Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz

Nejen o posledním případu neonacistiského terorismu v sousedním Německu přijdou diskutovat Jakub Polák a Markus Pape.

Neonacisté bývají často líčeni jako hloupí a neschopní jedinci, kteří dokáží jen někoho zkopat na ulici. Vyskytují se ale i skupiny, které z tohoto rámce vybočují a páchají kriminální činnost, které má již blízko k terorismu.

Jedna z takových skupin zřejmě provedla nejméně deset cílených a vražedných útoků v Německu. Přestože působila přes deset let, německé tajné služby ani policie o ní údajně nevěděly.

Podobné útoky podnikala na severní Moravě několik let neonacistická skupina bez toho, aby si toho všimly české tajné služby nebo protiextremistické složky policie. Až po žhářském útoku ve slezském Vítkově byla zadržena a odsouzená k trestům, které se obvykle udělují pouze teroristům.

Násilným neonacismem se dlouhodobě zabývají Jakub Polák a Markus Pape. Jako zmocněnci poškozených vícekrát u soudů zastupovali oběti skupinových útoků ze strany českých neonacistů.

UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOSS --- 11:17:25 5.12.2011
sakra, chyba je na letaku - zacatek od 20:00 - omluva
ALVIN1985 --- 17:35:26 4.12.2011
odkolika to teda je? na letáku je 18hod, v popisu události tady na nyxu zas od 20hod...
UFOSS --- 10:27:20 1.12.2011
Podle rešerší novin Tagesspiegel a týdeníku Die Zeit došlo od znovusjednocení Německa s největší pravděpodobností ke 138 útokům pravicových extrémistů, které skončily usmrcením obětí. Podle zprávy spolkové vlády a policie ze září 2011 jich bylo ale pouze 48. Po tom, co se v minulých dnech dostalo na veřejnost a o čem jsme již posluchače informovali, už i politici v Německu se domnívají, že toto číslo je velmi malé. Navíc se v tomto týdnu objevila zpráva, že při slyšení v bundestagu šéfa Spolkové informační služby, padla mimo jiné zmínka o tom, že i zavražděná policistka z 25. dubna 2007 Michaele Kiesewetter mohla být na pravicové extrémisty nějak napojená. A připočteme-li k tomu ještě poslední informaci o tom, že třeba sedm smrtelných případů ze Saska-Anhaltska, které novináři řádně zdokumentovali, se nevyskytuje v oficiálních statistikách o pravicovém extremismu, je zřejmé, že horečné aktivity politiků z posledních dnů, které hovoří o zcela nové organizaci policejních složek určených k boji s pravicovým extremismem i o registru podezřelých osob z pravicového extremismu, jsou zcela na místě.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=14906
UFOSS --- 17:04:39 29.11.2011
Německá policie zatkla dřívějšího činitele neonacistické Národnědemokratické strany Německa (NPD) Ralfa Wohllebena, který je podezřelý, že pomáhal trojici pravicových extremistů ze saského Zwickau. Těm je připisováno nejméně deset vražd, převážně přistěhovalců, v letech 2000 až 2007. Podle listu Leipziger Volkszeitung existuje důkaz, že členka této skupiny Beate Zschäpeová byla informátorkou bezpečnostních sil, které ji údajně kryly. S Národnědemokratickou stranou Německa (NPD) úzce spolupracuje česká Dělnická strana sociální spravedlnosti Tomáše Vandase.

http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_11294