Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://www.zaferovebanany.cz/do-fronty

Happening na podporu fair trade.

Zdá se vám absurdní, že jsme kdysi stáli fronty na banány? Možná budeme v budoucnu úplně stejně pohlížet na dnešek, kdy si kupujeme zboží vyrobené často za nelidských podmínek. Ať už proto, že o nich nevíme, nebo proto, že nemáme jinou možnost. Vžijte se na chvíli do doby před listopadem roku 1989 a připomeňte si s námi čas, kdy byly fronty na kdeco úplně normální. Ale jen na chvíli! Nechceme přece zůstat v minulosti. Přijďte se 15. 11. postavit do fronty na banány! Přesně v 11:00 před NC Nový Smíchov na Andělu.

Je 10:58. Na prostranství před vchodem do NC Nový Smíchov je nainstalována kulisa - výloha socialistické prodejny. Brzy budou otvírat.

Je 11:00. První lidé přicházejí a začínají se řadit pěkně za sebe, do fronty. Už jsou zvyklí. Zuzku a Slávka vyslali do fronty rodiče - vopruz...Jitka i Ludva trpělivě čekají. Radek s Mírou si přišli koupit svačinu. Marcela zase banány pro Janičku.

(účastníky fronty obchází dobrovolník/ice a rozdá jim scénář na malém papírku a šedou masku na obličej - z účastníků fronty se tak stane šedá masa lidí, nehnutá, neaktivní, tiše snášející otravnost stání ve frontě)

Je 11:05. Něco se děje. Co to je? Klíče?

(účastníci fronty slyší zvuk klíčů a pak vidí, jak někdo trhá plátno - socialistická prodejna mizí! na místo ní se objevuje nová: Tesko)

Je 11:07. Lidé ve frontě už nejsou takoví, jako dřív. Postupně si sundávají šedé masky. Mají svůj názor. Můžou ho říct nahlas.

Je 11:08. Lidé z fronty jdou k výloze Teska a píšou na ni fixou svůj VZKAZ TESKU - to, co by chtěli Tesku říct. Potažmo všem ostatním supermarketům. Že jim třeba vadí to, že máme tak malou možnost volby a eticky vyráběné zboží není často k dostání.

Je 11:15. Fronta mizí, lidé se rozchází. Děkujeme.

LUCIANA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RIMAN0 --- 20:43:44 14.11.2011
:D hustý, mít čas, tak sem tam! :D