Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Leo & Lineup (DAN), Fireson (KEN) ls. FMP, Red-I

http://www.crossclub.cz/cs/program/1876-afro-reggae-reggae-soul-with-leo-lineup-dan-fireson-ken/

AFRO REGGAE & REGGAE SOUL: Leo & Lineup (DAN - ska, reggae, soul), Fireson (KEN - reggae, dancehall) ls. Forward March Posse, Red-I

V neděli se v holešovickém klubu Cross uskuteční mejdan s názvem AFRO REGGAE & REGGAE SOUL. V rámci téhle akce se představí dánská ska, reggae a soul kapela Leo & The Lineup a keňský reggae dancehall sing-jay Fireson, který vystoupí po boku pražských Forward March Posse. O after party se postrará Red-I.

FIRESON
https://www.facebook.com/pages/Fireson/193274444056149
http://soundcloud.com/fireson
Fireson se narodil roku 1986 v keňském městě Eldoret, ale záhy se přestěhoval do metropole Nairobi. Hudba ho pohltila už jako malé dítě a v roli zpěváka a deejaye se začal objevovat po nairobských klubech coby teenager. Jeho první nahrávka pochází z roku 2005 a jde o věc zvanou „Decent Papa“, kterou nahrál společně s umělcem, který si říká Ousman. Ovšem singl, který mu prorazil cestu, vyšel stejného roku a jmenuje se „Nairobi To Ruff“. Od té doby stále pracuje na svém stylu a nahrává další pecky, jmenujme například „God Bless“ nebo „She Want Fire“.
Před nedávnem došlo v Ark Angel studiu k setkání s dalším conscious umělcem – Levysillem. Spolupráce na sebe nenechala dlouho čekat a jedním z jejích výsledků je společné album „I-nification“, které vyšlo u Ark-Angel Records počátkem roku 2011. U stejného labelu v březnu téhož roku vyšla velká kombinace s jamajskou reggae hvězdou – Fireson ft. Ginjah „Police Brutality“.
Ač Fireson vydal většinu svých věcí u labelu Ark-Angel Rec., spolupracuje i s dalšími keňskými a světovými studii. Ve své práci pokračuje v odkazu takových jako Peter Tosh, Bob Marley, Big Youth, U-Roy, Junior Kelly, Capleton, Anthony B, Sizzla, Dennis Brown, čili umělců, kteří zpívají o sociální spravedlnosti, politickém a ekonomickém útlaku a o míru na Zemi.

LEO & LINEUP
https://www.facebook.com/THELINEUP
http://www.myspace.com/leoandthelineup
Dánská kapela Leo & The Lineup se zaměřuje hlavně na reggae, ska a soul. Kapelu tvoří sedm hudebníků, tři back-vokalistky a zpěvák Kevin Leo. Leo & Lineup na účtě řadu úspěšných koncertů, vy prodali například Loppen ve známé Christianii. její členové v minulosti spolupracovali s kapelami jako Understudies, Yardshaker, Kentucky Luckies, Chakawoo, Pranksters, and Bleeding Archives.

DUBPRINCESS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DUBPRINCESS --- 20:29:40 13.11.2011
LINE UP:
21:00 - 22:30 Leo and the lineup
22:30 - 23:00 Fireson ls. FMP
pak FMP...
od 0:30 Red I
DUBPRINCESS --- 14:18:41 11.11.2011
Leo and the lineup - sigh - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=rGzQb5h3aRg
DUBPRINCESS --- 14:17:59 11.11.2011
Fireson & Ginjah - Police Brutality
http://www.youtube.com/watch?v=WRFMiJ66G8w