Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Jiří Bárta (violoncello, CZ) a hosté

Gavin Bryars: After the Requiem (1990)
Ondřej Štochl: Tetralog (2006)
Martin Smolka: Soutěska (2009)
Marek

Jiří Bárta je respektovaným hudebníkem jak na poli klasického repertoáru, tak v oblasti současné hudby. V rámci festivalu Contempuls vystoupí se speciálně připraveným programem, který v obsazení od sólového violoncella po malý ansámbl představí pomyslnou lyrickou linii české současné hudby - shodou okolností (?) reprezentovanou Markem Kopelentem a jeho žáky. Program doplní skladba britského představitele tzv. nové jednoduchosti G. Bryarse.

Cílem festivalu Contempuls je dát Praze i celé České republice hudební akci, kterou náročný divák se zájmem o dění na mezinárodní umělecké (zdaleka nejen hudební) scéně postrádal. Festival, jaký v okolních zemích patří zcela samozřejmě ke kulturní nabídce a je pravidelným cílem vyspělého publika s širokými kulturními zájmy. Zveme špičkové zahraniční interprety a uvádíme skladby, které pohnuly či právě hýbou světovou scénou. Prezentujeme skladatele, jejichž tvorba má své místo v mezinárodním kontextu. Zprostředkováváme vám to nejlepší a nejaktuálnější v současné vážné hudbě a nabízíme vám bezprostřední zkušenost s ní. A nemenším naším cílem je povzbuzovat domácí skladatelskou a interpretační scénu.

Dne 16. listopadu (tzn. v den koncertu) bude v prostorách La Fabrika ke shlédnutí instalace přednášky Steva Reicha, kterou přednesl jako lektor v rámci projektu Red Bull Music Academy.

KLR_KDD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.