Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

11 uživatelů půjde

hledání


http://fleda.cz/program/vse-2011-11-12-reggaenerace-1288

UNITY VIBRATION (FR) Mc RyHHa Pawlač Zewls Ramon Ramirez NTKZ

Další Reggaenerace v nové klubové sezóně, která plynule navazuje na dlouhodobou spolupráci s francouzskou reggae dubovou scénou, je za dveřmi. Těšit se můžete na zajímavý projekt UNITY VIBRATION, který má kořeny, podobně jako v Brně dobře známý Tribuman, v nedalekém Štrasburku.Unity Vibration spojují ve své tvorbě přesně to, co na české scéně tak nějak chybí. A to je spojení více zpěváků dohromady s DJem do promyšleného celku. S trochou nadsázky jde o obdobu hip hopových projektů. Hlasy jednotlivých zpěváků jsou sehrané, každý má jinou barvu a přednosti, které se na pódiu dokonale doplňují. Líbezné a hladké polohy v ženském podání (Sista Kimaya) střídá ostřejší reggae barva (Jahjahman) a přechází do progresivního ragga (Gill'us). To vše umocněno společnými sbory a podtrženo striktní reggae selekcí (Vidjah).

V poslední době se na reggaeneraci snažíme představit i mladé tváře místní scény. Tentokráte jsme zabrousili do sousedního Slovenska a vybrali pro vás zpěváka z Topolčan RyHHu. RyHHa používá mateřskou slovenštinu a v textech se dokáže i přes silný důraz na pozitivní poselství oprostit od tradičních klišé spojených s reggae. Jeho lyrika často směřuje k sociálním tématům s důrazem na místní problémy. RyHHA ukazuje, že i reggae mc může mít vlastní a čitelný názor. Přístup, který by měl být zkušenému brněnskému publiku blízký.

V 21.h načnou večírek již tradičně brněnští Pawlač Zewls, na které naváže Ramon Ramirez (RadioBufera crew) s haldou čerstvých pecek. Ramon posléze zabackuje RyHHu. Party zakončí brněnský eklektik a klasik NTKZ (Bassinfection Classics) , což je synonymum pro poctivou porci ragga hiphopu a digital reggae.  

Nebude chybět ani tradiční čajovna a benefiční bagety od kolektivu Food not Bombs.

HLUCHEY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HLUCHEY --- 16:24:49 4.11.2011
Line UP:
21.h Pawlac zewls selection (brno rules)
22.30h Ramon Ramires (Radio Bufera, Brno)
23.30h Ryhha (MC, SK)
00.00h UNITY VIBRATION (sound crew, france)
02.h NTKZ (bassinfection crew)