Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

222 uživatelů půjde

hledání


www.nerasismu.cz

Iniciativa Ne rasismu! vás zve na pochod s názvem 17. LISTOPAD PATŘÍ STUDENTŮM, NE NEONACISTŮM. Přijďte vyjádřit svůj názor.

Neonacisté, hlavně Dělnická strana sociální spravedlnosti a server revolta.info, mobilizují své příznivce 17. listopadu na pochod Národní třídou, proti údajným politickým procesům. Tím myslí hlavně rozpuštění Dělnické strany, domovní prohlídky a razie v době Fischerovy vlády a zatýkání lidí, kteří nosí loga zrušené Dělnické strany.
Tento den je kromě Dne boje za svobodu a demokracii i Mezinárodním dnem studentstva. A to proto, že je to výročí zavření všech českých vysokých škol nacisty v roce 1939.
Abychom vyjádřili nesouhlas s tím, že v tento den budou ti, kteří vychází z nacistické ideologie, pochodovat Prahou, pořádáme akci
17. LISTOPAD PATŘÍ STUDENTŮM, NE NEONACISTŮM!

Přijďte vyjádřit nesouhlas s touto odpornou provokací.

Pochod povede z Betlémského náměstí ulicemi Betlémská – Divadelní – Ostrovní – Pštrossova – Myslíkova – Náplavní – Jiráskovo nám. – Gorazdova – Na Moráni, bude končit na Palackého náměstí.

Iniciativa Ne rasismu!

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALVIN1985 --- 8:54:14 19.11.2011
přijďte v pondělí na promítání o ruských náckách a následné povídání o antifašismu v Rusku.

[ Promítání filmu Nenávistné pozdravy z Ruska + disk / kinomovie / 21.11.2011 / CR - Praha - Cross club ]
AHJA --- 11:47:17 18.11.2011
mam z toho rýmu, ale bylo to príma! Nevim nevim ten výsedek, ale super, že přišlo tolik lidí.
FREETEKK --- 10:33:46 18.11.2011
sry za ten zacatek na betlemaku kdy nesly delat projevy ze zvuku.. jak to bylo cely v hrotu, tak jsem to nestihal poladit.. u ND nas zase zablokovali acab, takze jsme se tam nemohli dostat, nicmene na jiraskaci uz to konecne bylo ok.. bohuzel na palacak nas zase nechteli pustit, sic jsme se tam nakonec dostali, ale uz byl konec.. mozna se to mohlo protahnout do tech osmi, trochu okupovat ten prostor a udelat si tam mensi party (zadna vytka, pouze namet pro priste)

kazdopadne dik a priste to z nasi strany vychytame lip z hlediska technicke stranky..
161RIOT --- 8:19:59 18.11.2011
XND: od nám. kinských až prakticky po újezd to bylo obšancovaný acab cca hodinu předtím, než dělníci prošli přes most.. pošetilost tak není úplně na místě, fyz. protiakce by neměla valnej úspěch :/ :)
MALA_MISIA --- 23:37:12 17.11.2011
FRUITS --- 23:31:50 17.11.2011
XND: To že se odklonili přes řeku se zistilo pár chvil předtim než vstoupili na most. Bohužel na ně všichni čekali na jiráskově náměstí. Kdyby nebyli půlkilometru daleko, určitě by se někdo našel. Potkal jsem před průvodem nácků někoho, kdo chtěl blokovat, ale byli dva, tři. Tosbylty nebo si taky pošetile čekal jinde?
XND --- 22:37:28 17.11.2011
FNF:
OMRI: odklonili to a šli z můstku po národní na újezd a na anděl. čekal jsem trochu, že tam někdo proti nim bude, asi jsem naprosto trapnej pošetilec :)
GUERILLA --- 21:34:52 17.11.2011
Prima
OTZ --- 18:14:25 17.11.2011
O něco dříve se sešly zhruba tři stovky lidí na Betlémském náměstí, aby se shromážděním krajní pravice vyjádřily nesouhlas. Akci protipořádá iniciativa Ne rasismu podle heslem 17. listopad patří studentům, ne neonacistům.

http://www.lidovky.cz/17-listopad-ve-znameni-zklamani-a-nespokojenosti-ftt-/ln_domov.asp?c=A111117_152930_ln_domov_spa
OTZ --- 18:13:19 17.11.2011
v médiích zatim nicmoc, o vašem pochodu jedna věta
OMRI --- 14:00:57 17.11.2011
diky
FNF --- 9:32:45 17.11.2011
OMRI: nahlasena trasa nacku je

28. října – Jungmannovo nám. – Národní – Masarykovo nábř. – Rašínovo nábř. – Palackého nám.
DLOUHA_POTVORA --- 20:48:36 16.11.2011
OMRI: myslim, že to má bejt z jungmannova náměstí po ulici 28. října a končí to ňák na palačáku.
OMRI --- 20:23:55 16.11.2011
vi nekdo jak bude trasa neonacistu?
MIRA_KA --- 23:59:39 13.11.2011
O.T., ale..ach jo

"Navíc, dluh roste a světovou ekonomiku čeká recese, státní kasa není nekonečná, zvyšuje se podíl nezaměstnaných vůči těm produktivním a to je průser. Reformy stojí za hovno, to je pravda, víc mě ale trápí že to odnese člověk na vozíčku, než zneužívač dávek libovolné barvy. Sociální výdaje tvoří dost zásadní položku v rozpočtu a i když jsou mezu Romy takoví, kteří podporu prostě potřebují, dost je na tom jinak..."

Zlí "znaužívači dávek" nás prostě všechny zničí a oškubou (a nejvíc Romové, kterých je v ČR asi čtvrt milionu z deseti a půl milionu cca obyvatel).. a nejvíc hendikepované. Pošlete ty "zneužívače" do kriminálu, jestli ještě vůbec bude kam.

To, že to odnese člověk na vozíčku (upřesním, člověk na vozíčku, který nepochází z rodinných kruhů, jenž by mu přinesly majetek a kapitál, který by i z vozíčku mohl řádně bez větších problémů zhodnocovat a separovat se přitom někam do "bezpečí" satelitu) a hendikepovaní je v druhé řadě důsledkem přicházejících reforem, v první řadě důsledkem struktur kapitalismu v ryzí podobě, které přicházející reformy dané ideologií převládajícíh politik odkrývají (máš kapitál a kam investovat, jsi ve hře, nemáš kapitál a kam investovat, jsi mimo hru - 1. chcípni nebo 2. posluhuj a pokus se přežít, nemůžeš posluhovat - první varianta).

Mě trápí, že to odnesou všichni od středu dolu - kteří budou čím dál míň ve středu a víc dole (propad střední třídy a nikoliv vzestup ze dna výš, a to ne proto, že by nechtěli), a to i "zneužívači dávek", z nichž je nejvíce těch, kteří pracují na černo a současně pobírají podporu, aby si zlepšili životní podmínky vyšším příjmem peněz, když jim příjem z práce na černo nestačí a práci na trvalý úvazek nemůžou sehnat. Současný trend pracujících je hledat si práce na více úvazků, pokud mají tu možnost, protože jim příjem z jednoho prostě nestačí - obecně roste zadluženost. Takže si najdou více ale špatně odměňovaných prací. Ale já těm tzv. "zneužívačům" tu práci na černo vůbec nezazlívám! Ona jim tahle situace zase tolik kvalitativně lepších životních podmínek nepřináší, naopak jen kooperuje na prohlubování životní nejistoty, ale krátkodobě je dostává ze srabu.

To, že ti dole nebudou nadále mít šanci získat lepší podmínky pro život, odkrývá dobovou iluzi "ideální prostupnosti", sociální mobility směrem vzhůru.

Stejně stát, vláda na nepřímých daních těží dost, navyšuje je a přesto škrtá z veřejného rozpočtu, že to nejde utáhnout, ať se přizpůsobí tržním podmínkám, a mění sociální systém v neprospěch žadatelů o podpory různými příspěvky, zpřísňování podmínek atp..

Největší zneužívači dávek libovolné barvy jsou ti, kteří tvrdí, že tzv. "zneužití dávek" je vlastně skoro potažmo hlavní příčinou všeho toho zla, co se nám děje a pro něž, jako jeho součást, musíme snášet ty škrtící reformy, který diktuje politka neoliberalismu a MMF.

Ti zlí "zneužívači dávek" (ve smyslu Koutloshově) vlastně skoro můžou za důsledky ekonomické recese (skok do hlubin v dlouhodobější depresi) a tudíž potřeby všechny od středu dolu limitovat a srazit, zatímco to procento nejbohatších a finačníků, kteří si obchodovali s dluhopisy a nafukovali bublinu, než praskla a rozjela a urychlila spád, na tom ještě něco trhne.

Bububu státní kasa je na tom bledě, musíme Vám navýšit daně, abychom Vás, nás a je zachránili, podívejte se na ty zlé "zneužívače dávek", vyřiďte si to s nimi!, ti můžou za všechny Vaše problémy - tjst. 1.) že Vám neustále navyšujeme daně (které se ale obzvláště v rámci "spravedlnosti" dotknou více chudších, méně bohatých), že tak obecně rostou ceny - důsledek vyššího nepřímého zdanění -, 2.) ačkoliv ořezáváme zásadně přerozdělované finance do veřejného sektoru a měníme sociální systém v neprospěch sociálně slabších, a tím zhoršujeme podmínky všem, pro Vás budoucí, současně potenciální a současné sociálně-ekonomicky slabší.

Ti zlí zneužívači dávek můžou za to, že 3.) chudnete a musíte se zadlužovat!

Lánský teď ve svém příspěvku pro A2 vypočítal, že podíl "zneužití dávek" - v tom slova smyslu, v jakém ho Koutlosh zmiňuje - za rok 2010 činí asi 2,6 % ze schodku státní kasy. Jsou tu daleko větší částky, které tečou z veřejného rozpočtu kamsi, skrze kanály z děr, které se v něm objevují, a to nejen z takových děr, než právě dávky potřebným (včetně "potenciálních zneužívačů").

"Celková odhadovaná hodnota tzv. zneužívání (...) reprezentuje maximálně 0,35 % výdajů státního rozpočtu. Při schodku sto padesát šest miliard (z roku 2010) z něj tvoří odhad zneužívání sociálních dávek pouze 2,6 %. Z tohoto čísla je naprosto jasné, že opřít řešení deficitních schodků státního rozpočtu o boj se zneužíváním sociálních dávek je asi tak stejně účinné jako bojovat s černými neštovicemi pomocí paralenu. Stejně tak je absurdní trestat kvůli tomuto číslu žadatele o podporu v nezaměstnanosti nucenou prací, jak de facto navrhuje současná vláda."

Nefunguje pravidlo, že s ořezáváním přerozdělení peněz z veřejného rozpočtu do veřejného sektoru klesá nutnost platit daně, a tak přináší jakousi úlevu a "osvobození" neoliberalismem od závazků státu. Nejvyšší procento příjmu státního rozpočtu tvoří nepřímé daně - DPH a daň spotřební, z nichž ani jedna s přicházejícími reformami neklesá, ale naopak obě nadále rostou. A zadlužení států se tim reálně vůbec neřeší, výdaje neklesají, ačkoliv se škrtá.

Mě fascinuje, proč tolik, obzvláště někteří, věříme na tu pohádku o vyrovnatelnosti dluhu ve státní kase (a proto všem těm nezbytným opatřením, jak vyrovnání docílit), zdůrazňujeme omezení dna státní kasy, ačkoliv je permanentně někde pod protrženým dnem v mínusu a jde spíš o to, kdo je nakolik ochoten ten dluh držet, když valná většina kapitalistických států světa prostě jede na dluh z principu kapitalistické ekonomiky. ČR má navíc v porovnání s ostatními zeměmi EU zadluženost neskonale menší, přesto je třeba přizpůsobovat se Austerity Plan a diktátu MMF - plán škrtů, diktát obdobných reforem, které mají zachránit chcípající ekonomiku.