Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.myspace.com/leavethetapesrunning

Řekni svoje NE! podzimu s SHIELD YOUR EYES a DEPAKINE CHRONO

Shield Your Eyes, svým způsobem pohrobci Meet Me In St. Luis, jsou zamotaný hluboko do ostrovní math rockový scény kolem třeba That Fucking Tank nebo BATS. Z kytarovejch pražců čistej tón neuslyšíš; všechno křivě, tóny zlomený o struny, zohýbaný přes prsty, ztracený nejenom v zběsile falešným ladění, ale i v prohozenejch strunách o různejch dýlkách. Kytaře pak sekunduje zpěv, kterej s ní ve falešnosti svádí lítej boj a potřebnou náladu udržuje noiserockově burácející basa a úderně-účelný účelně-úderný bicí. A hlavně se přitom neztrácí cit pro melodii, která zahřeje, pohladí, cit pro písničku, kterou si budeš broukat při ranních jízdách v tramvaji. Přes veškerou diharmonii a hlučnost se nakonec servíruje hrozně hezká muzika, sladká, hřejivá, ideální na pozdně podzimní mlsání, ideální k překonání lezavý zimy spojený s šedou oblohou, k přeskočení louží plnejch spadlýho listí.

Jako předkapela se pak představí žánrově spříznění Depakine Chrono, který byly naposled v Praze k vidění před Helath v Meetfactory. Lehce punkem šmrnclej mathrock, spoustu hluku střídá spousta kudrlinek, rokenrolový vypalovačky zase zamotaný klubíčka rytmů. Harmonie se taky prznit daří, takže téma večera zůstává nenarušený, ale oproti Shield Your Eyes maj Depakine Chrono víc testosteronu a agrese. K přirovnání se hoděj třeba výše zmíněný That Fucking Tank nebo i hrdinové všech krkolomnejch dvoučlenejch uskupení, ano, samotná Hella.

Ptáš se kde a kdy a za kolik? Tak teda v K4 klubu – Celetná 20, uvnitř areálu Univerzity Karlovy – 13. listopadu od osmi hodin za stotřicet korun. Tak. Marastjakcyp.

http://www.marastmusic.com/Recenze/SHIELD-YOUR-EYES-Theme-from-Kindness

http://bandzone.cz/depakinechrono

AYAH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.