Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

24 uživatelů půjde

hledání


http://offintersection.tumblr.com

TEVE * BLOODY TRAGEDY*ŠEJN/HELÁN* LOVIŠKA/KRAUSE*AMANITAS*KOZELKA
koncert, performance, dj, bar a vybraná společnost

OFF INTERSECTION (původně Quadrienale odmítnutých) názvem odkazuje na Salon Odmítnutých z roku 1863 ( (Salon des Refusés). Cílem této akce není kritika současného českého ( mezinárodního) quadrienale ( www. pq.cz), ale příležitost dát možnost prezentace třem unikátním projektům, kterým nebylo díky enormnímu zájmu žadatelů umožněno vzniknout v rámci programu Intersekce pražského Quadrienale. (Program Intersekce PQ vyzýval k přípravě site specific performací a představení pro různá doporučená nebo i jiná místa v rámci Prahy. Z cca 45 přihlášených projektů bylo podpořeno 5.)

Přestože PQ neposkytlo portfolia všech zadatelů k výběru, byl kladen velmi důsledný důraz na uměleckou kvalitu projektů. Vybrané projekty nejsou z kategorie klasického pouličního divadla ani chudého divadla, které se drží ideí Grotowského, ale pracují s fůzí současných, původních i dosud neobjevených médií a technikami od manipulace s gigantickými objekty, úřednickým buto, používáním živlů jako scénografie, s pokusem o přesáhnutí duncanovské školy neškoleným slovem a virtuozní vycepovanou hrou na hudební nástroje, žonglováním slovíčky nebo nečitelnými překonceptuálnímu postupy natolik mezioborovými, že divadlo je to poslední, co by divák v představení tušil.Autoři nepracují s klasickým ani jiným tancem, ale svá těla používají jako nástroje, přesněji suroviny pro laboratoř pohybu.

V rámci večera proběhnou tři site specific performance připravené jen pro tuto akci. Formace jsou v původním složení, v jakém se hlásili do Intersekce PQ, neponechaly si však původní ideu koncipovanou do odlišných prostor v jiném čase a kontextu, ale pracují s prostorem Trafačky ( včetně běžně neveřejných chodeb přilehlého obytného domu, sklepů,střech a exteriéru objektu) a jejím géniem loci.

Projekt MILANA LOVIŠKY a OTTY KRAUSE, MILOŠE ŠEJNA a DAVIDA HELÁNA a dua zakladatelek AMANITAS TEREZY GEORGIEVOVÉ a LINDY MIKOLÁŠKOVÉ doplní v průběhu večera autorským čtením MILAN KOZELKA, koncert kapely TEVE a djský set BLOODY TRAGEDY ( člen Guma Guar, Revered Dick).

Projekt je podpořen dotací AVU.

www.offintersection.tumblr.com

http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=273682245998485

LINDUSHKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LINDUSHKA --- 0:22:44 23.10.2011
Sláva hurá, bude barel, bude oheň, bude grog zdarma ( v omezeném, ale neskromném množství), budou kamínka