Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Wakata Cinema uvadi treti vecer ze serie "Animovany Rijen"

Predfilm :

Uzel na kapesníku
http://www.csfd.cz/film/158481-uzel-na-kapesniku
Malý chlapec si udělá uzel na kapesníku, aby si připomněl opravu protékajícího kohoutku. Kapesník se však má čile k světu a uprchne z jeho kapsy za poznáním okolního světa. Chlapec zaujatý fotbalovým utkáním s kamarády mezitím na vše zapomene a do práce se musí pustit i další oživlé textilie.
Hlavni program :

Šípková Růženka aneb Spící krasavice
http://www.csfd.cz/film/210449-sipkova-ruzenka-aneb-spici-krasavice
Známá pohádka je pouze východiskem k úvaze o tom, co by se stalo, kdyby nadpřirozené bylo skutečností. Snaží se dopídit, kde můžou být reálné kořeny příběhu o spící krásce, která se píchla o vřeteno a navždy usnula. Šípková Růženka trochu jinak aneb "Jak to bylo doopravdy". Předně je třeba zmínit, že rukopis Studia Jiřího Trnky je zcela zřejmý již na první pohled. Loutky (ty jsou ovšem Kawamotovy) jsou krásné, stejně jako do nejmenšího detailu propracované prostředí a život vdechující animace. Vyznění příběhu je velmi fatalistické a poměrně syrové, přes svou civilnost má chvílemi až mrazivou atmosféru.
Stvoření světa
http://www.csfd.cz/film/4424-stvoreni-sveta
V Písmu svatém se praví, že na počátku všeho života na Zemi byla tma a Pánbůh. V případě tohoto animovaného snímku Pánbůh roztomile roztržitý, který měl před sebou spoustu práce. Aby na ni nebyl sám, pořídil si vejce, jež poctivě zahříval, až se z nich po čase vyklubali andílci. Jenže z posledního vejce, které bylo pěkně kropenaté, se vyloupl neposedný ďáblík. Poté, co měl pomocníky pohromadě, potřeboval Pánbůh ke své další práci světlo. Marně však škrtal zapalovačem. Jako vždy totiž nefungoval. Stvořitel proto musel použít slavného triku se zvoláním: Budiž světlo!. Světlo bylo a Pánbůh se mohl s pomocí andílků pustit do tvoření, jež mu s nevyčerpatelným vtipem a nekonečnou řadou skvělých nápadů kazil neposedný ďáblík. Nejvíce se samozřejmě vyřádil ve chvíli, kdy Pánbůh začal tvořit člověka. Adama si ještě Stvořitel ohlídal, ale Evu ďáblík okamžitě zkazil tím, že ji naučil trsat rocknroll (a je to vůbec první rocknroll, jaký kdy zazněl v českém filmu)...

a pokud zbyde cas a chut mame jeste v zaloze toto :

Kniha mrtvého
http://www.csfd.cz/film/210451-kniha-mrtveho
Teprve druhý film režiséra Kawamota, který se svou metráží přibližuje celovečernímu formátu, byl dokončen nedávno, v dubnu 2005. Režisér, jenž se v jeho ději obrací do dávné minulosti Japonska, do poloviny osmého století, měl v úmyslu odpovědět na válku v Iráku podobně mírumilovnými prostředky, jakými hrdinka jeho filmu, krásná Iracume, vykupuje prostřednictvím svého uměleckého činu násilí spáchané v minulosti. Iracume, bohy vyvolená žena svého ctihodného rodu, při následování své vnitřní snové vize utká látku, kterou pokryje krásným duchovním obrazem. Kniha mrtvého je ovlivněna mýtem o roli umělce, jenž stojí beze všech iluzí na straně dobra. Možná poněkud staromódní a romantický názor, na jehož základě nicméně vznikl velmi silný a působivý příběh.

SARRI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SARRI --- 16:19:46 13.10.2011
AMAROK: protoze se mi nepovedlo sehnat verzi kde by nebyly anglicky titulky primo v obraze a sedely k ni cesky titulky.. cili to pripadne pobezi pouze v originale s anglickymi titulky
AMAROK --- 13:46:16 13.10.2011
Jeee, proc je Kniha Mrtvehho jen jako zaloha? :o(
SHMAIDA --- 16:10:40 12.10.2011
tyjooo, Stvoreni sveta, pecka nejvetsiii!!!
MELDA --- 16:09:56 12.10.2011
Snad to budu stihat.