Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


https://www.facebook.com/home.php?ref=home#!/event.php?eid=279532748723643

Na Plzeň se řítí jedna z nejrespektovanějších osob světové breakbeatové scény, remixér tracků slavných formací jako The Prodigy, Stanton Warriors!!!

videopozvánka   

FUTURE FUNK SQUAD je momentálně reprezentován jednou osobou, ale ne vždy tomu tak bylo. Nechte si vyprávět příběh FFS, za jehož vznikem stál právě Glen Nicholls.
V anglickém hrabství Dorset žil začínající hudebník Glen Nicholls. Věnoval se produkci drum’n‘ bassu, ale pak se náhodou nachomýtl k nu skool breaku a rozjeté dnb tempo zastavil na 145bpm. Udělal pár prvních vinylů, zjistil, že se objevují v playlistech top DJů, a tak zahájil dráhu DJe po boku kamaráda Neila Briggse (nyní High Eight). Vystupovali po místních klubech už pod jménem Future Funk Squad.
Kariéra se začala slibně rozvíjet okolo roku 2000, kdy se Glen přestěhoval do Londýna a začal pracovat na remixech jiných umělců. Tím se tiše, ale jistě katapultoval do pozice jednoho z nejpřednějších breakbeatových producentů na světě.
Nápad na založení kapely FFS začal klíčit, když Glen spolupracoval s vokalisty na albu Audio ‘Damage‘. Album bylo velmi příznivě přijaté a společně vystupovali např.v Číně nebo východní Evropě. Glen si začal uvědomovat, že by v tomto složení mohli fungovat jako plnohodnotná kapela. Pozměnil výsledný zvuk kapely a vrátil se proti proudu času, blíže ke kořenům své producentské tvorby. Opustil nahrávací společnost, která se ho snažila vehnat do vod komerční hudby, a postavil se na vlastní nohy. Založil společnost en:Vision recordings a začal produkovat hudbu, která podle jeho slov byla „vědečtější“.
Pokračoval dalšími remixy, nový kabát udělal písni Warior’s Dance skupiny The Prodigy.
Když v polovině roku 2009 vydali album ‘Disorders of Skill‘, stalo se okamžitě mistrovským kouskem na breakbeatové scéně. Později FFS dal vzniknout i albu remixů ‘Reorders of skill‘, kde se objevily jména předních breakbeatových remixérů a producentů.

Hudební vystoupení tohoto breakového mága v plzeňském klubu Neutral bude doplněno speciálními světelnými dekoracemi a širokoúhlou projekcí z dílny pořádající Noisy pioneers crew. Je na co se přijít podívat, takže 22. října si rezervujte sobotní večer na tenhle nekompromisně zlomený mejdan!

SHARY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHARY --- 16:12:35 17.10.2011
paráda :)
J_C_K --- 11:05:09 12.10.2011
budu tam!:)