Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

51 uživatelů půjde

hledání


Ve dnech 28. 10. - 5. 11. 2011 v Praze proběhne šestý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!

Ve dnech 28. 10. - 5. 11. 2011 v Praze proběhne šestý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!, jehož mottem zůstává Komiks unlimited!. Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu. Hlavními partnery letošního ročníku jsou Dopravní podnik hl.m. Prahy a BU2R.

Festival zahájí v pátek 28. 10. Open party v Klubovně 2.patro. Hlavní část programu proběhne během „komiksové soboty“ 29. 10. v MeetFactory, kde návštěvníci mohou debatovat s famózním autorem obálek Sandmana Davem McKeanem či ruským výtvarníkem Konstantinem Komardinem. Čestí autoři si zatančí Komiksovou ChaChu, na níž představí své projekty a nebude chybět ani manga sekce.


Mezi festivalovými hosty se objeví francouzský výtvarník Pascal Rabaté, oceněný letos za nejlepší režii na karlovarském filmovém festivalu, a Frederik Peeters ze Švýcarska, autor známého komiksu Modré pilulky o vztahu s HIV pozitivní dívkou.

Z výstav budou letošnímu ročníku vévodit projekty dvojic: Institut Cervantes nabídne dialog mezi grafickým románem Paco Rocy a zábavnými komiksy Daria Adantiho. V Novoměstské radnici budou „Draci z Východu“ – populární slovenský tvůrce Josef „Danglár“ Gertli a autor vizuálu letošního KF! Konstantin Komardin. Goethe-Institut ožije expresivním duelem mezi Anke Feuchtenberger z Německa a Václavem Šlajchem z Česka.

Celotýdenní menu zahrnuje vernisáže výstav, besedy s autory, workshopy, divadelní představení, filmové projekce, křty knih atd.

Na slavnostním zakončení 5. 11. v Bio Oko si výroční komiksové ceny MURIEL převezmou vítězové v 10 kategoriích a vyhlásí se vítěz nové soutěže ARNAL o luxusní profesionální tablet. Předsedou poroty je výtvarník Michael Rittstein. Mezi novinkami bude např. výstava mladých českých tvůrců v prostorách pražského metra, premiéra houbařského leporela Karla Jerieho a divadelní zpracování Barbarelly.


http://www.komiksfest.cz/

RETUSHE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RETUSHE --- 19:07:41 27.10.2011
Komiks v metru

Dlouhodobá instalace komiksů v rámci unikátního projektu Umění v metru vznikla ve spolupráci KomiksFEST!u a Dopravnich podniků hl. m. Prahy.

vybrané stanice metra nejstarší trasy C:

Kateřina Bažantová „Ktaiwanita“ (I. P. Pavlova)
David Böhm (Pražského povstání)
Jaromír 99 (Nádraží Holešovice)
Karel Jerie (Háje)
Jaromír Plachý (Opatov)
Vladimir 518 (Kačerov)
RETUSHE --- 16:46:18 13.10.2011
Letošní KomiksFEST! přichází s novou soutěží určenou všem kreativním fanouškům komiksu. Do soutěže pojmenované ARNAL po legendárním hrdinovi z alba Káji Saudka „Arnal a dva dračí zuby“ mohou tvůrci přihlásit vlastní komiksovou postavu – superhrdinu i superpadoucha. Uzávěrka soutěže ARNAL je 9.10. Pořadatelé vítěze vyhlásí na závěrečné akci v Bio Oko 5.11.

Vítěz obdrží profesionální tablet Cintiq 21UX v hodnotě 50.000 korun, který věnuje hlavní partner festivalu BU2R. Vybrané práce budou zároveň zveřejněny v katalogu. Zájemci se mohou přihlásit na adrese: arnal@superhrdina.com

Více informací na: www.superhrdina.com

Šestý ročník festivalu KomiksFEST! proběhne ve dnech 28.10. až 5.11. 2011 v Praze a zúčastní se ho komiksová smetánka z Česka i zahraničí. Partnery soutěže ARNAL jsou BU2R, digitální nakladatelství Big Book Brotherhood, kreativní studio DRAWetc. a Radio 1.