Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://faustnaoko.xf.cz/klang-zvuk-som/

Reiner Hess Quartet zahajuje v Praze středoevropské turné; mladí muzikanti tří kontinentů balancují mezi free jazzem, soudobou klasikou a volnou improMezinárodní uskupení Reiner Hess Quartet zahajuje v Praze své středoevropské turné; mladí muzikanti tří kontinentů balancují mezi free jazzem, soudobou vážnou hudbou a volnou improvizací. V dejvické Klubovně se představí společně s multiinstrumentalistou a experimentátorem Tomášem Procházkou (Federsel, B4, Handa Gote nebo Gurun Gurun) a právě vzniknuvším projektem Posthorn čerpajícím z punkové estetiky a free jazzu. Celý koncert zakončí všichni interpreti společným provedením skladby z pera brazilského experimentátora Blu napsané speciálně pro tuto příležitost.


Vstupné: 100czk
Začátek: 19:00

19:00 Posthorn (Punk/Free jazz)
19:40 Federsel (Ambient/Experimental)
20:50 Reiner Hess Quartet (Free jazz / Volná improvizace)
21:45 Klang Zvuk Som Orchestra (provedení skladby napsané Bluem pro tento koncert všemi zůčastněnými muzikanty)

----
REINER HESS QUARTET:
(Reiner Hess [D], Luis Vicente[PT], Oori Shalev[IL], Blu[BR] a jako host Zé Lencastre[PT])

Reiner Hess:
Hudebníkem od osmi let, z klarinetu přešel na alt saxofon. Studoval jazz ve Wuerzburgu ci např. u Vincenta Herringa v New Yorku, pravidelně vystupuje v evropě i v americe. Hrává v big bandech (Berlin Big Band, RIAS Big Band, Mingus Big Band), menších kapelách (The Hess Brothers, The Yellow Side of Jazz, Denis Cordier Quartet, Spaceship jazz) a spolupracoval s množstvím experimentálních i jazzových hudebníků (Joe Nay, Bill Elgart, John Schroeder, Thomas Alkier, Eda Zari, Christian Kögel, Erik Schafer, Christian Lillinger,
Gerhard Gschlößl, Johanes Fink)
http://www.reinerhess.de/

Luis Vincente:
Trumpetista, skladatel. Začal s vážnou hudbou, později se stal součástí portugalské současné jazzové a avantgardní scény, od té doby prošel mnohými worshopy (Mario Laginha, David Binney, Jesse Davis, Julian Arguelles, Ohad Talmor, André Fernandes, Pedro Madalena, Phil Grenadier), hrává na mezinarodních festivalech (např. Casa das Creches či maďarský Headphone Festival) spolupracuje a nahrává s hudebníky z celého světa (Tim Conley, Oori Shalev, Reiner Hess, Kaido Yutaka, Vinicio Capossela, Izumi Oze, Carlos Zingaro, Paulo Curado, Jorg Schippa, Gabriel Ferranidi, Luis Lopes, Ernesto Rodrigues, Luis Desirat, Rodrigo Amado, Blu, Johannes Krieger, Jorge Moniz)
http://www.myspace.com/lui​svicentesound

Oori Shalev
Perkusista a multimediální umělec, kombinuje citlivou improvizaci s digitálními technologiemi -- hraje na indické, blízkovýchodní i západní perkuse a vyvýjí experimentální hardware i software (např. zvuky generované pohybem stromů nebo rukavice se senzory). Oori je součástí free jazzové a improvizační scény v Houstonu, Berlíně i Tel Avivu.
http://www.ooish.com/

Blu
Skladatel a multiinstrumentalista, od hraní na baskytaru a bicí v punkových kapelách za posledních deset let doputoval přes jazz k současné vážné hudbě a multimediálním performancím, stál též u zrodu brazilské improvizační scény společně s Karen Keppe v duu Koll Witz. V roce 2009 poprvé v rámci turné procestoval evropu, nyní žije převážně v České republice, kde spolupracuje s množstvím hudebníků i vizuálním umělců na konceptuálních kompozicích, field recordings a zvukových kolážích. Mezi jeho poslední spolupracovníky patří Lucie Vítková, Ondžej Merta, Václav Peloušek, Lucia Gogolákova, Murmur či Ernesto Rodrigues.
http://soundcloud.com/blus​ound

Zé Lencastre
Alt saxofonista, studoval jazz, hraje kromě experimentálních odvětví i např. afrobeat nebo brazilskou hudbu jako je choro či samba. Pravidelně spoluprauje s hudebníky z lisabonské improvizační scény, ale také se skupinou slam poetry Social Smokers a je součástí elektronického projektu Tsuki. Může být slyšen na patnácti nahrávkách.
http://www.myspace.com/jos​elencastre

----
FEDERSEL:
Federsel je projekt převážně se zabývající volnou improvizací, ale také studiovou prací, ve které Tomáš Procházka spojuje mediální archeologii a experimentální (noise, postindustrial, ambient) žánry s žánry populárními (country, blues, metal).

Federsel works both solo and with other projects mostly in the fields of improvisation. Originally he works as a sound designer for dance and theatre. He is also active in performing arts with theater group HANDA GOTE and puppet theater Buchty a loutky. He plays bass, guitar and electronics with group B4 and prepared guitar with project GURUN GURUN. He plays no-input mixing board in RADIO ROYAL (duo with Petr Ferenc). If playing alone he plays mostly closed circuit of old analog electronic devices - his own access to the no-input mixing board concept, or remixing field recording sound with live sound of found objects. His other project is deconstruction of some Czech country and western music. Microsampling, slicing the banjos, destroying guitars and bull fiddles. Hard-to-hear noise and chamber styled industrial music.

(převzato z http://www.handagote.com/i​ndex.php?option=com_conten​t&view=category&layout=blo​g&id=44&Itemid=62)

----
POSTHORN:
Mikulas Mrva
Tomas Blazik
Jiri Richter

FACUE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.