Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


http://www.csfd.cz/tvurce/3555-jiri-trnka/

Wakata Cinema uvadi vecer s Jirim Trnkou aneb druhy vecer ze serie "Animovany Rijen"

Profesor Jiří Trnka byl český výtvarník, ilustrátor, sochař, scenárista a režisér animovaných filmů, jeden ze zakladatelů českého animovaného filmu. S oblibou používal ve svých filmech loutky. Mezi jeho nejznámější loutkové filmy patří Staré pověsti české a Dobrý voják Švejk namluvené jeho přítelem J. Werichem a celovečerní film podle předlohy W. Shakespeara Sen noci svatojánské. Dalším Trnkovým dílem z 60. let je například film Kybernetická babička a Ruka zpodobňující totalitu. Pro děti napsal a sám ilustroval pohádkovou knihu Zahrada.Na programu jsou tyto filmy :

Ruka
http://www.csfd.cz/film/33868-ruka/
Poslední film J. Trnky je smutnou bajkou o bezmocném harlekýnovi a všemocné ruce. Totéž co prožívá harlekýn byla ve své době situace i mnohých našich umělců. Film byl dlouho zakázán a v roce 1984 jej Americká filmová akademie označila za pátý nejlepší animovaný film všech dob.
Archanděl Gabriel a paní Husa
http://www.csfd.cz/film/33861-archandel-gabriel-a-pani-husa/
Adaptace jedné z povídek z Dekameronu Giovanniho Boccaccia. Darebák okrade mnicha o šaty, přijde do Benátek, kde předstírá, že je zpovědník. Využije a zneužije hlouposti krásné měštky, ale potrestání neujde. Renesanční fraška s barokními motivy, mistrovská excelentní animace. Jedno z nejdokonalejších Trnkových děl, plné humoru, poetiky.
Kybernetická babička
http://www.csfd.cz/film/33865-kyberneticka-babicka/
ukazka - http://www.youtube.com/watch?v=4iUa-7fse-k
Znepokojivá vize "vědecko - technické revoluce", halasně vyhlášované v šedesátých letech minulého století.
Sen noci svatojánské
http://www.csfd.cz/film/30934-sen-noci-svatojanske/
ukazka - http://www.youtube.com/watch?v=FjHklvgLaN4
Loutkový film o jedné májové noci v lese poblíž Athén, kde se odehraje příběh dvou nešťastně zamilovaných párů, divadlem posedlých řemeslníků a nadpřirozených bytostí.
SARRI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.