Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

16 uživatelů půjde

hledání


http://nerasismu.cz/udalosti/chudi-se-perou-mocni-se-smeji

Protestní shromáždění s diskuzí

Události uplynulých týdnů ukazují, že situace, k níž velkou měrou přispěla vládnoucí garnitura, se stává neúnosnou. Namísto snah o řešení přicházejí vzájemné útoky, obviňování a sbírání bodů pro ty, kteří nám skutečná řešení rozhodně neposkytnou. Média a vláda se nás snaží rozeštvat proti sobě. Rozdělují nás na přizpůsobené a nepřizpůsobivé. Na vyloučené a sociálně začleněné. Přitom každý z nás je součástí tohoto systému.

Musíme si uvědomit, kdo způsobil a udržuje současnou situaci. Kdo z ní profituje a jaké to může mít následky pro většinu z nás. V situaci, v níž jsou dnes sociálně vyloučení, můžeme být zítra i my ostatní! Reformy současné vlády, neúnosná korupce, růst cen, monopoly, nadnárodní korporace, které státům diktují podmínky svého podnikání. Lhostejnost a bezohlednost mocných nás brzy přivedou do situace, kdy nebude snadné někoho osočovat na základě barvy pleti nebo místa, v němž žije. Vyloučenými se staneme i my sami! Již dnes pociťujeme jak se vyděluje hrstka nedotknutelných, kteří skrze mocenské postavení a pomocí peněz ovládají naše životy. Zatímco oni bohatnou, my ostatní chudneme. Zatímco oni schvalují své miliardové zakázky, část chudých pochoduje v ulicích a snaží se obracet svůj hněv proti těm, kteří se stali prvními oběťmi asociální politiky mocných – proti Romům a proti sociálně vyloučeným či deklasovaným jedincům.

Eskalace rasového násilí je eskalací vzteku, který má kořeny ve frustraci. My tvoříme pyramidu od nejchudších po ty, kteří teprve zchudnou a oni vrstvu kdesi nad ní. A kdo na tom všem profituje? Realitní společnosti, které stěhují deklasované jedince z lukrativních míst do okrajových částí republiky, kde jsou možnosti jak se postavit na vlastní nohy ještě omezenější, než v místě původního bydliště. Majitelé ubytoven, kteří inkasují tučné odměny. Provozovatelé heren, kteří vydělávají na lidech závislých na automatech. Exekutoři, lačně čekající, až se lidé dostanou do nesnází. Agentury, inkasující miliony korun za „práci“ ve vyloučených lokalitách, ale jejichž výsledky jsou mizivé. Politici, kteří žijí z našich daní, ale situaci neřeší.

Pochody na severu Čech odvracejí pozornost od (ne)činnosti vlády, od schvalování zákonů, které dnes posílají ke dnu i ty, kteří tam ještě včera nebyli. Kolektiv organizací a jednotlivců proto svolávají na 9. října 2011 od 14 hodin demonstraci do Prahy na Palackého náměstí. Účelem shromáždění je upozornit na to, že skutečná příčina problémů „sídlí“ zde v Praze a v dalších velkých městech a ne na ubytovnách ve Šluknovském regionu. Zároveň bychom tuto demonstraci chtěli pojmout jako příležitost k setkání a diskusi. Zkusme společně hledat cesty, které nás dovedou k řešení situace, namísto těch, které nás přivedou do situace mnohem horší.


Asociace ALERTA
Iniciativa Ne rasismu (INR)
Skutečná demokracie teď – Praha (SDT)
Voice of AnarchoPacifism (V.A.P.)

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ORLIK --- 0:06:12 6.10.2011
No to vypada zajimace, ale proc se to nespoji s DIY karnevalem, ktery je o den driv?