Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


ŽivéMěsto/7den/koment.procházka+skvělá příležitost

http://www.zive-mesto.cz/

komentovaná procházka Život s Blankou jejíž součástí je i happaning a veřer projekce filmu Víta Janečka Skvělá příležitost s diskusí

sedmý den festivalu Živé město!
_____________________________________

KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA ŽIVOT S BLANKOU

14:00

MÍSTO: MALOVANKA


Komentovaná procházka po okolí křižovatky Malovanka seznámí s vlivem této mohutné stavby na život lidí z okolí a s plánovanými stavbami v bezprostřední blízkosti – zvláště pak Multifunkčního operačního střediska Malovanka. V rámci procházky proběhne krátký happening ("Nenechte nás udusit") upozorňující na to, jak je zacházeno s občany z okolí křižovatky.

Procházka začína na Bělohorské ulici u zastávky tramvají a autobusů Malovanka směrem z centra.
--------------------------------------------------

PŘÍCHOD DO MĚSTA (FILM: SKVĚLÁ PŘÍLEŽITOST + DISKUSE)

pondělí 3.10. - 19:00

MÍSTO: Kaštan
ADRESA: Bělohorská 201/150
web: http://www.kastan.cz

téma: cesta do města

Dokumentární film
Česky a mongolsky
ČR, 2010, 64 min.
Režie: Vít Janeček

Synopse:
„Odejděte žít a pracovat do České republiky, budete se mít báječně,“ lákají zprostředkovatelé práce obyvatele Mongolska. Mnozí z nich uvěří slibům, prodají své domy a odcestují daleko na západ. K jejich nemilému překvapení však život v Česku není tak skvělý, jak si ho představovali. Vykonávají manuální a převážně neodbornou práci, zůstávají v zaměstnání i čtrnáct hodin denně, spí sotva pár hodin. Po odečtení všech nákladů jim z platu nezbude mnoho. Neznalost české legislativy a jazyková bariéra jim často přinášejí problémy, které mohou skončit velkým zadlužením. Režisér Vít Janeček nabízí výpovědi několika mongolských rodin, zápasících s těžkými životními i pracovními podmínkami. Jedna z rodin se snaží získat vízum pro své nemocné dítě v Mongolsku, další šetří na studium své dcery. Ve filmu zaznívá i stereotypní vnímání rozdílné kultury, které reprezentují jejich čeští sousedé. Je možné domoci se svého práva, když na vaší straně nestojí zákon ani veřejnost?

(Text Filmový festival Jeden svět)

DISKUSE NA TÉMA: Příchod do města

Umíme se postarat o ty co u nás hledají lepší život?

Do diskuse přijali pozvání:

Tomáš Janeba - spoluautor filmu

Eva Dohnalová - věnuje se problematice integrace imigrantů v zemích ES/EU, v současnosti pracuje v o.s. Berkat v komunitním centru InBáze v Praze jako vedoucí sociálního oddělení

jedna z protagonistek filmů

Moderuje: Tomáš Tožička - technik, teolog a odborník na rozvojovou problematiku, zakládal a řídil střediska sociálních služeb na Mostecku a v Praze, byl členem Ekumenického týmu Světové rady církví při OSN v New Yorku se zaměřením na témata financování rozvoje a oddlužení chudých zemí. Je jedním z koordinátorů kampaně Česko proti chudobě.
_________________________________________

Podrobnosti na našich stránkách a vše je samozřejmě zdarma
Těšíme se!

www.zive-mesto.cz

LAMIA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.