Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.cajovnagenesis.cz/

Koncert sitaru od 19:00 v Čajovně Genesis. Hraje a učí Etienne, vynikající a navíc velice flexibilní muzikant, takže koncert nakonec může přejít v jam

"Ahoj, jmenuji se Etienne a hru na sitár studuji už 6 let.
Jsem z Eddinburgu ze Skotska, kde jsem se na sitár začal učit v 16 letech pod vedením Mehbooba Nadeena, který žije v Londýně a pochází z Mumbaye. Mehboob vychází ze školy agra gharaana, autentickým způsobem vyučuje indické rágy a rovněž další klasické indické styly, malou skupinku lidí v Eddinburgu, zajímající se o hru na sitár.
Po dobu 6 měsíců jsem se účastnil pravidelných hodin a koncertoval s touto skupinkou. Poté jsem zvolil jiný směr. Posledních 4 až 5 let jsem měl pravidelná představení v restauracích, barech, odehrál jsem spoustu hodin na Eddinburgských ulicích, a také jsem nahrával s kapelami menší studiové projekty.
V posledních 2 letech často cestuji se sitárem a hraji v mnohých evropských zemích, jako Španělsko, Belgie, Francie, Německo a v současné době již měsíc hraji na nejrůznějších místech v České Republice.
Ve své hře se snažím dodržet klasickou formu kompozice a posunout ji z pomalých improvizačních melodií do energetičtějších gradací. S tím, že někdy pracuji s klasickými indickými rágami a jindy se snažím odhalit nové možnosti tvorby melodií.
Vždy rád uvítám, přijdou-li na koncert další muzikanti a nakonec zajamujeme."

"Hello, my name is Etienne and I have been studying the sitar for 6 years.
I come from Edinburgh in Scotland where i began learning at the age of 16 under the guidance of Mehboob Nadeem who resides in London. Origionally from Mumbai, Mehboob coming from the agra gharana, provided an authentic introduction to Indian Ragas for a small group in Edinburgh interested in learning sitar and other classical indian music styles.
I spent 6 months having regular lessons and giving a few performances with this group before taking a different direction. For the past 4-5 years, I have been doing regular performances in restaurants, bars as well as many hours of street performing in Edinburgh as well as some small parts playing with bands doing session work.
In the past two years I have been travelling much with the sitar playing in many european countries such as Spain, France, Belgium, Germany and have now been in Czech Republic for the past month doing a variety of performances.
In my performances i attempt to maintain the classical form of composition moving from slow improvisational melodies to more energetic crescendos, working at times with the traditional ragas and at others exploring other melodic possibilities.
In addition to my playing I always welcome other musicians to come and join in at the end for a jam."

LALOBA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WARE --- 20:40:37 28.9.2011
hurá
HARVIE --- 17:30:42 24.9.2011
fuuuuuuuu. ted me fakt nastvalo, ze tu nebudu... :(