Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://www.protisedi.cz/article/ojedinela-rocknroll-party-v-bohnicke-lecebne

Ojedinělá rock'n'roll party v neodhaleném dómu Bohnické léčebny. Stará varna Bohnice. V maskách vstup zdarma. Na kole za půlku. The Gangnails, The D

Syrový experimentální prostor staré Varny v Bohnicích si říká o něco velkého - vyslyšeli jsme výzvu

Psychiatrická léčebna Bohnice dává najevo stále větší otevřenost a tendenci k propojování světa vně a uvnitř. Některé nevyužívané budovy léčebny mají navíc náboj, který nemá v Praze obdoby, čímž jsou zajímavé pro mnohé experimentátory a umělce. Mezi takové patří i projekt INI Gallery, který rozjel výstavní prostor Prádelna. Hned v sousedství stojí další pozoruhodná budova, která na své využití teprve čeká. Proslavila se doposud pouze jako dějiště opery Alice Nellis, která se odehrála v rámci Quadrienále.

27. září budete mít možnost zažít Varnu ve spojení se sousední Prádelnou jako dějiště karnevalu - takového, který zaútočí na samotné jádro vaší animozity. Vše začne dopoledním workshopem výroby masek s pacienty léčebny, který tematicky navazuje na probíhající výstavu Kamily Ženaté v Prádelně, kterou bude lze navštívit v doprovodu kurátorky.
Následně se v prostoru Varny na Básnické Stage rozpoutá druhé pokračování Festivalu nové kultury LITEROPSYCHOPANK, který připravuje redaktor Proti šedi Luciáš F. Svoboda.

Na Rock'n'Roll Stage pak v 19 hodin vypukne hudební show, kterou odpálí odpálí vynikající budějovická kapela The Drain - ryzí špína rock'n'roll glam/garage. Kdo to ustojí, může pak těšit na Esazlesa - emo screamo - tvrdá muzika, která se se ale zaryje hluboko pod kůži. Vrcholem live části večera budou pražské legendy The Gangnails, kteří hrnou nekompromisní rock'n'roll hraničící s punkem.
Mimořádnou událostí bude vystoupení londýnského DJ, který si říká Cousin Benson, a který přijede speciálně kvůli této akci do ČR. Cousin je členem DJ's skupiny BandApart, která patří ke špičce londýnské klubové scény. Jeho produkce je založená na starých bluesových a rock'n'rollových nahrávkách, které osobitým způsobem transformuje a vyzdvihuje jejich syrovou zemitost a neúprosný šlapající rytmus.
Další DJ hvězdou, kterou snad ani není třeba představovat, budou Prague City Rockers

BUTCHCASSIDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MORVAGOR --- 22:55:28 26.9.2011
Kdyz budou dva na jednom kole, tak zadarmo?? :)
TURBO --- 20:50:50 25.9.2011
"V maskách vstup zdarma. Na kole za půlku." - fér, ale půlku čeho? :)