Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://www.chodovskatvrz.cz/vystava/491/lubomir-typlt-holky

Lubomír Typlt se narodil v roce 1975 v Jilemnici a absolvoval pražskou VŠUP obor Ilustrace v ateliéru Jiřího Šalamouna, dále brněnskou FaVU obor Malířství u Jiřího Načeradského a Kunstakademii v Düsseldorfu pod vedením Markuse Lüpertze, Gerharda Merze a A. R. Pencka. V současnosti se pohybuje mezi Čechami a kosmopolitním Berlínem. Pravidelně vystavuje v tuzemsku, Německu, ale i například ve Švédsku či Holandsku.

Díky svým zkušenostem ze zahraničí a třeba právě působení v Berlíně, který vždy patřil k tomu nejprogresivnějšímu, co evropská scéna nabízí, je Lubomír Typlt jeden z výrazných představitelů současné mladé malby u nás. Nezanedbatelnou částí jeho projevu je i působení ve vynikající hudební formaci WWW, která svým experimentálně-industriálním hip hopem sklízí nadšené ovace jak kritiků, tak lačného obecenstva. Nervózní svět WWW dokonale dokresluje frenetické Typltovy barvy a není náhodou, že prvky jeho obrazů skupina používá například ve videoklipech. (cit. z deníku Referendum)
 
Typltova výstava v Galerii Chodovská tvrz představuje poslední autorovy oleje a kvaše. Na rozdíl od jeho nedávné brněnské Mobilizace se ale tentokrát Typlt tématicky odvrací od chlapecké postavy a "klučičích příběhů" k osobité reflexi dívčího světa.

CAPITO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CAPITO --- 10:38:29 23.10.2011
jo, tak 30 kč studenti, 60 dospělí
CAPITO --- 7:59:39 22.9.2011
Myslím, že se platí jen za koncerty..
FEFERONIE --- 23:12:56 19.9.2011
v ChT jsem jetě nebyla, kolik je vstupný na běžnou výstavu a kolik stojí ta komentovaná prohlídka? nevíte?
FEFERONIE --- 23:12:00 19.9.2011
Doprovodný program výstavy: 5.10.2011 – od 16 hodin komentovaná prohlídka s autorem, od 20 hodin koncert WWW