Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

20 uživatelů půjde

hledání


http://www.facebook.com/event.php?eid=108318082601031

Britský zpěvák oceněný mimo jiné v prestižní anketě "BBC - Sound of 2011" přijede ukázat svůj talent do pražské MeetFactory.

Jamie Woon (UK), Fiordmoss (CZ), Teapot (SK), Zlatomil (CZ), Stanzim (CZ)
Stage design and visuals: Lunchmeat
18.11.2011, start 21:00
MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15, Praha 5

Cena: 390Kč + poplatky v předprodeji (Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream), 490Kč na místě

Facebook: http://www.facebook.com/EducationParties


S blížícím se koncem roku dochází i k menšímu vyvrcholení našich dosavadních aktivit pod hlavičkou Education Parties, a proto je na čase vytáhnout na stůl své poslední letošní eso. Po úspěšném startu s londýnským post-dubstepovým duem Mount Kimbie a neméně zdařilém pokračováním s respektovaným multiinstrumentalistou Bibiem z vyhlášeného vydavatelství Warp Records, na vás chystáme exkluzivní podzimní vyučovací lekci ve znamení soulu, dubstepu, blues, folku a dalších stylů. Svou debutovou desku totiž do Prahy přijede představit jeden z největších britských talentů poslední doby: Jamie Woon.

Zatímco většina českých zpěváků a kapel až nepochopitelně tápe nad možnostmi, které se jim díky dostupným technologiím, a neustálému rozmazávání hranic mezi téměř všemi myslitelnými žánry doslova nabízejí, Jamie Woon dokonale naplňuje představu o muzikantovi 21. století. Londýnský talent totiž zdaleka neboduje jen svým vybroušeným hlasovým projevem, ale také ojedinělým přístupem k aktuálním trendům i nadčasovým prvkům. Neskutečný cit pro kombinaci nových postupů a tradičního písničkářství pak na Woonovi neoceňují jen respektovaní žurnalisté z periodik jako Pitchfork, Guardian, BBC nebo NME, ale také zástupy fanoušků, které si Woon svým civilním a upřímným přístupem po zásluze podmanil.

Absolvent prestižní BRIT School, ze které vzešly hvězdy současného moderního popu jako Adele, Katy B nebo Amy Winehouse, se v začátcích své kariéry orientoval především na soul, blues a folk a jeho naprosto precizní projev mu zajistil účast na mnoha menších nezávislých festivalech. Tam vstřebával vlivy okrajových žánrů, které se nakonec do značné míry promítly do jeho tvorby.

Jako zásadní se ukázalo hlavně Woonovo spříznění s Willamem Bevanem, který svou hudební produkci vydává pod pseudonymem Burial. Právě on totiž remixoval Woonův první singl Wayfaring Stranger, redefinoval jeho hudební vnímání a zvuk, a přitáhl k tehdy neznámému londýnskému zpěvákovi pozornost médií a zmlsaných hudebních hledačů.

Woonův druhý singl Night Air, který byl předzvěstí v tajnosti připravované desky, už byl plně v Burialově režii a vystřelil mladého umělce mezi absolutní hudební elitu. Píseň zaznamenala ohromný úspěch a Jamie Woon se po tříleté pauze, kterou věnoval hlavně transformaci své hudební vize, ihned zařadil po bok The XX nebo Jamese Blakea – tedy nejzajímavějších nastupujících jmen nové generace britských muzikantů. Před pár měsíci vydané debutové album Mirrorwriting jeho pozici jen upevnilo a BBC jej ve své prestižní anketě „Sound of 2011“ o nejzajímavější jméno roku zařadila na 4. místo. Příznivé ohlasy a kritiky se doslova valily ze všech stran a s trochou štěstí by se Woon mohl stát jednou z nejdůležitějších osobností své generace.

Education Parties však nejsou jen o tom nejlepším ze zahraničí nezávislé scény, ale měly by dokázat, že i ve zdejších podmínkách máme dostatek zajímavých a talentovaných mladých hudebníků. Před Jamie Woonem proto vystoupí skupina Fiordmoss, která nepřímo navazuje na odkaz kapel jako Lamb, Portishead nebo The Ecstasy of Saint Therese a sofistikovaným způsobem kombinuje křehký dívčí hlas Petry Hermanové a experimentální cítění Romana Přikryla a Jana Boroše. Výjimečnost kapely v rámci české scény potvrzuje i účast Petry Hermanové na letošní Red Bull Music Academy.

Mezi participanty této prestižní akademie patřil i Tomáš Ferko alias Teapot, jenž povětšinou komponuje promyšlené a atmosférické taneční skladby. Ten se na letošní poslední Education představí v originálním autorském vystoupení.

Partnerem akce je BU2R.
Mediálním partnerem je Radio 1.
MeetFactory je podporována grantem hl.m.Prahy.

NEXIS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NEXIS --- 17:40:48 13.11.2011
Jamie Woon na Soundcloudu:
http://soundcloud.com/woon
NEXIS --- 17:39:47 13.11.2011
NEXIS --- 17:38:59 13.11.2011
Skvělý Zlatomilův mix k poslechu zde:
http://soundcloud.com/zlatomil/lightstepmix