Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


NOISE IS NOISE VOL. 2: Crank Sturgeon (USA), Poino

www.myspace.com/astralbubblebookingagency

CRANK STURGEON (USA) - noise performance POINO (UK) - math avant hc JACK JACK - no input music ENTEN OG ELLER - minimal hc PROSIUM BREAKDOWN - noi

Akce NOISE IS NOISE vol.2 pořádaná ABBA společně s NOISE MAFIA představí další várku kapel a projektů, jejichž členové ač každý odjinud, možná od mala slýchali stejnou větu: Don't make so much noise!

CRANK STURGEON (USA)
americký experimentální performer jehož vystoupení zní jako směs Cpt.Beefhearta, dadaistické poezie a harsh noiseu. Ke své produkci používá vlastnoručně vyrobené kontaktní mikrofony.
Jedná se o malé mosazné disky (CS jim říká piezoelektrické převodníky ) připojené ke
standardnímu 1 / 4 jacku. Zapojené ke kytarovému zesilovači, mixpultu nebo nahrávacímu zařízení snímají jakoukoli fyzickou vibraci počínaje akustickými nástroji, přes kovové předměty, drátěné ploty, varné konvice, kočky, větve stromů atd. Crank Sturgeon si kontaktní snímače připevňuje na tělo, zapojuje se do mixu a v převleku za podivného přerostlého jesetera přes ně vydává nejrůznější hlukové improvizace. Díky své bizar pódiové show a hlasu, kterým své počínání komentuje, bývá označován za "noiseového Toma Waitse".
http://www.cranksturgeon.com/
http://terrorpeople.org/?p=534

POINO (UK)
trio z Londýna hrající alternativní hardcore s patrnými vlivy math-rocku nebo i tvorby avant-noiseových kapel kolem labelu Skingraft records. U vydavatelství Horse Arm vydali desku MOAN LOOSE, která je plná hlučných kytarových ploch i zvláštních melodií. Místy téměř jazzová dynamika přechází do ostrého běsnění, které mají pod kontrolou trhané zvuky baskytary a přesně načasované breaky bicích. Názvy jejich skladeb jako Kofeinová skvrna, Pozorování kuchyňského pavouka nebo Sex Pesto potvrzují, že kapela se ve své tvorbě, kromě hluku, zajímá o nosná témata.
http://poino.bandcamp.com/
http://www.myspace.com/poino

JACK JACK
československé experimentální "noise positive" duo, které předkládá svůj vlastní zvukový experiment v podobě "no-input music". Tvoří ji pouze pomocí mixpultů a kabelů, poukazujíc na dekadentní krásu digitálního echa. Šumy, rány a praskání proměněny v bohaté zvukové krajiny doplňuje VJ, který originálním způsobem zhmotňuje jejich radikální minimalismus v obraze a tak každému koncertu přidává další a ještě překvapivější rozměr.
http://www.myspace.com/jackjacknoise

ENTEN OG ELLER
ve své tvorbě prezentují specifický minimal noise rock.
Ostré beglajty kytary doplňují nekompromisní bicí a minimalistická basa. Krátké skladby založené na střídání klidnějších a vyhrocených pasážích, klasické kytarové zkreslení, obliba filozofa Sørena Kierkegaarda, projevující se v nejednoznačném názvu, který dánsky znamená "buď i anebo".
http://www.myspace.com/entenogeller

PROSIUM BREAKDOWN
(Kopni fízla do hlavy a VHS)
noise drum´n´ bassový projekt kytaristy Průmyslové smrti a baskytaristy Human Steaku. Hudba nejen pro ty, co si raději než s živým partnerem, zatančí s robotem.

PÁJKY
školní kapela která vznikla po účasti členů jihlavské výtvarné školy na projektu STANDUINO, jednom ze série workshopů, kde studenti pod vedením Václava Pelouška a Ondřeje Merty vytvořili audio zařízení (několik druhů přístrojů jen na jedné desce pomocí jednoduchých zásad populárního Arduina). Projekt Standuino je inspirován tvorbou průkopníka diy umění Standy Filipa, podle kterého je taky pojmenován. Kapela Pájky je živým důkazem, že cíl
workshopu Standuino, kterým je seznámit se základními znalostmi elektroniky široké spektrum lidí a přinést jim radost z výroby vlastních elektronických přístrojů a zařízení,byl stoprocentně dosažen.
http://www.standuino.eu/

plakát zde: http://i208.photobucket.com/albums/bb183/head_037/01-6.jpg

http://www.myspace.com/astralbubblebookingagency

TOJEJO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CIL --- 20:52:31 11.9.2011
skoda nebudu v brne