Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


www.fiskulet.cz

Malý skororodinný všemotevřený amatérský festival.
Fiskulet je multižánrový (původně filmový) festival amatérské tvorby.

Svátek tvořivého amatérismu pro začátečníky i pokročilé

Banální až trapný, trochu divný a přesto lehko stravitelný, možná jemně dekadentní a především pak svérázně humorný – takový bude již devátý ročník MSVAF Fiskulet, který proběhne od 16. do 18. 9. v malebném prostředí Tvrze Holešice u obce Chrást.

Návštěvníky malého skororodinného všemotevřeného amatérského festivalu, který získává rok od roku stále větší oblibu (nejen) u vyznavačů tvořivého amatérismu, čeká během tří dnů program plný záležitostí stejně obskurních jako jedinečných.

Vedle specifické lehce bizarní atmosféry budou již tradičně páteří programové nabídky filmové projekce, které sami organizátoři dělí do tří skupin – Divné filmy, kinderfilmy a seniorfilmy. Za seniory jsou v tomto případě považováni jedinci narození v 60. a 70. letech minulého století, na Hadimršku tak tedy rovnou zapomeňte.

Samostatnou kapitolou pak bude soutěž filmů od 30ti sekund do 15ti minut bez rozdílu žánrů a technik. O ceny poroty i diváků v podobě jedinečných sošek Skuheřského zvířete se může ucházet každý, kdo přihlásí své dílko na mailové adrese soutez@fiskulet.cz.

Fiskulet ale nejsou jen filmy! Coby řádná multikulti veselice láká festival také na koncerty možná ještě ne úplně objevených, ale zato třeskutě talentovaných kapel, netradiční disko či notně specifické Uměníčko. Samozřejmostí jsou rozličné přednášky a besedy – včetně těch virtuálních – a milovníky okázalých společenských rób jistě potěší i velkolepý sobotní galavačer.

Vítáni jsou všichni, diváci i tvůrci, ačkoliv hranice se nepředvídatelně rychle smazává.

ZARZAROSA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ORTIGA --- 0:36:46 9.9.2011
////////
DIVNÁ HUDBA
Nudí nás předem precizně přípravené playbackové pop písničky proslulých kapel. My chceme vidět do kuchyně a být při tom, když to vzniká. Proto v pátek mezi 21:00 a časným ránem bude probíhat hudebně improvizační blok kapel, projektů a jejich torz.

YPH
Hvězda festivalu dorazí z Německa, z obce Neulietzegöricke několik metrů od Polských hranic vytyčených řekou Odrou. Hudba této nezařaditelné post-punkové/rockové/hardcorové skupiny s nádechem King Crimson odráží svéráz truhlářského prostředí, ze kterého vzešla. Mimo pátečního jamu zahraje v sobotu kopletní koncert.

http://www.myspace.com/yphtrupp

GLITCHTET
Nechcem vyprávět příběhy slovama, to dělaj všichni. Jen zvuk. A doufám, že to porušíme, z principu. Chyby hrajou, když je povýšíme na záměr. A pak tam jsou ty noisový mezihry, co jsme nedotáhli a můžeme o nich spíš kecat. Volume doprava. Katarze přijde sama a když ne, tak se taky neposerem.

http://soundcloud.com/glitchtet
http://www.facebook.com/pages/Glitchtet/161418870577940

TTTT
TTTT nám předvedou, co znamená Lo-fi electro noise a jak zní písně plaček, štěkání Jaka, 555 časových útoků na řeku zvuků a knihovny obrazů.

http://www.facebook.com/group.php?gid=107710359248536

PORNO STEREO
Péčko v Dolby s dlouhym ságem a k tomu sampler a Casio.

////////
PŘEDNÁŠKY
Pro opravdové kinofily je určeno pásmo, v rámci kterého přednášející v patnácti minutách představí divákům některý fenomén světa filmu.

////////
DIVNÉ FILMY
Velmi podivná sekce Vládi Vávry.

DIVNÁ AMERIKA
Zůstáváme věrni tradici tradici “Divných 80’s”, kterou v minulých ročnících nastolily pecky typu “Monster High” nebo “Toxic Avenger IV”. I nyní jsme si pro vás připravili perlu věhlasného studia “TROMA” z doby, kdy se nosily džíny proklatě vysoko. Slibujeme laciné triky, mizerné herectví, ještě horší hudbu a kozy hlavní hrdinky již v první polovině filmu.

DIVNÉ JAPONSKO
Japonci byli úchylové odjakživa. Audiovizuální pokrok posledních let jim umožnil dotažení běžných snů tokijské střední vrstvy do HD kvality. Sledujme životní příběh “tak trochu jiných” děvčátek ve školních uniformách, které to neměly v životě lehké, vždyť ani pohlaví jejich rodičů nebylo úplně jednoznačné (jak se přesvědčíte).

A jak to tak bývá, oč méně jasného děje film nabídne, o to více naléhavých otázek současnosti nastolí – např. je účinnější nosní kulomet nebo (b)anální motorová pila?

DIVNÝ NOVÝ ZÉLAND
No, museli jsme zařadit i něco “denního” – a zde děkujeme za inspiraci loňské přednášce Ondřeje Čapka. Samotný žánr – “Muzikál” – si říká o pořádnou dávku divácké odvahy. Sledujme lehké maňáskové divadlo, přitvrzené násilnými a sexuálními scénami, při kterých bude lítat molitan a praskat vodící lanka.

DIVNÉ ŠPANĚLSKO
Baví vás cirkus? Jací jsou klauni v soukromí? Kdo vás víc pobaví – veselý nebo smutný klaun? A který přežije? Zkoušeli jste rozesmát děti na zahradní narozeninové párty? A jak jste se líčili? Ostrým nožem a žhavou žehličkou?