Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Dánský kontrabasista BO STIEF, žijící legenda evropské hudební scény, vystoupí v Potrvá se skvělým pianistou Vítkem Křišťanem a bude to JEDINÝ KONCERT

Dánský kontrabasista BO STIEF, žijící legenda evropské hudební scény, vystoupí v Potrvá se skvělým pianistou Vítkem Křišťanem a bude to JEDINÝ KONCERT V ČESKU!

Koncert bude první v rámci cyklu "Band+1" - jedinečná jazzová spojení.

Bo Stief je známý také spoluprací s Palle Mikkelborgem (od roku 1965), nahrál 3 desky s Milesem Davisem a absolvoval s nim koncertní turné.
... Je kreativní hudebník, neustále hledá nové hranice, inspiruje se hudební tradicí, ale vychází především ze současného dění ve světě. Jeho hudba je snadno rozpoznatelná diky osobitému zvuku jeho basy a jeho filozofickému postoji k životu.

Bo Stief a Vítek Křišťan se setkali v Dánsku, kde Vítek studuje pátý ročník na jazzové akademii v Odense.

Pianista Vítek Křišťan studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, na Akademii Muzyczne Im. Karola Szymanowskiego v polských Katowicích. Na univerzitu v dánském Odense byl v roce 2010 vybrán jako stipendista programu Erasmus. Vyhrál druhou individuální cenu na prestižní soutěži Jazz nad Odrou ve Wroclawi.

Vítek Křišťan o projektu:
„Bo přišel s konceptem dua, protože dlouhá léta hrál ve větších formacích, a v duu je asi nejvíc svobody a možností. Je to jako hrát sólo, ale můžeš reagovat na někoho dalšího. Jeho vize je stvořit hudbu, která bude oslovovat svou jednoduchostí a naléhavostí velmi široké publikum, mimo žánry, mimo kulturní kořeny. Velkou část bude tvořit spontánní improvizace. Bo kombinuje hru na kontrabas a baskytaru, looper a efekty, ne však s předpokladem zaskočit a za každou cenu přinést něco nového a 'intelektuálně na výši', spíše jde o vyjádření života jako takového prostřednictvím hudby.“

Vstupné: 150Kč/120Kč
Novinka: muzikantské vstupné 50 Kč

JAZZIVANA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JAZZIVANA --- 10:59:29 12.9.2011
hm, tak ty já neznám... ale možná to ještě promyslím ;)
OLIAS --- 11:57:22 10.9.2011
To je diskriminace pro nejazzové muzikanty, co už v Potrvá (třeba několikrát) hráli!! :-))
JAZZIVANA --- 12:22:32 7.9.2011
Muzikantské vstupné je zlevněné vstupné pro jazzové muzikanty, co už v Potrvá hráli :)
SELECTOR --- 13:09:40 6.9.2011
co znamená "muzikantské vstupné"? kdo na něj má nárok?