Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.konstruktmag.cz/workshop/

Projekt reaguje na současný nedostatek komunikace mezi jednotlivými akademickými pracovišti zabývajícími se teorií sémiotiky a její aplikace.

Projekt Sémiotický workshop reaguje na současný nedostatek komunikace mezi jednotlivými akademickými pracovišti zabývajícími se teorií sémiotiky a nízké míry komunikace mezi oblastí teoretické sémiotiky a její přímé aplikace v soukromé sféře, zejména v oblasti reklamy a mediálního trhu. Pořadateli workshopu jsou studenti oboru Elektronická kultura a sémiotika (FHS UK) a časopis Konstrukt (studenti FF UP). Přednášet budou: akademičtí a teoretičtí sémiotici, členové marketingových a reklamních agentur a hosté spojení se sémiotikou v umění (komiks, film, hudba atd.)

Projekt Sémiotického workshopu se snaží na tyto základní problémy stavu oboru reagovat a na základě uspořádání jednodenního workshopu učinit první krok v rozvoji komunikace a kritického dialogu nejenom mezi jednotlivými akademickými pracovišti a odborníky, nýbrž i pracovníky ze soukromé sféry aplikace sémiotiky v rámci mediální oblasti. To vše za přizvání a podpory studentů sémiotiky z Prahy i Olomouce, s nimiž je v současné době již navázán čilý kontakt a podpora projektu účastí přislíbena.

Hlavní náplní projektu probíhající v přípravné fázi od května 2011 do zpracování závěrečných zpráv a materiálů do října 2011 je uspořádání jednodenního workshopu tematicky zaměřeného na aplikaci sémiotických vědeckých postupů v oblasti reklamy a médií, umění a uměleckých děl a teoretické sféry. Každá oblast sémiotiky by měla být zastoupena 2 – 3 hosty, kteří představí svůj příspěvek v podobě sémiotické aplikace či sémiotické analýzy daného problému a v rámci moderované panelové diskuze po ukončení každého z bloků bude otevřen prostor pro vzájemnou konfrontaci odborníků a dialog se studenty a zúčastněnou veřejností.

Průběžné informace:
http://cs-cz.facebook.com/semiotickyworkshop

THOMASMORTA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.