Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://youtu.be/tjKtbCx3piM

Jeden z velkých talentů kanadské nezávislé scény, Katie Stelmani, vystoupí v sobotu 10. září v pražské MeetFactory.

Jeden z velkých talentů kanadské nezávislé scény, Katie Stelmani, vydala letos se svojí kapelou Austra nadšeně přijatou desku Feel It Breaks. Po prvním skromném červnovém turné se na podzim vrací do Evropy už jako hvězda: v sobotu 10. září vystoupí také v pražské MeetFactory.

Katie přitom není žádným nezkušeným benjamínkem – je poloprofesionální opěrnou pěvkyní, pár let zpívala v dívčí kapele Galaxy, hostovala na desce hardcorových legend Fucked Up a před dvěma lety vydala nepříliš přesvědčivý sólový debut Believe Me. Všechno se ale změnilo po založení nové kapely Austra – vokální schopnosti Katie se v ní kloubí se synth zvukem a viktoriánskou estetikou a až barokními motivy. Byť Austra nepřináší zcela nový zvuk – kromě nálad „nové vlny“ 80-tých let u nich můžeme vysledovat také inspiraci jinými synth-vokálními projekty jako Fever Ray nebo Planningtorock – je jejich hudba nezvykle upřímná a čistá.

Deska Feel It Breaks vyšla teprv v květnu, ale už stihla získat nadšené reakce novinářů a počet fanoušků křehkého zpěvu Katie roste každým dnem – pokud ještě před rokem na jejich koncerty chodili jen zasvěcenci, dnes Austra vyprodává středné velké kluby. Nenechte si proto ujít jejich českou premiéru v MeetFactory, může se stát, že na jejich další koncerty už pražské kluby stačit nebudou …

Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s klubovou sérii Bohemian Like You, která pražskému publiku přinesla mj. koncerty Animal Collective, Caribou, The xx, Efterklang a dalších.

Vstupenky za 290 Kč + poplatky v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream.
Kombinovaná vstupenka na koncerty HEALTH (8.9.) a Austra (10.9.) za 490 Kč + poplatky v sítích Ticketportal,Ticketpro a Ticketstream.

Support: Kool Thing - http://soundcloud.com/kool-thing

DOOSH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.