Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


http://www.sanctuary.cz

Ackoliv Gothic Masquarade v Chlumci n. C. byla zrusena, tak koncert Persephone alias Sonji Kraushofer z kapely L'Ame Immortelle se ten den uskutecni v

Sonja Kraushofer je známá především jako leader zavedené rakouské darkwave formace L'amme Immortelle, kterou spolu s Thomasem Rainerem založila již před více než deseti lety. Její okouzlující hlas můžeme slyšet i ve Vídeňské opeře, a od roku 2000 rovněž v neoklasicko-ambientním projektu Persephone. Nápad založit Persephone vznikl před osmi lety při natáčení desky „Dann Habe Ich Umsonst Gelebt“ domovské kapely L'ame Imortelle. Během krátké doby došla tato myšlenka realizace a tak již v lednu příštího roku spatřilo světlo světa první album „Home“, následované o rok později krátkostopážním EP „Still“. Temná neoklasická hudba s prvky ambientu a etherealu, prodchnutá řeckou mytologií s důrazem na postavu Persefony (bohyni mrtvých a manželku Háda, pána podsvětí) si rychle našla své fanoušky a vzbudila rozruch i v řadách hudebních recenzentů. Opravdový zlom v historii projektu Persephone nastal v roce 2004 – na jaře vyšla u labelu Trisol první oficiální deska „Atma Gyan“ (Věčné světlo), soubor vyjel na koncertní šňůru po Evropě, a na podzim téhož roku vydal (opět u Trisolu) další dlouhohrající počin „Mera Sangeet Kho Gaya“ (Má hudba je pryč). Po vydání druhé regulérní desky se Persephone stáhla do ústraní a dala o sobě vědět až v souvislosti s novým albem „Letters to a Stranger“, se kterým se 2. listopadu 2007 za velké slávy vrátila na scénu. Na novince, kterou vydal label Curzweyhl, již Sonja upustila od řecké mytologie a vydala se na výpravu do hlubin své vlastní duše. I proto je „Letters to a Stranger“ daleko intimnější, osobnější a rozervanější nežli předchozí počiny. Poprvé ve své historii také kapela spolupracovala s Filharmonickým komorním orchestrem města Wernigerode. Co ovšem zůstalo je osvědčená spolupráce s Johnem A. Riversem (Dead Can Dance), který album mixoval, a Mistrem Joachimem Luetkem, jenž zhotovil booklet. Tour k aktuálnímu albu „Letters to a Stranger“ čítá celkem 7 koncertních zastávek v kostelech a hradech Německa, Rakouska, Švýcarska a také České republiky. Sonja Kraushofer a její němečtí kolegové Martin Höfert (cello), Holger Wilhelmi (cello), Johannes Kramer (kontrabas, cello) a John Abdelsayed (perkuse) se tak vrátí do Čech již potřetí. Na letošním koncertu představí Persephone v prostorách ranně gotického kostela sv. Jana Křtitele Na prádle svůj nový, zamyšlený, ale přesto energický repertoár. Obávat se nemusíte ani nízkých teplot, neboť kostel má vyhřívanou podlahu.

MIRAGE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIRAGE --- 17:08:07 13.11.2008
Pripominam, ze jeste do patecni pulnoci je mozne rezervovat si vstupenky na tuto akci za cenu 200 Kc. Kdo rezervaci mit nebude, nema jisto, ze se vejde a pokud ano, tak zaplati u vstupu 250 Kc.
HERRICH --- 10:03:36 6.11.2008
me poser, nechce uz sakra nekdo poradat axe kdyz mam volno?? no uvidime co se da delat ;)
GIF_242 --- 9:41:33 6.11.2008
Neznam, nikdy jsem nevidel, ale rad poznam. Zni to dobre.