Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


http://www.youtube.com/watch?v=fR

Propagační akce na podporu skupiny Anonymous. Tentokrát nejde o žádné hackování, ale "jen" o (více méně) legální propagaci.

Mrkněte na video a na stránky http://www.whatis-theplan.org, tam se vše dozvíte.

Ve zkratce:
30.7. ve večerních hodinách celosvětově spustí dvě části operace: pouliční a internetová. Při pouliční operaci jde o to, dát světu vědět, že jsme tady - prostředkem budiž plakáty, letáky, nálepky, stencily... Internetová část spouští v jednotný čas (v přepočtu cca 15:00 našeho času) a zahrnuje v sobě hromadu spamu na předem určených cílech.
Pokud se chcete zapojit do "pouliční kampaně", spoustu materiálu a inspirace najdete na /www.whatis-theplan.org v galerii - stačí přeložit a vytisknout.
"Webová kampaň" je složitější a je třeba k tomu něco načíst a kontakovat koordinátora (jelikož Čechy žádného nemají, je třeba přidružit se k jiné zemi - třeba Německo nebo Dánsko).

KVIIIK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALATAR --- 0:27:31 10.8.2011
KVIIIK: Kvíku, odpovím postupně na více tvých hlášek:

a) nerozumím, jakým způsobem je internet "ovládán několika velkými firmami"? tím myslím co? Já s enaopak donívám že tecyhnologicky je stále ještě velice svopbodný, a za nejzásadnější hrozbu považuji aktuálně vymýšlené a snad již nasazované opatření "proti kopírování", které eventuelně umožňuje dosti drsnou cenzuru..

b) Barvité vylíéčení navzájem se požírajících korporací je sice atraktivní, ale nevidím jak by se jakkoliv dotýkalo reality.. Příklad?

c) Ano, spousta nově rozvíjených a rozšiřovaných technologií shromažďuje naše data, což se i celkem veřejně ví. Vtip je však v tom, že lidé jim ta data dávají vědomně a dobrovolně!!!! například FB. Není to tedy naprosto žádný případ např. útlaku ze strany státu, státní cenuzry. Nic takového. Lidé sami ze své lenosti, pohodlnostia blbosti o sobě zveřejňují informace.
KVIIIK --- 16:51:00 28.7.2011
abych nezapomněl: česká diskuzní skupina je na fóru k dohledání pod názvem "Czech republic - Phase 1"
KVIIIK --- 13:32:24 27.7.2011
...nehledě na to, že všechny ty firmy shromažďují osobní data a poskytují je dál, nejen facebook. Týká se to i Seznamu (který je propojen s Facebookem), Googlu (ktrerý je propojen snad snad se vším), Myspace a pod. Chápu, že se tomu nedá vyhnout a že člověk své informace prostě poskytovat nemá, ale to aby pak na ten internet vůbec nelezl...

Schválně - myslíte, že je toto vlákno sledováno někým z "expertů na extremismus" a jeho uživatelé dál monitorováni? Že jsou Anonymous policií a pod. považováni za reálnou hrozbu, snad připomínat nemusím.
KVIIIK --- 13:27:19 27.7.2011
XCHAOS: ničí internet jako takový? čím? (měl jsem pocit, že cílem útoku je server firmy, nikoli konkrétní uživatel. To že musí někdo hodinu čekat než mu zas nahodí PayPal, je prostě v ceně...)

btw:Současné rozvíjení internetu také není zrovna košer a zasloužilo by si změnu. Nebo ti přijde zdravě evoluční, že jej ovládá několik velkých firem postupě likvidujících ty další, požírající se navzájem a monopolizující právo na informace?
XCHAOS --- 13:21:40 27.7.2011
KVIIIK: já jsem spíš "evolucionář", než "revolucionář". ve svém věku vidím, že systém má některé prvky, které prostě fungují a jejichž zhroucení by znamenalo katastrofu (média ovšem nepočítám mezi věci, které by se zhroutit neměly...)

DDoS útoky ničí Internet jako takový, a pochopitelně - já vidím v udržení a rozvíjení Internetu spíš naději, než něco, co by lidi měli zničit a odmítnout. Ale jak říkám - současná kampaň proti Anonymous není fér. a šlo o odplatu za nefér prostředky, které byly jako první použity v boji proti Wikileaks, to je pravda...
KVIIIK --- 13:17:05 27.7.2011
XCHAOS: hackerské útoky skutečně nemohou být součástí systému. Ale mám pocit, že posláním Anonymous je ten současný systém zbořit. Nebo alespoň trochu podkopat. :)

Pokud se budeš na DDoS dívat očima např. kreditní společnosti, FBI nebo NATO, pak o násilný čin jde, protože narušuje tvou vnitřní strukturu a připravuje tě o peníze. Stejnou rétorikou byla za "násilnou" považována i plánována blokáda během dopravní stávky. Jenže když něco skutečně chceš změnit nebo dokázat, tak se násilí nevyhneš. A nenásilný protest proti násilnému systému je disfunkční.
XCHAOS --- 13:08:29 27.7.2011
...sice si myslím, že anonymita by měla být spojena spíše s mediální aktivitu (wikileaks ano), a že anonymní hackerské útoky v podstatě nemůžou nikdy být konzistentní součástí systému (to už by pak člvověk mohl rovnou chtít legitimizovat darkery nebo vykolejování vlaků...), ale současná kampaň proti Anonymous se týká toho, co jako legitimní politický aktivismus klasifikovat šlo (tzn. skutečně "manuální" DDoSy a jejich propagace - je to ekvivalent okupační stávky, ne ekvivalent násilné sabotáže...)
XCHAOS --- 13:06:49 27.7.2011
no dobře... jestli budu v Praze... nebo bych mohl rozdávat letáky na LFŠ v Uherském Hradišti, v tričky ČPS :-)
TLOUDEV --- 10:44:12 27.7.2011
kurva... zrovna jedu kamosovi na svatbu.
Mozna bych mu tam mohl poskakovat v masce a chrestit letakama ;-)
HARVIE --- 2:09:06 27.7.2011
hello world
KVIIIK --- 17:07:09 26.7.2011
Překlad letáku se ještě bude měnit. O finální podobě závěrečného prohlášení "Jsme Anonymous..." se zrovna diskutuje na Anonymous fóru.