Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

19 uživatelů půjde

hledání


http://www.leonardo-da-vinci.cz

Jedinečná příležitost k prohlídce 50ti nejvýznamnějších vynálezů.

15. DUBNA 1452 SE NARODIL ČLOVĚK, KTERÝ MĚL ZMĚNIT SVĚT JAKO ŽÁDNÝ JINÝ. NARODIL SE V CHUDOBĚ A STAL SE DÍKY SVÉ NEOMEZENÉ VYNALÉZAVOSTI A KREATIVITĚ VĚDCEM, UMĚLCEM A UNIVERZÁLNÍM GÉNIEM, KTERÝ ZANECHAL SVĚTU OBSÁHLÉ A MNOHOSTRANNÉ DÍLO. BYL MALÍŘ, SOCHAŘ, ARCHITEKT, UMĚLECKÝ HISTORIK, PŘÍRODOVĚDEC, SPISOVATEL A VYNÁLEZCE. Výstava Leonardo da Vinci tematizuje Leonardovu asi nejzajímavější schopnost, to jest jeho schopnost jako vynálezce. Je to jedinečná příležitost k prohlídce jeho 50ti nejvýznamnějších vynálezů, které byly všechny s láskou vyrobeny přesně podle jeho detailních skic. Výroba trvala několik let a vynálezy teď budou poprvé vystaveny v Praze.

ZAFIRA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DIGGY --- 9:32:49 9.11.2008
Mě se výstava líbila. Nejsem umělec, takže obrazy sem si jen prošel a pročet texty, modely ale byly úžasný. Škoda místy té viditélné "tavné pistole" a podobných konstrukčních prvků, které by Leonardo asi jen těžko hledal :). Ale dobré. S těmi drátovými modely na počítačích si někdo opravdu vyhrál, což se nedá říct o překladu.

Překlad leonardova tanku ala "Cisterna" mě opravdu pobavil.
FANAE --- 2:50:39 9.11.2008
Kolik tam je vstupne? Nejak to nevidim, mozna jsem jen slepa ale :)
MINOU --- 23:20:40 7.11.2008
Tedy na to , jak je vstup na výstavu poměrně drahý, tak samotná výstava nic moc... Doporučuju zajít radši do Národního muzea, nebo se na Da Vinciho podívat na net ;)
MONI --- 21:20:35 7.11.2008
Moc povedená výstava, většinu vynálezů si můžete i vyzkoušet:) Doporučuju.