Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

36 uživatelů půjde

hledání


http://www.lfs.cz/

Letní filmová škola - stručná historie

Letní filmová škola Uherské Hradiště je již řadu let největším nesoutěžním filmovým festivalem v České republice. Již od roku 1964 je cílem akce rozšiřovat filmový obzor členů filmových klubů a filmových nadšenců (z nich velkou část tvoří středoškolští a vysokoškolští studenti) a seznamovat je s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech. Po roce 2000 zaznamenala LFŠ výrazný rozvoj – ze semináře primárně zaměřeného na členy filmových klubů se stala druhou největší filmovou akcí na území České republiky, kterou každoročně navštíví tisíce diváků (v posledních letech vždy kolem 5000 návštěvníků). Filmy jsou promítány v 11 sálech a 2 letních kinech rozmístěných po celém Uherském Hradišti. Letní filmovou školou pořádá Asociací českých filmových klubů.


Filmové osobnosti a hosté Letní fimové školy

V roce 2008 se Letní filmová škola pod vedením nového realizačního týmu vrátila k původnímu záměru festivalu, kterým bylo vzdělávání diváků v oblastech historie českého a světového filmu a také v kulturním a sociálním kontextu kinematografie. Festival během své historie přivítal velké množství výjimečných českých i světových filmových režisérů, herců, kameramanů, scénáristů či kritiků.
Z těchto osobností můžeme jmenovat Bélu Tarra, Fridrika Thóra Fridrikssona, Kena Loache, Terryho Gilliama, Terryho Jonese, Toma Stopparda, Petera Greenawaye, Nikitu Michalkova, Michaela Hanekeho, Dušana Makavejeva, Julia Medema, Amose Gitaie, Juraje Jakubiska, Jana Švankmajera, Michela Khleifiho, Jerzho Stuhra, Veita Helmera, Jaco van Dormaela, Raoula Servaise, György Pálfiho, VALIE EXPORT, Christiana Bergera, Maru Mattuschku, Jana Bucquoye či Thierry Zénoa.


Zpátky do "školy"

Letní filmová škola není pouze filmovým festivalem, ale nabízí také systematickou výuku filmem a o filmu. Program festivalu každoročně obsahuje tematické přednášky (Film aktivně!), besedy s výraznými filmovými tvůrci (například prezentace inovativního filmového svícení kameramana Christiana Bergera v roce 2009), workshopy (Film a škola, Mini FAMU), semináře a diskusní panely. Komplexní a výrazný odborný doprovodný program tvoří specifikum Letní filmové školy jako filmového festivalu s řadou přesahů. Školní rozměr LFŠ neznamená nezáživnou výuku o filmu a filmem, ale naopak zábavou a atraktivní cestu k lepšímu porozumění filmu jako umění a společenskému fenoménu.


Jedinečnost Uherského Hradiště

Uherské Hradiště leží v samém srdci jižní Moravy (3 hodiny autem od Prahy, 2 hodiny autem od Vídně) a může se pochlubit unikátní atmosférou a mnoha památkami z bohaté historie města (region byl osídlen již v paleolitu, Uherské Hradiště se stalo městem ve středověku a ve městě najdeme i mnoho barokních památek). Uherské Hradiště nabízí kontinuální tradici etnických tanců, cimbálové hudby, místních krojů a výtečného vína. Město je obklopeno překrásným okolím (klášter Velehrad, prehistorická vesnice Modrá) a pro hosty Letní filmové školy nabízí vysoký standart nabízených služeb (hotely různých typů, skvělé restaurace, rychle dostupná letiště v Praze a Vídni).Těšíme se na vás v Uherském Hradišti!

ALI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PAW_LINKA --- 12:14:48 27.7.2011
Zdravím, sháním 1 místo v autě na pátek 29.7. z prahy do Hradiště kolem 12 hod. případně v neděli hradiště - praha. díky
KEIKIN --- 10:39:53 27.7.2011
Tak dneska na Prago union.
PIFKO --- 12:35:13 26.7.2011
Dovolím si jednu pozvánku:

KEIKIN --- 14:06:34 25.7.2011
hehe, holt ne všem se člověk zavděčí
PUKPUK --- 14:03:40 25.7.2011
KEIKIN: Prej dobre --D

Dobrý den,tato noc se slavným Emirem Kusturicim byla tak šílená,že si to nedovede nikdo představit,ani ve zlém filmu....,bydlíme v lokalitě Kasárna a tak hlučné nekonečné scifi skučení byla noční můra,naše roční miminko nechápalo a dalo nám to další noc řádně najevo....jsem přítel kultury,ale toto co se tam odehrávalo,muselo být na fetu,nebo nevim..nedalo se to vydržet..a nejsem sama,kdosi to myslí..až dojede opět kapela,prosim nasměrujte je někde mimo.UE civilizaci
KEIKIN --- 9:52:19 25.7.2011
Tak co včera Košturica ? Byli ste na tom negdo ?
TASHA --- 17:57:45 23.7.2011
Nabizim odvoz v pondeli navecer z Hradiste do Prahy. 4 mista. V pripade zajmu volejte nebo piste na 608 86 36 96, wifi je zde sice vsude, ale neni cas.)
HAPI --- 1:17:14 19.7.2011
To bude párty :-)