Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

26 uživatelů půjde

hledání


http://expozice.wordpress.com/

Všechny vás co nejvíce srdečně zveme na první vernisáž výstavy Legalizace.cz, kterou jsme my, Leviathan připravili...

Celý večer bude v krásných prostorech Czech-Innu hrát sofistikovaná hudba, budeme péct čerstvé bagety a od 20.00 do 22.00 si budete moci dát Budvar za lidových 20,-...
Kromě lehkého pousmátí si budete moci odnést i jeden z portrétů osobností, které otevřeně dekriminalizaci marihuany podporují.

Cenu všech portrétů po jednotlivých plátnech jsme určili na 1000,- Kč. Tedy, kdyby jste se rozhodli si naši malbu pořídit, stačí vám jen jeden pan Palacký...

O Projektu

Gilbert Keith Chesterton se jednou nechal slyšet: ,, Neměníme skutečnost, aby odpovídala ideálu. Měníme ideál – to je pohodlnější.´´ a tím paradoxně dokonale vystihl současný přístup vládnoucích elit vůči marihuaně. Skutečností je fakt, že marihuana má mnohem menší devastující účinky na lidský organismus, než například obecně přijímaný alkohol. Dokonce na rozdíl od alkoholu a dalších legálních látek může marihuana léčit a pomáhat. A tak se už od otců americké demokracie většina inteligentních osobností čas od času pozastavuje nad celou absurdní situací a nahlas říká:,,Počkejte, tohle přeci nedává smysl!´´.Proč by ti dobří pánové, které si sami vybíráme, vytvářeli vědomě krvavý a zbytečný konflikt? Je několik možných odpovědí, ale možná se dá jednoduše celá komplikovaná situace shrnout do zjištění, že současný stav věcí prostě vládám po celé Zemi vyhovuje. Raději změňme ideál, než skutečnost.

Každý rok se ve vybraných zemích formují ohromné pochody za legalizaci marihuany, nazvané souhrnně Million Marihuana March. V Čechách se již od roku 1999 schází čím dál tím větší dav lidí, kteří celý den manifestují, snaží se svým počtem a programem vyvolat veřejnou diskuzi na téma legalizace. Už od prvního pochodu celý nenásilný a kulturní den organizuje občanské sdružení Legalizace.cz. Postupně se toto sdružení, stejně jako pochod formuje, nabírá postupně na síle. A podobně jako se k demonstraci připojují stovky dalších účastníků, zařazují se i stále noví a noví dobrovolníci do řad organizátorů pochodu, rozvíjejí společně všemi možnými cestami argumentaci, která má za cíl marihuanu veřejnosti ukázat v pravém světle, bez populistických hesel, nebo politicky laděných prohlášení.

Na základě vlastní fascinace z pochodu za legalizaci marihuany a celkového dojmu ze snažení Legalizace.cz jsme se jako jeden muž, umělecká skupina Leviathan, rozhodli legalizační boj podpořit. Pro pochod jsme vytvořili jednoduchou koncepci, která spočívala v představě davu, jenž hrdě nese jednotlivé tváře lidí, kteří jsou svým způsobem sympatickými inteligentními vzory legalizace marihuany. Každá vybraná osobnost má svůj vlastní fascinující příběh, životní dráhu, která jeho (jejímu) názoru dodává na patřičné síle, vytváří svým životním dílem oprávnění pro vlastní svébytný názor. Podobně jako jsou pro nás v dětství rodiče a učitelé vzory, které nám předávají vědomosti a základní vzorce chování, mohou nám konkrétní jedinci ukázat, že ne vždy hájí naši zákonodárci skutečné hodnoty a pravdu. Člověk má právo pochybovat o sobě, ale nemá pochybovat o pravdě.

Základní informace

Tato expozice je koncipována jako universální, volně se vyvijející organismus. Má primárně za cíl informovat o legalizačním snažení o.s. legalizace decentním a inteligentním způsobem. Podle našich představ by se svým putováním měla ale nejenom informovat, ale také jistým způsobem vyprávět o daných osobnostech. O tom, že svět okolo nás není jednoduše černý nebo bílý…

Celkem základní putovní expozice obsahuje 14 portrétů o velikosti 100 x 70 cm (tedy B0), tři doprovodné grafiky podobných rozměrů a doprovodné texty. Každá z portrétovaných osobností je pro výstavu namalována ve dvou barevných kombinacích. První svým pojetím nekřičí, je jemně barevná tak, aby mohla kamkoli zapadnout . Druhá spočívá v opaku, je v opravdovém slova smyslu funky hippie. Snad každý z nás má několik možných tváří, stejně jako naši konopní hrdinové. Doprovodné texty se dají rozdělit na ty, co by měly být umístěné vedle jednotlivých maleb tváří a na větší úvodní plochu, která popisuje celou výstavu, projekt, její účel a také na sobě hrdě nese jména jednotlivých míst, kde se v budoucnosti objeví…

Výstava legalizace je připravena jako putovní prodejná výstava. Koupí portrétů tak můžete celý projekt podpořit, prodloužit mu jeho život a smysl. Většina zisku z prodeje obrazů z naší street artové dílny půjde na podporu o.s. Legalizace, jejích partikulárních projektů a v menší míře na postupné dotváření dalších portrétů, na rozvíjení této výstavy. Projekt této putovní výstavy je stejně jako občanské sdružení Legalizace neziskový.

Důvodů, proč si zakoupit portréty osobností Legalizace.cz je tedy hned několik:

1. Podle názoru většiny dosud zodpovídaných lidí, se nám téměř všichni svěřili s tajně chovanými city alespoň k jednomu z portrétovaných jedinců. Ve stručnosti vás prostě alespoň jedna interpretace osobnosti Legalizace.cz zaujme natolik, že ji budete chtít domů…

2. Portréty vytváříme jako unikáty, vedeme si podrobný seznam barev a kombinací, které už později záměrně neopakujeme. Ke každému obrazu připravujeme certifikáty, které jsou hmotným důkazem unikátnosti každého připraveného obrazu od nás.

3. Všechny malby jsou vysoce kvalitní. Napínáme si sami plátno na rámy, opatřujeme jednotlivé plochy základními ochrannými vrstvami barvy. Teprve poté, až obraz dokonale doschne, začínáme nanášet jednotlivé vrstvy barev. Používáme akrylátové spreje Belton, které jsou vysoce odolné vůči prachu, vlhkosti. Kvalita nástřiku a použitých barev je pak ve výsledku určující ve smyslu trvanlivosti obrazu a jeho barevné neměnnosti. Obraz můžete po dvou týdnech od zaschnutí kdykoliv sundat a opláchnout vodou se saponátem. Každému plátnu se pečlivě věnujeme do takové míry, aby bylo dokonalé nejen pro nás, ale především pro vás.

4. Koupí obrazu podpoříte nejenom celou výstavu, její budoucnost a další vývoj, ale také tím velmi pomůžete občanskému sdružení Legalizace.cz.

5. Pomůžete ale také především sobě, protože malby jsme cenově nastavili tak, aby na ně měla většina z vás.

CHESTERTON
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VETE --- 13:21:02 2.7.2011
hudební doprovod bude pod taktovkou zvukových mágů z Q59...