Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.wolkrovka.net/svatekhudby

PŘIJĎTE PODPOŘIT OSLAVU SVOBODY POULIČNÍ HUDBY A POULIČNÍHO UMĚNÍ !!! HUDEBNÍCI ZAPOJTE SE !!!!

Hraješ, zpíváš, žongluješ, umíš dělat živou sochu, divadlo, nebo jakoukoliv jinou formu pouličního umění? Ať jsi začátečník nebo profík- přidej se! PŘIJĎ VYSTOUPIT DO ULIC NA HAPPENING "SVÁTEK HUDBY 2011" ! a vnes trochu života do pražských ulic. A nebo se přijď jen podívat a hodit pár korun do klobouku pouličním umělcům, které jindy v Praze neuvidíš.Iniciativa BuskerVille ve spolupráci s o.s. Kultura W10 vyhlašuje už druhý ročník SPONTÁNNÍ OSLAVY POULIČNÍHO UMĚNÍ- happening nazvaný „Evropský Svátek hudby 2011“. Bude se hrát v pražských ulicích a přidat se může úplně každý.

Jsi hudebník a máš chuť se přidat a zahrát si jen tak na ulici? Vadí ti, že obyčejně tuhle možnost nemáš, protože ti hrozí pokuta za neoprávěný zábor veřejného prostranství? Chceš vystoupit sám a nebo i se svou kapelou? Přidej se. Nejen, že pomůžeš oživit mrtvé a nudné ulice, ale můžeš svou hudbu nebo umění představit novým lidem a přivydělat si do klobouku.

Není nic snazšího než se zapojit a vyjádřit se. Nezáleží na tom jaký hudební styl hraješ, ani na tom jestli jsi amatér, nebo pokročilý hráč či profesionál. Ani zda hraješ na kytaru, buben, heligonku, nebo třeba lesní roh !!!

??????????? JAK SE ZAPOJIT ????

-----------

Stačí přijít 21.6. od 16:00 na Alšovo nábřeží vedle Rudolfina. Tam bude hlavní stánek Svátku hudby, kde hudebníci a ostatní buskeři dostanou instrukce a petice, aby mohli hrát bez povolení k záboru.

Vemte si jakékoliv hudební nástroje či pomůcky, ale bez ozvučení (nebo jen tiché). Co se týče žonglování tak bez ohně !!! A pak už jen stačí vyrazit do okolních ulic.

Akce je nahlášena v těchto ulicích, kde je ten den možné svobodně hrát a vystoupit s kloboukem:

Saská, U lužického semináře, Klárov, Staré zámecké schody, Pod bruskou, Alšovo nábřeží, Dvořákovo nábřeží, Náměstí Jana Palacha, Kaprova, Valentinská, Mariánské náměstí, Seminářská, Karlova, Staroměstské náměstí, Celetná, Na příkopě, Melantrichova, Železná, Jilská, Mostecká, Nerudova, Zámecké schody

Zakončení akce bude probíhat tradičně v parku na Kampě od 19:30, kde bude prostor k jamování mezi všemi zúčastněnými hudebníky a buskery. Akce skončí po 21:00 následuje přesun do Dead Jack klubu na Ječné 25 , kde proběhne afterparty s možností volného vystoupení na podiu , tedy" open mic".

AKCE JE NAHLÁŠENÁ JAKO VEŘEJNÉ SHROMÁŽDĚNÍ, NEJDE O NEPOVOLENOU AKCI. JEDNÁME S RADNÍM ZA KULTURU A S KULTURNÍM ODBOREM MAGISTRÁTU O NĚJAKÉ FORMĚ ZÁŠTITY.


NEZAPOMEŇTE PŘEPOSLAT POZVÁNKU SVÝM PŘÁTELŮM, ČÍM VÍCE LIDÍ PŘIJDE, TÍM LÉPE.

JAKÉKOLIV DOTAZY, NÁMĚTY ČI PŘIPOMÍNKY JE MOŽNÉ POSÍLAT NA ADRESU: iniciativa.buskerville@gmail.com

FACEBOOKOVÝ EVENT :
http://www.facebook.com/event.php?eid=131844036890356

více info už brzy zde (zatím neaktualizováno) :
http://www.wolkrovka.net/svatekhudby
----------------------------------------------------------

CO JE SVÁTEK HUDBY?

Tradice Svátku hudby pochází z Francie, kde pravidelně tato akce probíhá už od 80.let a vyhlásil jí tamní ministr kultury.
Na Svátek hudby (Fête de la Musique) obyčejně vyjdou do ulic vystoupit všichni možní amatérští i profesionální hudebníci a den probíhá v duchu svobodné oslavy pouličního umění.

Bohužel v Praze je pořád pouliční umění téměř zakázáno. Situace v Praze nemá v žádném jiném evropském městě obdoby !!!

Pouliční umělci musejí podstupovat nekonečnou byrokratickou povolovací proceduru, mohou hrát jen na třech místech v Praze a nebo si případně platit velmi vysoké poplatky na Karlově mostě, kam mnoho z nich nemá přístup. Spontaneita je nemožná, o měsíční povolení je třeba žádat 14 dní až měsíc předem. Cizinci nemají šanci. Za svobodné vystoupení jsou policií udělovány vysoké pokuty, někdy dojde i na zabavování či dokonce ničení nástrojů.

INICIATIVA BUSKERVILLE, která pořádala i loňský svátek hudby se dlouhodobě snaží změnit pražskou situaci ohledně pouličního umění. V současnosti jednáme s pražským radním pro kulturu Lukášem Kauckým a s kulturním odborem města Prahy. Máme z těchto míst příznivé ohlasy, že by naše návrhy na změnu regulace buskingu v Praze mohly být vyslyšeny.

Prosím přijďte a podpořte naši snahu. Jen tak se můžeme pohnout dál. Víme, že nejsme sami, komu leží na srdci, jestli jsou pražské ulice živě a je na nich umění, které lidi spojuje a dodá ulicím kolorit. Víme, že nejsme sami, komu vadí, když umělec za své umění na ulici nedostane drobné do klobouku, ale tisícikorunovou pokutu od policie!

Více o Iniciativě BuskerVille a našich návrzích na změnu legislativy v Praze zde:

https://docs.google.com/document/d/10V926iNMIfhnML9MhtO0cEVxY6_0caPMWrIygjySuVg/edit?hl=en_US

a v naší FB skupině :
http://www.facebook.com/group.php?gid=127249963976085

o situaci Buskerů v Praze, proti které protestujeme více v tomto článku:

http://www.novyprostor.cz/clanky/341/kladivo-na-poulicni-umelce.html


------------------------

Chcete na ulicích Prahy vidět vystupovat dobré umělce, stejně jako ve Vídni, Berlíně, Londýně, Edinburghu, Antverpách, Paříži, New Yorku atd?

Vadí vám taky, že v Praze dostávají pokuty a policie jim zakazuje hrát? Chceš sám moci vystoupit na ulici bez nesmyslných obstrukcí ?

Akce proběhne na protest proti nesmyslným omezením, které v Praze téměř znemožňují rozvoj pouličního umění a na podporu pokutovaným a trestaným pouličním umělcům.

---------------------------------------------------
Už nikdy pokuty za pouliční umění! Změna je na dosah. Free busking !!!

Předběžně už nám byla slíbena tolerance a podpora ze strany města, takže Svátek hudby bude letos podobnější svému francouzskému předobrazu.

After bude probíhat v Dead Jack klubu na Ječné 25, viz mapa:
http://mapy.cz/#x=14.427707&y=50.075734&z=15&d=addr_8940411_0_1&t=s&q=Je%C4%8Dn%C3%A1%2025%20praha&qp=16.573972_49.238713_16.591775_49.245485_15

Pro připomínku video z loňska:
http://youtu.be/TlpldSGOZkQ

a takhle nějak by zase mohl vypadat after! :)
http://youtu.be/ss0VENDPB9w

Vraťme na jeden den veřejný prostor na Praze 1 lidem, bez toho abychom za to museli platit.

-------------------

fb akce z minulého roku
http://www.facebook.com/event.php?eid=125875414102062

fotky z minulého roku

http://unclejoe.rajce.idnes.cz/Svatek_hudby_Praha_21.6.2010/

http://picasaweb.google.com/Hamec01/SvatekHudby2010PrahaKampa#

---

Důležité upozornění pro FB pozvánky:

Prosím, pokud se nehodláte akce účastnit, neklikejte na nic /neřkuli na možnost "neúčastním se". Facebook od jistého počtu účastníků (a bohužel i neúčastníků) znemožňuje posílat hostům akce hromadné zprávy. Chceme si tuto možnost udržet co nejdéle. Proto oceníme i pokud se nehodláte účastnit, abyste neklikali zbytečně na možnost "možná". Prostě se rozhodněte a buď dejte ano ( i kdyby vám to nakonec nevyšlo) a nebo nevolte nic.

pokud se nemůžete účasnit, ale chcete pozvat přátele, můžete se po rozeslání pozvánky z akce také odhlásit. Děkujeme

JEZINKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.