Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


Květnová slavnost hu, li a di bude začínat už o půl deváté, protože bude mít neskutečně nabitý program. Večer zahájí nové představení Divadla Nahoď Pr

Mirek ŠestKá (* 1962) je srdcem i duší alternativec a autor řady básní, ale třeba i cestopisů z komunistického východního Polska. Na květnových HuLiDech přečte některé své vtipné a pointované básně a aforismy - "poezii věčně mladého chlapíka s dočasně mladým psem".

Marek Toman (* 1967) je mimo jiné překladatel a esejista, ale předvším básník a prozaik. Naposledy zpracoval do formy bohatě ilustrovaného románu (obrazová část tvořila podstatnou část knihy, ovšem o komiks v pravém slova smyslu nešlo) pověst o golemovi a objížděl s ním školy a gymnázia napříč středoevropským regionem.
Na HuLiDech představí svůj připravovaný román Frajer, jehož hrdina se z demonstrací v listopadu 1989 dostane až na festival Mighty Sounds. Zavede čtenáře do prostředí revoltujících vysokých škol, policejních represí, domácího dusna, léčení alkoholismu i pěstování. Revoluce r. 1989 skončila na Mighty Sounds!
www.czechlit.cz/autori/toman-marek/
www.argo.cz/knihy/161433/frajer/

Divadlo Nahoď: Proměny?
Vládce bohů zahýbá manželce, pro své milenky a levobočky shání místa, bohyně se hádají o jablko jako děti na pískovišti. Autor předlohy, Publius Ovidius Naso, přitom žil před více než dvěma tisíci lety. Divadlo Nahoď hraje části jednoho z nejvýznamnějších literárních děl antiky v hudebně-divadelním eintopfu.
www.divadlonahod.cz

Vyčůrat a spát
Smíchovská banda Vyčůráků a jejich nové cd „Mein bigbeat“ s peckama jako Nic než nádor, To je zase keců nebo Dlouhý roky ve sluníčku. Ale neochudí vás ani o staré brass-punkové hitovky.
www.vycurataspat.cz

Karikatura (USA)
Hlavní hvězdou květnových 56. HuLiDí bude brooklynská kapela Karikatura, která se v Crossu zastaví na svém evropském turné propagujícím EP Muzon. Karikatura kombinuje různé hudební prvky z celého světa do směsi reggae, latiny, ska, jazzu, ale i rozjetého klezmeru a dalších. Zároveň se také snaží, aby jejich (anglické) texty nebyly jen vokální výplní hudby, ale aby vyprávěly smysluplné příběhy.
www.myspace.com/karikaturaNYC
www.karikaturaNYC.com

Selector Boldrik
Závěr večera bude patřit rezidentnímu DJ HuLiDí Selectorovi Boldrikovi, který ve své brašně skrývá nevídanou sbírku reggae a dancehallových dubplates i od těch největších osobností jamajské scény.
www.myspace.com/selectorboldrik

BOLDRIK23
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOLDRIK23 --- 13:48:48 30.5.2011
POZOR! POZOR! Zítra doopravdy začínáme v 20:30!!! Jinak není šance to stihnout:)
line up na zítra:
20:30-21:45 Divadlo Nahoď
21:45 -21:55Mirek ŠestKá
21:55 22:10 Marek Toman
22:30-23:20 Vyčůrat a spát
23:40-?? Karikatura
??:??-04 selector Boldrik