Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://csaf.cz/akcie.php?id=1771

Pokud se chceme viditelně postavit asociálním reformám, nezbývá než kriticky podpořit mobilizace reformistických odborů.

Členové a členky Československé anarchistické federace (ČSAF) se rozhodli kriticky podpořit demonstraci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), která se bude konat 21. května 2011 v Praze. Tímto vyzýváme také ostatní anarchisty a anarchistky, kteří ten den nebudou například na brněnském ProtestFestu, aby přispěli svou účastní na protestu proti bezohlednému neoliberálnímu útoku současné vlády na pracující a další skupiny neprivilegovaných.

K centralizovaným reformistickým odborům se stavíme dlouhodobě kriticky, především kvůli jejich roli při legitimizaci kapitalistického systému a pacifikaci vzteku pracujících. To by ale nemělo znamenat, že v den protestu proti reformám zůstaneme doma. Pokud se chceme viditelně postavit asociálním reformám, nezbývá než kriticky podpořit mobilizace reformistických odborů. Útok na naše sociální podmínky musíme kontrovat a rozšířit povědomí o tom, že vládnoucí třída nebude nikdy jednat v zájmu společnosti, ale pouze v zájmu horních deseti tisíc a sebe samé.

TAR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.