Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


UNIVERZITA KARLA VON DRAISE zve v neděli 15. května ve 13 hodin na první dobrodružnou architektonickou orientační cyklojízdu - tentokrát s Osamu Okamu

V neděli 15. května ve 13 hodin vás srdečně zveme na odpolední dobrodružnou architektonickou orientační cyklojízdu s Osamu Okamurou, architektem a šéfredaktorem architektonického časopisu ERA21:

„Hledání perel v sídelní kaši“

V hlavní roli: krajina na jih od Prahy, podél Berounky, občas s domy a stavbami od excelentních architektů jako Atelier 8000, Václav Kolátor, Barbora Rossi+Jan Mrázek+Josef Šanda, A69, Josef Pleskot+Radek Lampa, Karel Stráník, Martin Rajniš, Markéta Cajthamlová+Lev Lauermann, Miloš Hořejš+Karel Štipl, Jan Kotěra, Jan Jehlík, Michal Sborwitz, Lábus AA, atelier Klanc, Roman Koucký architektonická kancelář, Atelier.., Lev Krča+Stanislav Tobek+Hana Kučerová-Záveská, ov-a, SAD, Schaufler-Roskovec, Kamila Amblerová, Šafer-Hájek, Fránek Architects, ksa, GRIDO a dalších…

POZOR: Cyklobtížnost střední, avšak četná převýšení (!). Kolo silniční a městské s jistým omezením: podél Berounky z Radotína do Černošic nezpevněný povrch cca 3 km a z Vonoklas sešup lesem po kamenité cestě cca 2 km (!) – tedy silniční a městské kolo bude v tomto úseku nutné vést pěšky. Jinak 95% cesty převážně po dobrém asfaltu cca 20-25 km a minimálně po dlažebních kostkách cca 1 km. Vhodnější je spíše univerzální kolo horské či trekové, s možností přehazovat rychlosti vzhledem k terénu a pěti strmým výšlapům. Pravidlem totiž je, že ty nejlepší vily s exkluzivním výhledem jsou vždy na kopci, který je zrovna naproti a nejlépe ještě přes řeku. Tempo bude pohodové (nejsem žádný závodník a se svým třináctiletým synovcem jsme to i s mnohým blouděním, hledáním a obědem udělali tuto neděli celé za 7 hodin), tedy počítám stejných cca 7 hodin jízdy bez bloudění avšak včetně hlubokého zažívání krajiny, architektury a krátkých zastávek na občerstvení. Postupně budeme projíždět kolem těchto vlakových zastávek, ze kterých je možnost se kdykoli individuálně vrátit do Prahy: Velká Chuchle, Radotín, Černošice, Dobřichovice, Všenory a nakonec opět Černošice. Ovšem ty, kteří vytrvají, čeká v 18 hodin zvláštní BONUS. Doporučuji trochu jídla s sebou a hlavně dostatek pití na cestu do lahve, nebudeme zastavovat úplně u každé hospody a samozřejmě cyklistickou přilbu. Každý jede na vlastní nebezpečí a předpokládám, že všichni budou dodržovat dopravní předpisy, přestože většina cest je vedena po cyklostezkách a vedlejších silnicích.

SRAZ: V neděli 15. května v 12 hodin v odjezdové hale Smíchovského nádraží. Nepojedeme však vlakem, ale vyrazíme rovnou na kolech směrem jižním na Hlubočepy a Barrandov. Předpokládaný konec cyklojízdy je na nádraží v Černošicích v 19 hodin večer. Odtud odjíždí vlaky do Prahy každých cca 20 minut. Kdo se bude chtít vrátit do Prahy po vlastní ose, například přes Zbraslav a Modřany, měl by se pro jistotu dovybavit mapou, světly a blikačkami. Akce se ruší pouze v případě trvalého deště. Kontaktní mobil: 773653825.

GUMAGUAR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.