Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

329 uživatelů půjde

hledání


http://bio.mimo.cz

10. ročník psychedelic/goa trance festivalu pod širým nebem navazující na Bibione-BioNebio-Möbio-Bios-Biolest-Bioles-Bioples-Bioplex a Plexus Solaris

Aktuality:
-> ARCItektonická soutěž .. aneb přihlašte i vy svůj amatérský projekt na stavbu nové věže Babionské ...
-> Kreativní workshop již od úterý 17.5. na Tišině. Dejte si festival jednou i z druhé strany a víkend jako free bonuss, je tam pak o jeden rozměr navíc:)

Lorem Ipsum Dexempo Multo Šumpoplex !!
... a je tu desátý, jubilejní ročník tradiční květnové kyselky pod širým nebem v oblíbeném údolíčku na Tišině, kam jistě i letos rádi najdete cestu domů, ať už vás sem navedou radostně mihotavá obrysová světla Babionské věže, vyladění na dlouhé vlně proti proudu potoka či důmyslný systém pozemních piktogramů (ΞΨΞ). Poučnému osudu prvního známého multikulturního megapolisu starověké Intermezzopotámie se zkušeně vyhneme ladným palindromatickým obloukem.
Občanským soukolím pěstěné pořádky si unisono přineseme ze všech svých koutů světa kraje, abychom je pak po dávkách naředili chaosem zvířeným turbulencí zpomalovače spojek, citoslovcí i částic a ponořili se tak na chvíli do experimentální lázně vzájemného neporozumění a zmatení druhé signální soustavy přímo pod pulsujícíma nohama, aby nám vzápětí znad rukou vykrystalizovalo blahodárně nakypřené ponětí a ke sdílení nápadů a přání byl v závěru vyplynut percepční jazyk veskrze jednotný. Zkrátka víkend jako bumerang:) ∞ Hudební menu jsme se vám k tomu pokusili sestavit doufejme příhodně sváteční...
Live Acts main stage:
Mr. PECULIAR (Austrálie, http://www.myspace.com/mrpeculiar " target="_blank">Peculiar myspace, http://www.hadra.net/agenda.php?view=6177 " target="_blank">HADRA records, Peculiar foto:)
PANTOMIMAN (Rusko, Pantomiman web, myspace link, soundcloud link)
EASILY EMBARASSED (Holandsko, http://www.myspace.com/easilyembarrassed " target="_blank">Embarassed myspace, http://www.embarrassed.nl/" target="_blank">Embarassed site, http://www.cosmicleaf.com/index.php" target="_blank">Cosmic Leaf Records )
OMNION (http://www.tabla-tom.com/Omnion.htm " target="_blank">Tabla-Tom.com, multiinstruMentalista Tomáš Reindl - tabla, flétna, klávesy, hang drum, live-looping, atd…)
GappeQ (GappeQ's myspace, Parvati records, CZ)
Sousedi (http://www.myspace.com/sousedi4patro " target="_blank">link do 4. patra, http://bandzone.cz/sousedi" target="_blank">Ban(d)zone link, violoncello&kytara live)
Mythematica (Mythematica.com)


Djs :
Retro-AGAR (Rusko, páteční retroset v podání pánů Pantomimanů aneb to nejšílenější nejen z ruské klasiky let 1998-2005)
MIM (Heartcore Neasi)
Psyrix (Hedonix fix Krucifiks)
On von onoff (Out of Disorder)
Alien Delon (Out of Disorder, verze 003)
Schwa (Beef Curtains Records.net / Dj Žwa Australian open)
Darjeel (Znebes Dar Jeel Universal MindGlitch.cz von Mähren)
Transformer (Yupisashi)
Kerray (Kerray.cz)
Plech (Tuesday night on Sunday morning)
Psyla (Spam robot notorious randezvous)
InkFlo, lesní směsss...

ChillOut :
Sukulent LIVE (web link, tytrubko.com link, etno)
FATCAT & AMBIENTIUM LIVE (Ambientum.com, Fatcat.cz)
GEM REFLECTION + Benki LIVE (Gemreflection.cz)
STANZIM (techno/Stanzim, Quazidelict rec.)
JOSEF SEDLOŇ ( Radio1 essential typos, myspace/MyJosef),
Deši LIVE (didgeridoo, baryton-saxofon, Deshi bandzone)
Plechovo denní zmatení jazzíků , Nika77, Dr.Eduza (F2J crew), Gramec, Kerray, Peky, Kashmir, Darjeel, Perplex, InkFlo, Shantiboy metaclassics and of course... Halluciano Pavarotti & Acido Domingo classics...

VideoGlobe screen / Babel TV Broad Casting :
PerpleX, MIMO-TV, Nomm, Kashmir&Alisa, Koza, Siggy, Anarchitect atd...

DecoArt : Bamboo Element (alias Afreho Kredenc), INFINITOS fireshow team , laser carpet atd. by Drak a spol., Pantomiman Flying Circus, Bio-gadget team, AMANITAS, Výtvarný kroužek čtvereček, Kashmir&Alisa, CyboFunk, Cyreal, Elemental, 000333&Eviczka Chillium Tremens, atd.

Vzpupné: 350 Kč/den, 500 Kč/2-4 dny // děti a občané zemí bývalé Mezopotámie vstup zdarma !!
=> předprodej ZDE, ... všechny ceny v sobě zahrnují nezvratnou zálohu a tradiční poplatek za rušení ročního klidu:)

==> více viz http://bio.psytrance.cz nebo www.psytrance.cz

Babion trailer English info (GoaBase)

/// http://www.last.fm/festival/1914208+Babion+2011" target="_blank">BABION Last.fm /// Isratrance /// Eskanoizze Babion /// čerstvé fotky z loňského BIBIONE a ost. Bio festivalů např. ZDE /// odkazy na další foto a videoreporty z Bibione jsou v posledním příspěvku pod [ BIBIONE 2010 / festival / 21.5.2010 / lesní tábořiště Tišina ] nebo na konci toho fotoreportu na psytrance.cz
-----------------------------------------

Nenechte se letos zmást našimi sličnými spojovatelkami a vychutnejte si i podesáté plnými oušky mírně chaotickou směs libých podnětů pro jarem aktivovaný věnec vašich ctěných smyslových receptorů.
Jako již tradičně, bude celý víkend rozdělen do úvodního pátečně-sobotního retrobloku s převážně klasickým oldschool psytrance a goa melodiemi, sobotně nedělní statě nabité tím (nej)novějším a nedělně-pondělního závěru s improvizovaným plachtěním toho nejvytrvalejšího, co nám po hektickém víkendu zůstane k duhu.
Rovnou prozraďme, že po loňské degustační návštěvě padla volba při pokusu o letošní jubilejní lineup v duchu „to nej za poslední Biodekádu“ opět na pana PANTOMIMANA, který si v pátek v noci vystřihne svůj oblíbený "retro Dj-set" ze známých i neznámých kousků zlaté éry Parasense a projektů jim podobných, zatímco na sobotu se chystá klasické Pantomiman Cirkus LIVE show, o jehož podobě si raději zatím netroufáme ani spekulovat. Faktem je, že jde o velmi aktivně tvořící uskupení a většinu setu prý budou tvořit skladby naprosto nové.
Na sobotní dlouhé ráno si lze těžko představit kvalitnější levitační zvukoplavbu, než live set v podání australského klasika pana Podivného (alias Mr.Špekuliara), který na Bio(ples) „málem“ zavítal již v r. 2004 (muška mu tehdá zanášela o necelý týden vedle, ale snad si ji po onom nástřelu již stačil srovnat:)
Dalším drahokamem do babionské hudební mozaiky bude velmi talentovaná trojice hudebníků ze severního Holandska, vystupující pod nesměle průzračným názvem "EASILY EMBARASSED", jinak Peter Spaargaren plus bratrské duo Nick a Jeffrey van der Schildenovi. Experimentální elektronické hudbě se všichni věnují od r. 2006. Tito IT Nizozemšťani vás svým živě soustruženým setíkem povodí za uši jemně po palouku tradičně poklidnějším sobotním pozdním odpolednem. Denní rozruch před nimi doprovodí čistě akustickým koncertem staří známí Sousedi na violoncello a kytaru a český projekt Mythematica.
Skutečnou lahůdkou letošního koncertního večera bude pak bezpochyby vystoupení sólového projektu multiinstrumentalisty Tomáše Reindla pod libozvučným názvem OMNION. Vše o tomto pozoruhodném hudebníkovi se dočtete na příslušných odkazech či jinde v mezisíti či tisku, nutno však vyzdvihnout, že se jedná o jednoho z mála skutečně mistrovských hráčů na indická tabla ve Střední Evropě, navíc se sympatickou odvahou a citem pro experimentální vrstvení vlastních akustických konstruktů do komplexnějších babionských staveb:)

Afreho palouček a zahrady Semiramidiny:
Chilloutové šapito promění letos v Sedmý div světa známé „Vyšinuté zahrady Babionské“, kde se o titul královny spásy utká 7 finalistek nesoutěžního klání „Semiramiss 2011“.
Netradiční formy velkorozměrových dekorací si letos na svá bedra bere partička nadšenců http://www.bambooelement.cz/ " target="_blank">Bangaboo Element, která se již v loňském roce podepsala svou mravenčí prací na výrazné podobě psytrance stage na FREEZE Festu či letním festivalu Mighty Sounds. Za přečtení rozhodně stojí i http://www.psytrance.cz/cs/na-kus-reci-s-afrem-z-bamboo-element " target="_blank">kratší rozhovor s frontmanem "Bambusového Kredence" panem A. Na Babionu se můžeme při troše štěstí těšit na odhalení veřejnosti doposud neznámého atomárního modelu, kterým se tajně inspiroval svého času pan Démokritós a později i sám lord Ernest Rutherford.
V prostorách půdy nad umývárnami bude letos namísto Italo-disco poklidný nonstop sleep-out s trvalým tlumeným obarvením a ambientní pokrývkou.Cunilingvistické hříčky, lidová sloveselost a obrazotvorné písemnictví:
Jelikož se letos stěží vyhnete nesrozumitelnostem všeho druhu, doporučujeme si s sebou na Tišinu přívézt tiskoviny a knihy s pokud možno pestrou jazykovou skladbou a různorodým obsahem i datem vzniku textů… V rámci festivalu bude probíhat útržkovitá i soustředěná syntéza textových koláží a dadaistických komentářů na zajímavé 2 i 3D objekty a následně i směnný obchod s knihami, tiskovinami a především s nově vzniklými textovými objekty:) Nebojte se zbavit bizarních tiskovin ze svých opomíjených archivů a dovalit na oplátku domů něco z podivných pomníčků písemnictví svých bianco soukmenovců z Babionu.
V Baby-On/OFF zóně budete svědky vzniku nových forem starobylých hliněných desek s dětskými piktogramy, jejichž obsah pro vás zůsane navždy mile záhadnou nerozluštěninou. Snad vám alespoň napoví pointa příběhu sobotního představení žloutkového divadla. Pro dospělé jsou připraveny pokročilé kurzy komunikace "vínovým písmem", neboť jak známo, "In Vino Very, Very Tas ..."

Asymptotické práce stavební:
Letošní jubiolejní festival bude zároveň svátkem psychedelického urbanismu nejjemnějšího zrna, které vyklíčí na celém území Babionie mezi středními toky obou ramen potoka Javornice. Šťastným nájemcům chatek a jejich přátelům doporučujeme ze svých příbytků vytvořit skutečné architektonické divy světa. Není důležité ovšem stavbu dokončit, nýbrž s co nejodvážnějším záměrem začít stavět tak, aby byla průběžná podoba objektu v projektu budoucího celku vždy dostatečně patrná. S vyhlídkou na programově nikdy nedokončené stavby můžeme totiž mířiti projektovými záměry dostatečně vysoko do nebes, aniž bychom se jich byli neodborným zásahem dotkli a tradiční zkrat mezi nebem a zemí tak způsobili. Ideální dosažená výška babionských věžiček budiž „kam až ruka dosáhne“. Více nežli výškou měly by stavby vynikat svoji pestrostí a origenialitou.
Dle regulí babionského stavebního úřadu musí být vizualizace cíle projektu viditelně umístěna na vývěsce před každou stavbou, ať již věží nebo chatkou. Projekt i stavbu prosíme opatřit nápaditým názvem v průvodním hieroglyfickém znění s titulky. Návštěvníkům festivalu by měl být každý stavitelský tým schopen co nejnesrozumitelněji vysvětlit budoucí účel objektu, jakož i důmyslně zamlžit význam jeho pojmenování. (co už bio a nebio viz např. ZDE). Vyobrazení a všechny rozměry chatky najdete ZDE, jistě se vám bude na přípravy projektu hodit. El. zásuvka je v každé chatce, prodlužku a světelné zdroje raději vemte vlastní:)

Ubytování:
Chatky jsou dávno rozebrány, ale nějaké se mohou ještě uvolnit, ...do fronty se můžete postavit poštou nyxí (ID VERO). Tradiční možnost ubytování u nedalekého rybníka Vožeháku je letos tak trochu na vodě. Nějaká firma tam má na inkriminovaný víkend teambuilding akci a všechny kapacity jsou tedy obsazeny.. Rozhodně se jim ten tým má šanci utužit dost netušeným způsobem tentokrát. Btw, ten objekt u rybníka se dá podle všeho natrvalo odkoupit celý (více viz ZDE ). S případným šťastným kupcem z řad příznivců Biofestivalu se rádi dohodneme na důstojném využití:).
Nedaleko rybníka (viz mapka) se nachází další teoreticky využitelné rekrelegrační středisko ”Ve mlejně", ale tam je o Bio víkendu nějaký motrokářský sraz (prima tip na únik od psychedelie:), takže tam snad ani nezkoušejte volat… Ale do příštích let dobré vědět a zamluvit si včas.. každopádně na půdě umývárek bude ten zmiňovaný prostorný nonstop sleep-out a všude hafo místa pro stany...
S přihlédnutím k té motorkářské a firmení akci ve stejnou dobu na poměrně blízkých lokalitách myslím, že může metafora mísení různých kultur v zurčícím kotli Babionu přerůst v celkem reálný sociologický experiment:)

Navigace:
Na Tišinu se letos dostanete tradičně cíleným poutním přísunem po vlastní ose. Popis cesty a dalších náležitostí ohledně Tišiny najdete i na webu samotného tábořiště zde. Podrobnější popis v partylistu na www.psytrance.cz/BABION 2011.
Vzhledem k omezenému parkovacímu prostoru tábořiště bude letos vjezd do areálu opět omezen (přednost mají účinkující a kolaboranti, obytné dodávky, mikrobusy a vozítka s plně využitou kapacitou). Ze záchytného parkoviště s warm-up zónou na začátku polní cesty před lesem bude zajištěna kyvadlová doprava odpovídajícím přepravním modulem.

Lengo la kozi hii itakuwa BAB10N, sisi kuelewa kila mmoja kuelewa, bila lazima kuwa na kila mmoja wetu baada ya wote .. ni nzuri na ladha na timu kwa maana ya machafuko ya kihisia.
Festival podporuje velmi sympatický měsíčník o alternativní kultuře Kultovní pecka:)

Západ slunce je zhruba ve 20:50 a východ ve 5:15:)
----------------------------------------------------------
Don't miss this festival if you are serious nicely not enough, yet indeed ready to face this opportunity with a decent spice of your own inventive creativity and humor. All you will need is laugh:)

Deconfusing the mind-evolving language plexus of Babion will help everyone to feel once again the chaotic power of diversity in which the seamless sense of the world of words would gradually grow dissipated and corrupted in fairly playful and humorous ways... untill the machine wrapped with butter can easily stir orange bucket of molten http://www.youtube.com/watch?v=yFB_FS9rV0c&feature=related" target="_blank">geriatric plaster giddy 35 millimeter rainbow band aid fireworks rubber cat:) No budget.
But dont worry, all this will reassembly safely back to pretty united understanding and peaceful mornings. Good night.
-----------------------------------------

PERPLEX
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TSKA_RESETKA --- 3:33:41 11.6.2011
toz jeste nejake fotky, od Slanecka.. ,) https://picasaweb.google.com/109453853670818846477/Bio2011
LABARCHA --- 19:59:06 1.6.2011
PERPLEX: woow, skvěle!! díky :)
PERPLEX --- 16:36:09 1.6.2011
tu jsou pokupě všechny dostupné kousky (u youtube jen výběr, kontextově se tam ale proklikáte ke všemu:). Kdyby něco chybělo, tak prosím pošlete odkaz...


BABION FOTOSSS:

http://akcina.rajce.idnes.cz/Babion_Kveten_2011/ ANNICKA best
https://picasaweb.google.com/MystikaOA/BabionOA2011# STYROPIAN moc gut!
http://www.techno.cz/foto/v/techno/Alef/110520-babion#g2_gallery ALEF klasika
https://picasaweb.google.com/michal.svec/Babion# STINGERS
http://jancice.rajce.idnes.cz/2011-05-20-Babion/ JANICEOPICE
http://bejbystejc.rajce.idnes.cz/BABION_2011/ MONCHO
http://thomsu-foto.rajce.idnes.cz/Babion_2011/ MANAM THOMSU
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150317182474968.417670.817394967&l=ff14e3d2ae SHI SONIA BOGAROVA
http://www.eskanoizze.com/wp-content/gallery/20110520-babion/index.htm ESKANOIZZE
https://picasaweb.google.com/106509809245780215162/Babion2011# KASHMIR
https://picasaweb.google.com/102471373625342208887/BABION_2011# BRENDY
https://picasaweb.google.com/117554108365155247137/Babion2052011?authkey=Gv1sRgCP3amKnth7yJFw&feat=directlink# ISDE
http://photosection.rajce.idnes.cz/BIO_2011/ BAMBOO ELEMENT
http://barcia.rajce.idnes.cz/BiaBion_2011/ BAMBOO BARCIA ART SNIPPETS
http://barcia.rajce.idnes.cz/BiaBion_2011/ GEORGE DRAZDIK
http://kejka-korka.rajce.idnes.cz/Babion/# KEJKA KORKA
http://probuzenyslon.cz/!!!STARE/temp/dandan/dandan.html MB+FATCAT
http://myke.rajce.idnes.cz/BaBIOn_flashback/ MYKE
https://picasaweb.google.com/TibetSun7/Babion# TIBETSUNrise pix
http://bejbystejc.rajce.idnes.cz/BABION_2011/ BABYSTAGE
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1806166755673.2095791.1285034754&l=e07b306263 LUCIE FAKEBOOKMARK
http://monomo.rajce.idnes.cz/BaBIOn_10./ MONOMONGOL rybí očko


BABION 2011 VIDEO:

http://www.youtube.com/watch?v=eoeflNB2EbI TIBETSUN CLASSIC
http://www.youtube.com/watch?v=GNTnzW7vCHY STROPYAN VIDEO
http://www.youtube.com/watch?v=OtJBpXmXRmg&feature=related EASILY EMBARASSED
http://www.youtube.com/watch?v=ZZ4oR3LYwT8&feature=related SOUSEDI LIVE
http://www.youtube.com/watch?v=4tDmLnrkK_M&feature=related CHILLOUT
http://www.youtube.com/watch?v=sUAoh82enUI OMNION
http://www.youtube.com/watch?v=7wFVSV_JkXU&feature=related Tom Reindl
http://www.youtube.com/watch?v=wJccGvGQsV4&feature=related BABION SENSATION
http://www.youtube.com/watch?v=VHVq5Z7B2Js&feature=related PECULIAR NEDELE
http://www.youtube.com/watch?v=E65KklHStOE PANTOMIMAN HASHISH
http://www.youtube.com/watch?v=8qcIXkSnay8 SHASHOX
http://vimeo.com/24119248 THE BEST SUNDAY AFTERNOON !!
http://www.youtube.com/user/HonzaBednar?feature=mhee FIRESHOW PANTOMIMAN
https://picasaweb.google.com/106509809245780215162/Babion2011#5610228557091856722 VIDEO KASHMIR
MONOMO --- 21:01:18 30.5.2011
Tak už mám vyvoláno fotky ničím výjimečné ale o to víc zážitků,BaBion desáté výročí. http://monomo.rajce.idnes.cz/BaBIOn_10./
THX_1138 --- 20:14:49 30.5.2011
ztráta a náleza IV.: historické patentní tužky patřící O. Růžičkové. O. Růžičková, přihlaš se o ně! Nikomu jinému nebudou vydány!
FRUTAA1 --- 16:49:46 30.5.2011
MAGICM: mám husinu, pěkný!
MONOMO --- 14:59:22 30.5.2011
BENKI: hezký ;)
JONE --- 10:25:15 30.5.2011
šaašox nejlepší :) věděl jsem že se dočkám videa ;)
LOOKYMAN --- 1:17:18 30.5.2011
MAGICM --- 22:13:12 29.5.2011
BENKI --- 22:02:31 27.5.2011
Moje fotky budou asi dost průběžně, někdy je skompletuju, ale prozatím pár cvaků z velmi výživné neočekávané syntézy Dan & Dan :-)

http://probuzenyslon.cz/!!!STARE/temp/dandan/dandan.html
GL_ST0RM --- 20:35:45 27.5.2011
BENKI --- 15:09:56 27.5.2011
JUNGLEBOY: doufáme též ;-)
JUNGLEBOY --- 14:53:26 27.5.2011
BENKI: bylo to vyborny, doufam ze nekde zas date repete .)
CEJN --- 14:50:46 27.5.2011
BENKI: Nn,ale byl jsem si to poslechnout a moc dobry...
BENKI --- 14:14:16 27.5.2011
EASYWAY: O:-) ale tož... .... :D
CEJN --- 12:31:14 27.5.2011
MILIS: Dik ja vim,jsem Te jen zkousel .D Ba nee,diiiiiiky mooooc,uz probihaly sazky,ze je nikdy neuvidim,ale snazil jsem se vysvetlit,ze lidi z PSY jsou jako jedna rodina a veci si vracime...
Takze este raz.. Dakujem pekne!!!!! We are one,we are all....
EASYWAY --- 10:48:28 27.5.2011
BENKI: Jojo, ten mě taky zaujal, chvíli to vypadalo že se tam rodí novej Satriani:)
BENKI --- 9:07:28 27.5.2011
Nemáte náááhodou někdo nějaké fotky z hraní Gem Reflection (první večer od 0:30, se živou kytarou...) ? O:-)