Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


Drum & Bass / PsytranceCernCern momentálně patří mezi neokoukaná jména, která to právem dotáhla na globální drumandbassové scéně na vrchol. Vydané releasy na zásadních labelech jako Renegade Hardware, Critical, Cylon, Syndrome Audio nebo Samurai Music všechny superlativy směřující na jeho adresu jen potvrzují.

Od roku 2001 duo Cern začíná tvořit hudbu a skrz produkci dávají průchod své kreativitě. Po dokončení školy začíná Climate (Johny) a Omen (Ollie) pracovat ve Fu Baru, který by se v té době dal nazývat sídlem undergroundu. Právě tam se nacházejí kořeny jejich hlubšího zájmu o DJing a hudební produkci. Netrvalo dlouho a začínají se objevovat jako support novozélandských pionýrů Subtronix a Cyanide Recordings. V tuto dobu nastává zlomový bod, kdy jejich práce začala dostávat tvar a formu. V roce 2006 a 2007 jsme od nich mohli vidět kolaborace s Bulletproof, Dose, Teknik, Menace, Consequence, Lucca. Na domácí novozélandské půdě vystoupili po boku Noisia, Mayhem, dBridge a Psidream.

Rok 2008 byl pro Cern velmi těžký. V červenci nečekaně zemřel Johny. Tento smutný okamžik se stal v momentě, kdy Cern zažívali raketový vzestup a měli před sebou zářivou budoucnost. Na počest Johnyho vyráží druhá polovina Cern (Ollie) na tour po Evropě a Austrálii, chce tak udržet jejich společné nápady naživu a podělit se o hudbu, kterou spolu tvořili, se všemi, kdo je podporovali. Navzdory této tragédii, která Cern postihla, se Ollie rozhodl, že bude pokračovat s produkcí a djingem, a to vše na památku jeho zesnulého nejlepšího přítele.

V roce 2009 tak vznikají kolaborace s Loxy, dBridge, Logistics, Sabre, Jubei, Nymfo, Phace, Misanthrop, ale také s novými talenty jako Consequence a Tokyo Prose. Zhruba před třemi týdny vyšlo cernovo album Terminus.

State of MindNovozélandské duo State of Mind tvoří Patrick Hawkins a Stu Maxwell, kteří se setkali již v roce 1999 a zanedlouho poté se pustili do produkce. Už na začátku se jim dostávalo pozitivních reakcí, a to jak na Novém Zélandu, tak i za jeho hranicemi. To je velmi motivovalo, a proto se společně rozhodli, že se vrhnou do studia zvukařiny na SAE Institute, po jehož dokončení se z nich stali diplomovaní specialisté.

Rok 2006 byl pro SOM zlomový, jejich tracky se objevují na CIA Recordings, Subtitles, Viper, 31 Records, Technique Recordings a dva také na kompilaci Bad Taste. V té době také začínají pracovat na svém debutovém LP pro label Uprising, který patří jejich kolegům z Nového Zélandu, Concord Dawn. Tím ale jejich spolupráce s Concord Dawn nekončí, spojením sil obou týmů vzniká kolaborace s názvem Aces High, tento track se objevuje na albu Chaos by Design od Concord Dawn a stává se jedním z nejdiskutovanějších a nejhranějších songů z alba. Velkého úspěchu se dočkává také track Sun King, jehož prodejnost se v roce 2005 vyšplhala na nejvyšší příčky.

Zatímco rok 2005 byl pro State of Mind rokem rozjezdovým, ve kterém se teprve začali radovat z prvních vinyl releasů, v roce 2006 se dostávají do podvědomí posluchačů po celém světě a obliba jejich produkce rapidně stoupá.

State of Mind jsou také spojováni s Next Level Show na 95BFM, která byla ale v roce 2009 pozastavena. V roce 2007 zakládají svůj vlastní label s názvem SOM Music, kde v roce 2009 vychází Faster Than Light LP, na kterém se objevují jména jako Trei, Axiom, Chris.SU a další.

Co se týče hraní, můžeme říci, že se State of Mind objevují po celém světě, jak na domácí půdě na Novém Zélandu, tak i v Evropě, kam se vydávají v rámci svých pravidelných turné. V první polovině roku 2011 jim vychází v pořadí třetí album s názvem Nil by Ear, s kterým vyjíždějí na další evropské tour.


Jako support vystoupí stálice české drumandbassové scény Stanzim, kterého v setu doprovodí Dramajacqua. Za Drumandbass.cz zahraje pořádající Beast 67 a do Prahy po dlouhé době zavítá i mistr přesným mixů, Soldik. Své dovednosti předvede djka Snookey, která skončila na 3. místě v kategorii talent roku v Czech Drumandbass Awards. O vizuální prožitek se na hlavní stagei budou starat Kolabs VJs.

Dolní stage bude zaměřena na psytrance a zahraje zde djka Lolla, dále Zbora & Cejn, Ubiq, CLTR. O dekorace se postará Zero Point & Visna za Bory.

Meet New Zeland @ Cross - Nové mixy, náslechy alb, free tracky, video klipy a další na www.drumandbass.cz

Drum & Bass stage:

STATE OF MIND (NZ)
CERN (NZ)
Stanzim & Dramajacqua
Beast 67
Soldik
Snookey

21:00 - BEAST 67
22:00 - STANZIM plus DRAMJAQUA
23:30 - CERN
01:00 - STATE OF MIND
02:30 - SOLDIK
04:00 - SNOOKEY + MC

Psytrance stage:

DJane Lolla (Zero Point)
Zbora & Cejn (Zero Point)
Ubiq (Visna za Bory)
CLTR (Zrychtekk sound)

Visual artist from Kolabs VJs

Do 21:00 za 80,- potom 120,-

Line ups TBA

Facebook event
CROSS Club

SOLDIK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TURIKAN --- 16:13:12 18.4.2011
skoda, jedu mimo republiku :(
DJCARAMBA --- 12:53:40 18.4.2011
Zašel bych, ale asi se budu spíš šetřit na sobotní Dobrejk;-)