Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


http://www.konstantin.cz/proseckemaje

Tradiční Prosecké máje v zahradě Pavana

PROSECKÉ MÁJE 2011 - Praha 9, Starý Prosek - Čtvrtek 26.5.2011 od 16:30

# BBP - podzemní orchestr
# PAŘEZ (Brno)
# MARTINA TRCHOVÁ TRIO
# PEPA LÁBUS

Festival alternativní a nezávislé hudební scény už letos slaví svých neuvěřitelných sedmnáct let.
Letošní ročník tohoto festivalu zahájí kytarové duo rockových vetránů a jejich syrové blues. Pod jmény KOLBEN + KARLOS se skrývají ostřílení kytaroví diabolos, které můžete potkat v kapelách Terra Ignota, Vítkovo Kvarteto, Ex-Files, Faust ... Hudba pro všechny, kteří věří v boha rockové kytary.
Jako druhé vystoupí uskupení PAŘEZ. Jedna z kapel brněnského podzemí, která rozhodně stojí za povšimnutí. Ve zvuku dvou kláves, basy a kytary je jasně patrný vliv The Doors. Ale osobitost brněnské alternativní scény a texty silně postrádající nejen růžovou, ale i bílou barvu, dávají kapele zcela osobitý zvuk a celkové vyznění. Mají na kontě už dvě vydařená cd, ale přesto je jejich vystoupení na PROSECKÝCH MÁJÍCH pražskou premiérou. Máte jedinečnou příležitost být u toho!
Třetím z letošních účinkujících je z klubů i festivalů dobře známá kapela PEPA LÁBUS A SPOL. Mládenci mají za sebou čtyři pěkná cd a stovky neméně pěkných koncertů. Baladické písně tohoto uskupení zalézají nejen pod kůži, ale i hluboko pod nehty. A dlužno říci, že oproti časům nedávným tato kapela i výrazně přitvrdila. A že jim to sluší, o tom není pochyb.Zvuk kytar, houslí, fléten a nástrojů bicích vás povedou bezpečně po nerovných cestách života. Přijďte si poslechnout, jak má znít pořádná severská balada s trutnovskými kořeny.
Letošní rok jsme se rozhodli pro výjimečně křehký závěr večera a proto místní patrioti proseckého podzemí BBP nezahrají na závěr, ale těsně před ním. Podzemní orchestr chystá skladby pro nové cd a je tedy nad Měsíc jasné, že mnohé z nich budou ku slyšení právě zde. Nejprve ale musí zaznít legendární hymna festivalu, píseň "Ty Prosecké Máje". Po tomto tomto křehkém úvodu už děj se vůle boží. A že nebudou chybět hosté, už tak početného ansámblu, je rovněž více než pravděpodobné. A když už tanec, tak tango. Poslední - ve společenském obleku a papírových střevících. Úsměv a hluboký pohled očí, které už nevidí. Tak to je chladná něha hudby podzemí.
A něco křehkého na závěr - šanson, blues a krásný hlas - MARTINA TRCHOVÁ TRIO. Jedna z nejzajímavějších zpěvaček posledních minimálně deseti let zpívá svoje písně, které vstupují do uší i srdcí, aniž by bylo jasné, chtějí-li pohladit či bodnout. Dvě desky, které má tato slečna za sebou, hovoří dostatečně jasně o tom, že půvabná a talentovaná kytaristka má nejen co říct, ale je i proč ji poslouchat. Vynikající doprovod druhé kytary a kontrabasu jen umocňují její podivné melodické šansony a blues. Písničky o tichu i zvonech v srdci, hledání sebe sama a citech, které nám občas komplikují život. A někdy mu dávají smysl. O tom, co je uvnitř i kolem nás.
Inu, krásný závěr 17. májového hudebního hodokvasu v zahradě Pavana. Stačí jen přijít ve správný čas na správné místo! Zapomeňte na sterilní zábavu televizních kanálů. Na vražednou záři obrazovek a tisíce šťastných, umělých příběhů na přání! Je čas naladit se na program, který v TV asi nikdy nepoběží a těžko říct, jestli je to škoda a nebo vlastně dobře. Přijďte se prožít skutečným večerem, který nemá reprízu!!!
A v duchu starých dobrých tradic: VSTUP VOLNÝ!!!
www.bbp.cz

LALINA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KACIR --- 23:10:43 16.5.2011
LALINA --- 12:51:34 3.5.2011
MOUNTBATTEN: Otto asi ví, že v úterý bych nemohla:-)))
MOUNTBATTEN --- 16:00:30 18.4.2011
CTVRTEK? :-O Co se stalo?