Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


POZOR PRESTEHOVANO DO CLUBU NORD

Dr.Kary
/Fast Food Orchestra, Pro Sound System, ex-Gardenzitty/

W23
/Panda Unity, ex-ZioN/

DR.Kary je jedním z nejrespektovanějších MCs na české reggae a dnb scéně! Začínal už v polovině 90 let jako MC legendárního selektora Liquida A, následovalo jeho hraní s dj Katchou či houseovým veteránem DJ Trávou. Chvíli na to byl u zrodu Gardenzitty, kteří po dlouhá léta určovali zlomený tep Raggajunglových čech! Aby toho nebylo málo, spoluzakládá Pro Soundsystem, reggae sound, který není potřeba představovat, stačí jen jména Kary, Krishpeen a Liquid A. V průběhu let se Kary přidal k české ska rocksteady stálici Fast food orchestra, se kterou natočil dvě CD. V roce 2000 je hostem na nahrávce Shouting stars dubového projektu Nana Zorin. Svým charismatickým hlasem obohatil desky takových veličin jako je Polemic, ale koketoval i s hip hopem na deskách Indyho&Wiche, nebo Inside Kru.
Aktuálně se největší pozornosti těší česká reggae hitovka Tak už to bal, kterou na High passion riddimu nazpíval Dr.Kary společně s Cocomanem pro kompilaci Kings of Prague, která vyšla oficiálně koncem ledna.

W23 aka Double You to Free je jedním z nejenergičtějších DJs dnešní scény. Jeho sety jsou nabité obrovským nábojem pozorovatelným nejen u servírované hudby, ale i vlastním projevem a velice osobitým pojetím DJingu, při kterém klade obrovský důraz na vlastní komunikaci s publikem. Na každé party od nejmenších klubovek po festivaly má téměř každý návštěvník pocit, jako by W23 znal osobně od první minuty jeho výstupu a on jej přitom stejně jako utržené kolo od vozu překvapuje nečekanými tracky a svéráznými až krkolomnými mixy.
Přestože se W23 profiluje zejména jako DNB DJ, v jeho setech slyšíme hodně reggae, dancehallu, hiphopu a popu ale i stopy jazzu, swingu, rock`n`rollu, vážné hudby a snad i folku a country.

Zajímavostí dlouhodobé spolupráce mezi Dr.Karym a W23 je i to, že koncem 90 let společně vedli, W23 jako provozovatel a Dr.Kary jako promotér, již neexistující legendární Pražský reggae klub ZioN, ve kterém tehdy upekli základy reggae, jungle i dnb v Praze a nastartovali tak raketový vzestup této scény po celé ČR

RASTAMIRA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.