Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

9 uživatelů půjde

hledání


http://praguewatch.cz/page/index/9#pro1

Komentovaná jarní procházka po Nákladovém nádraží Žižkov
6. dubna 2011 (středa) 16:00 Praha
Přednášky a diskuse, Tábory, výlety a pobytové akce
Proč je Nákladové nádraží Žižkov unikátní industriální stavbou, kterou stojí za to zachovat a jaké jsou možnosti jejího dalšího využití? Na tyto otázky se pokusí odpovědět komentovaná procházka.

V prosinci loňského roku prohlásilo Ministerstvo kultury ČR Nákladové nádraží Žižkov za kulturní památku. Proti rozhodnutí se ihned odvolal vlastník objektu České dráhy, ostrý nesouhlas vyjádřila také radnice Prahy 3 a developerská firma Sekyra Group, která zde chystá investiční projekt administrativně-obchodního a bytového komplexu pro 15 tisíc lidí. Ten počítá s demolicí nádraží, na jehož místě by měla vést komunikace. Vášnivá diskuze mezi zastánci a odpůrci zachování nádraží se záhy stala mediální kauzou, kvůli záchraně nádraží také vzniklo občanské sdružení Tady není developerovo. V nejbližších dnech ministr kultury rozhodne, zda nádraží zůstane památkou či nikoliv.

Procházku povedou Benjamin Fragner a Lukáš Beran (VCPD FA ČVUT).

Více o kauze v článku uvedeném na webové stránce v souvisejících odkazech. Více informací o nádraží na další www v souvisejících odkazech.

Akce je součástí Industriálních stop 2011.
Místo konání | Praha 3. Sraz: před administrativní budovou nádraží v ulici Jana Želivského.
Pořádá | Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT ve spolupráci s Praguewatch.cz, http://praguewatch.cz/ e-mail: pr@praguewatch.cz
Související odkazy: http://praguewatch.cz/reports/view/14 https://registr.cvut.cz

DEREK_CUSTER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.