Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

13 uživatelů půjde

hledání


Culture Move, pravidelný večer v pražském klubu Cross, zaměřený na hudební potkávání různých kulturních a etnických vlivů, se tentokrát zaměří na Roms

Culture Move, pravidelný večer v pražském klubu Cross, zaměřený na hudební potkávání různých kulturních a etnických vlivů, se tentokrát zaměří na Romskou kulturu.

Hlavním hostem bude výjimečný zpěvák, klavírista, akordeonista a klarinetista MÁRIO BIHÁRI . Věhlas získal zejména dlouholetou spoluprací se zpěvačkou Zuzanou Navarovou v kapele KOA, ale v posledních letech se etabluje jako samostatná hudební osobnost, která září zejmén...a na poli romské hudby. Sólové vystoupení Mária Biháriho je skloubením romské linie a písničkářské tvorby. Během jeho koncertu zní autorské staré i nové skladby a tradiční romské čardáše. Výsledkem je náladově pestrá hudební fantazie, která vychází z tradice koncertů se Zuzanou Navarovou. K tomu Mário přimíchává ohnivé koření tradičního cikánského temperamentu.
Pro ty, kterým dávka world music nebude stačit, bude následovat pestrá směs tradičních rytmů z celého světa. Slovenští Malalata Soundsystem a Gadjo nabídnou to nejlepší z blízkovýchodních rytmů, stejně balkánskou a cikánskou muziku nebo latino. V jejich podání můžeme očekávat pořádnou porci hudebních lahůdek a to i z těch nejzašších zákoutí naší milované planety.

LINE UP:
21.00 INTRO - VŠECHNY HUDBY SVĚTA /radio1/
22.00 MÁRIO BIHÁRI - solo koncert -/romskáhudba.cz/
23.00 MALALATA SOUND SYSTEM /sk/
23.00 GADJO.CZ & JAM SOUND live feat: F.T.A-accordion ,JOE HARPER-jews harp

Tento projekt je podpořen Magistrátem hlavního města Prahy

AMOPRA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.