Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


http://www.alfredvedvore.cz/predstaveni.php?pid=178

nemódní přehlídka .:. Pryč s diktátem mainstreamové módy! Zapomeňte na mýtus o ideálu ženské krásy! Domácí práce jsou ty pravé ženské zbraně!

V tomto duchu uspořádal Kolouchův sen v červnu 2007 svérázný večírek na závěr divadelní sezóny: roztleskávačky s mopy a prachovkami namísto třásní, v čele průvodu trojkastrůlek s kadidlem, vějíře z mašlovaček, náušnice z drátěnek, vařeček a vidliček... Úspěšnou „nemódní přehlídku“ autorky pod vedením režiséra Jana Nebeského a choreografky Veroniky Švábové proměnily ve vizuálně působivou, veselou a provokativní hru scénických výjevů. Čeká vás nejen pokračování tématu Domácí práce, ale navíc dva nové, neméně poetické obrazy: Lesní sen a Hojnost a sklizeň. Lahůdkou večera bude i pánský obraz! Hobbystické modelky při akci živě doprovodí audio experimentátor Ježíš táhne na Berlín.Volné sdružení Kolouchův sen funguje tři roky jako nezávislé seskupení umělkyň. Jeho jádro tvoří Michaela Huffsteter a Hana Poislová. Zabývají se průzkumem nekonvenčních možností tvorby a prezentace oděvů a doplňků. Volně režírovaná představení a performance propojují scénické obrazové výjevy s přirozeností a spontánním projevem účinkujících, modelek a modelů, mnohdy postrádajících předchozí divadelní zkušenosti (odtud výraz „hobbystický“). Vystoupení jsou často koncipována jako site specific – využívají a přizpůsobují se ojedinělým atmosférám různých neobvyklých prostorů. Třeba starého dolu na Kladně, kde Kolouchův sen uspořádal módní přehlídku jemného prádla pro hornické publikum.

„ Umí (...) obrátit navyklou estetiku naruby a vytěžit z ní satirický pohled na společnost. Odtud jejich „nemódní přehlídky“, které jsou skrytou kritikou společnosti, ale zároveň i okouzlením z ženské matérie, ženské „mytologie“, fetišem šatů.“
Nina Vangeli, časopis Taneční zóna

myspace.com/kolouchuvsen

SEVERINE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JAMAMOTO --- 19:46:02 31.10.2008
pekna prehlidka +++
SEVERINE --- 18:50:17 31.10.2008
jojo, nakonec to bylo lepší, než kolegové říkali .. mě bavily veškeré muchomůrky vůbec pokrývky hlavy .. a taky svítící holinky .. ale představení to nebylo - byla to přehlídka oblečků, s Nebeskou aspirací ,-)
RUDIE --- 14:27:33 30.10.2008
bylo to bezva:)