Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://www.jungleradical.cz

Každoroční openair festival drumandbassu a jungleu. Studnice u Náchoda ! 25.6.2011...

STUDNICE DRUM OPENAIR vol.8
Studnice u Náchoda  //  25.6.2011  //  17:00 hr.
GPS: Loc: 50°25'2.078"N, 16°5'30.229"E
Vstup: 90.- Kč / 4 EUR
_________________________________________


_________________________________________
Něco o festivalu SDOA:
Rok se s rokem sešel a nezbývá nám nic jiného, nežli Vás opět pozvat na další každoročně konaný festiválek alektronické hudby jenž se jmenuje Studnice Drum Openair (dále jen SDOA) a který rokem 2011 vkračuje do své již 8. řady na pokračování a to díky Vám a Vaší přízni k nám.

Letošní ročník bude opět v podání více jak 16 umělců z řad DJů, producentů a MCs, a dva grafičtí umělci kteří zde předvedou své výtvory ve formě dekorací.
Opět je možné očekávat více jak 13 hodinový maraton drumandbassu, junglu tekna ale i živého vystoupení v podání live-drumers, a na druhé stagei mnoho chilloutové muziky okolo downtempa, ambientu, reggae, dubu, triphopu atp.

Tak jako každý rok bude i letos postaven areál tak, aby vše vyhovovalo především Vám. Tedy méně front na občerstvení, více hudby a zábavy, nějaké ty obchůdky a hlavně lidové vstupné které se bohůžel oproti předchozím 4 ročníkům zvýšilo o 10 kč, ovšem i tak je 90 kč za dobrou muziku rozumná částka.
Letos jak již bylo řečeno vystoupí více jak 14 DJů, jeden zkušený live-drumer a i jistě nějakí MCs...
_________________________________________
DNB STAGE DJs:

Babe LN (Radio 1)
Rich (Bassbeast)
Conspira (Darkness.cz)
Mary-J (Freedoom Monkyes)
Keshu (FDC Crew)
Jd Bass (JRC)
Bomb da Base (JRC)
HVL (JRC)
Castus (JRC)
Jungling.Jay (JRC/Spabreakers)
feat. Kobylka (Live-drum Performance) as "The Jaykobs"
Penza (JRC)
Wakku (JRC)
ADZi (JRC / FretNoiz Records / StopZevling booking)
_________________________________________
CHILLOUT STAGE:

RAGGAULTRAS Soundsystem
// Bradoshky // Hsk // Luko // Luzin // Jayah //
DOWNTEMPO TRIP
// FoOl etc. guests //
_________________________________________
Dekorace:
Také nebude chybět výzdoba, tentokrát pořádná PSYCHEDELIC DECORATIONS o kterou se postarají Zela a Bodlina, a která by měla navodit ještě více onu odpočinkovou atmosféru, či snad doplnit lidmi gauče, postele a pohodlná křesla kterými bude Chillout Stage disponovat.
_______________________________
Více o účinkujících:
Jako hlavní hvězdou večera bude bezesporu jedna z prvních drumandbassových DJek 90. let, promotérka, moderátorka jednoho z nejposlouchanějších rádií v Praze (Radio 1), dlouholetá spolupracovnice kultovního klubu Roxy Praha, a také člověkem, který podporuje dnešní mladou scénu tak jako málo kdo...
Ano není to nikdo jiný nežli Babe LN. DJka která hraje v kostce všechny styly drumandbassu a nebojí se žádného experimentu s hudbou jako takkvou, jako moderátorka Radia 1 má selekci od alternativní scény, přes hiphop, dubstep, drumandbass a tekno až po ambientní projekty a různé experimentální výtvory, podporuje velice českou producentskou elitu i mladé začínající umělce v elektronických i zcela živých projektech.
Nebojí se hraní čehokoliv a kde koliv a rozhodně patří mezi nejvděčnější DJe kteří dokáží ocenit i minimum když vidí a cítí snahu.

To samé se dá říci o druhém hlavním umělci který na letošní SDOA dorazí zahrát. Tak jako Babe LN hraje již řadu let, se samotnou Babe LN se zná více jak 10 let a pořádali spolu několik akcí. I on patří mezi DJe kteří podporují jak oldschoolové umělce tak mladé začínající DJe i celé crew, rozhodně neohrne nosem nad malou téměř bezvýznamnou akcí a na velké ba mohutné akci dokáže vykouzlit mistrovská díla okolo raggajungleu a starého poctivého drumandbassu který diskotval konce 90. let, tak jako Babe LN i on má velké zkušenosti v širokém spektru stylů především elektronické hudby, primárně hraje drumandbass a jungle, ale nepohrdne ani pozvánkou hraní na dubové či reggaedubové akce i různé elektronické projekty okolo všemožných stylů electra, a to především společně se svým bratrem Eldaborem.
Momo jiné právě on je tím hlavním spoluzakladatelem známé crew a dříve poměrně rozsáhlého soundsystému Bassbeast který vznikl v roce 2000 jako DJ crew hrající raggajungle, oldschool dnb a různé subžánry drumandbassu které lidé milovali a dodnes milují, z tohoto všeho je asi již někomu jasné, že se jedná o DJ Riche který právě 25.6. zavítá na Váš festival SDOA a dodá Vám neskutečnou energii do těl i do duší.

Nebudeme ovšem chodit daleko, když si představíme třetího hlavního hosta festivalu SDOA, jedná se opět o DJku, jedná se především na první pohled o dívku, o které by nikdo neřekl že patří již řadu let mezi průkopníky raggajungleu a starého opravdu starého drumandbassu, a vůbec se nebojí onoho decentního praskání starých desek které dodávají raritní atmosféru té doby, jedná se o DJku z projektu Mad Beat Worx který zastupuje hned několik dalších DJek jako například Kan-Jacca ad. a také projekt Freedoom Monkyes. Také s Dj Richem je dlouholetá spolubojobnice na dráze DJingu, pořádali spolu nespočet akcí a tak je jasné co od této dámy s velkým D očekávat. Ano je to Mary-J, a Nenechte si jí ujít !

Dalším člověkem kterého bereme jako váženého hosta je DJ a promotér známé partičky FDC crew, jedná se o člověk který ví co od hudny chce, nebrání se ničemu co má smysl, nebrání se ničemu novému a rozhodně se nebrání spojování různých crew a projektů, což také vedlo před lety ke spolupráci s JD Bassem a tedy postupně s celou Jungleradical crew.
Proběhlo několik akcí po boku tohoto umělce z řad dnb a tekno scény, a věříme že i v roce 2011 to studnicemi rozhodně nekončí. Tento umělec a jeho crew patří mezi jisté residenty klubů jako Žlutý pes kde pořádají velice známou párty DNB Conference, a také L-Klubu kde pořádají stále jednu akci za druhou a to stále s velkým ohlasem se vzrůstající návštěvností a oblíbeností. Mnozí možná netuší místí již vědí že se jedná o Dj Keshu který rozhodně rozhýbe nad ránem celý festival svými neskutečně zloměnými beaty, i pořádnou dávkou tekna pro ty, co by chtěli usínat. Neusnete s tím počátejte !!!

Neusnete ani v době, kdy se za gramofony postaví další mistr temných beatů, dlouholetý hudební nadšenec, DJ a promotér, člověk který nemá v lásce pouze drumandbass, ale širokou škálu stylů nejen z elektronické ale i z živé scény, sám byl několik let součástí živé kapely, a dodnes má srdce na několik částí díky lásce k hudbě. Jeho domovinou je již řadu let crew která si říká dokonalým názvem a to sice Darkness.cz, což napovídá že se nejedná o lehký sladký čajíček s kytičkama, ale o temnou a tvrdou odrůdu DnB crew která se zaobírá undergroundovým světem, pořádá akce se jmény jako Touchwood, Reverb, Fexomat, Igraczech, Current Value, Rido, B-Complex (s dřívější produkcí), Zubcore ad. Někomu je již jsné že to je budto Netdave, a nebo Conspira tedy dvojka z Drakness.cz a ano B je správně. na 8. díl SDOA dorazí rozdunět své temné tracky Dj Conspira !

No a také tu máme samotné pořadatele prvopočátků SDOA, bez kterých by festival jistě zanikl a to Jungleradical Crew (dále jen JRC). Především Jd Bass a Bomb da Base kteří stáli u úplného zrodu SDOA v roce 2003, a do dnes se drží stejného poselství bavit lidi rozumným způsobem, i když každý z nich dnes hraje jiný subžánr drumandbassu, stále to je nerozlučná dvojka východočeské drumandbassové ikony JRC.
Jd Bass hraje spíše starší junglové a drumandbassové desky a občas zahne i do temných vod techstepu, amenbreaku a různých experimentálních projektů, kdežto Bomb da Base je zastáncem spíše tanečnějšího drumandbassu okolo liquid funku, neura, ale i čas od času se nechá strhnout do temnějších vod techstepu a hardstepu kterého má v bagu vždy několik kousků kdyby to žádala situace.

Dalším 3. nejstarším členem JRC který v této crew figuruje od roku 2007/2008 kde zastává funkci nekompromisního drumandbassového řezníka, protože z podjeho rukou se z desek line totální masakr v podání techstepu, darkstepu, hardstepu i různých neidentifikovatelných hudebních stylů které jsou méně známé a neohrané tudíž dokáží zaujmout velkou skupinu nadšenců drumandbassu. je to HVL !!!!!

Dalším člověkem který již 8 let hraje po boku JRC a poslední rok je jejím členem je Castus. Dj který si prošel vším možným od techna, přes breakbeat, drumandbass až po různé experimenty těchto stylů a nyní zakotvil na klidnějším subžánru drumandbassu jakým je například deep dnb, neuro, liquid dnb apod. ovšem umí i více což dokáže kdykoliv předvést. Od konce 90. let procházel mnoha uskupeními a řadou soundsystémů čímž získával dlouholeté zkušenosti jak v DJingu tak v pořádání vělkých i menších akcí po východních čechách i jinde v ČR.

Dalším pánem na holení který vystoupí je taktéž dlouholetý spolupracovník JRC který od roku 2007 s JRC spolupracuje a od roku 2010 se taktéž jako Castus stává členem JRC, jedná se o Jungling.Jaye, o člověka který má široce propjatou hudební minulost v odvětví DJingu, živých projektů i dalších aktivit vč. zahraničních zkušeností. Patří mezi DJe kteří zahrají téměř cokoliv protože patří mezi vlastníky neskutečného množství vinylů mnoha stylů drumandbassu, ovšem jeho primárním žánrem je liquid, deep a inteligent dnb který se snaží mezi lidi vnést unikátními mixy. Dlouho spolupracoval v projektu Uz-Back kde zastával funkci DJ ale také rapujícího MCho, a poté si společně s Dj Win.Centem založili vlastní projekt který se nazývá Spabreakers a který i přes další aktivity i dnes plně funguje jako booking agentura a hudební el. projekt.

Další DJe bych představil jako dvojci, protože jako dvojce spolu před pár lety začínali a dnes jsou stále nerozlučná dvojka tak, jako Jd Bass a Bomb da base. Jedná se o Dje Penzu a Wakku, tito dva maniaci hrají víceméně tvrdší polohy drumandbassu jako jsou neurotech, darkstep, techstep a různé masakry podobné DJ Keshu nebo HVL. Nikoho nekopírují a jedou si svým stylem, Penza dává přednost neuroidnějšímu směru který je plný energie a nápadů a který se nebojí stále se zdokonalovat a objěvovat nové a nové technologie v rámci finančních rezerv, kde často dá přednost novým trackům a technice před novýma botama. Pro změnu Wakku má radějí spíše ty technoidnější drumandbassové tracky, které jemu dává uspokojení, a lidem před ním dávají jistý směr k cíli dokonalé hudby, a prožitku bez použití drog a jiných omamných látek, protože jeho rukama proudí taková energie že by boural hory a sjel tím i golema.

Posledním pánem na holení z řad DJů je producent, DJ a (tak nějak i) MC který má s elektronickou muzikou vlastní aktivní zkušenosti již z roku 1997, kdy založil vlastní formaci Y3DDSRND která se rok na to pojmenovala FretNoiz a která funguje až do dnes jako FretNoiz Records (dále jen FNR). FNR byl v prvopočátku pouze producentský projekt o 2 a později i 5 členech z řad DJů, producentů i MCs, ovšem od roku 2002 zůstal projekt FNR pouze na dvou lidech a to sice na Dj Revizoru Xindlovi který dnes žije v DE, a na ADZim, který je tím o kterém je tu nyní řeč.
Od roku 2007 se FNR stal nezávislým free-net labelem a vydává každý rok několik alb a kompilací kam zařazuje nováčky ve světě produkce ale i staré páky které bere jako VIP mistry svého umění.
Jako DJ hraje od prosince 1999 kdy koupil první gramofony a hrál styly jako techno, trance, breakbeat, hiphop, tekno a nakonec i  drumandbass který jej ovlivnuje do dnes, a je jeho primárním stylem i když čas od času zajde i do vod hiphopu, tekna anebo také breakbeatu či dokonce okrajově do ambientu...

Dalším hostem který byl na poslední chvíli "uloven" aby se zůčastnil SDOA 8. je dlouholetý hudební nadšenec, bubeník několika alternetivních kapel, jak je vidět spjatě se SDOA tak i live-drumer performer, a vůbec člověk který se již více jak 20 let točí okolo hudby. Ano je to "KOBYLKA" který od roku 91 hrál 9 let s undergroundovou alternativní skupinou Zabloudil (www.volny.cz/zabloudila), většinou plně improvizované skladby, tedy ideální průprava pro dnešní čtyřhodinové sety s DJs Capellou. Zabloudil vydali dvě "velké" desky (1993 a 1995 - ta druhá dokonce vyšla v limitovaném nákladu 100 ks na růžovém vinylu), jedno EP a jedno split-EP s kanadskou skupinou Mexican Power Authority. Zabloudil koncertovali po celé Evropě (Slovensko, Polsko, Německo, Belgie, Švýcarsko, Slovinsko, Itálie, Lotyšsko, Finsko, Švédsko), několikrát vystupovali na festivalu Alternativa.
S taneční scénou se Kobylka "potkal" někdy v roce 1996, první akce byla Pall Mall Party v olomouckém Sklubu. V následujícím roce jej DJové Estez a Cordy přivedli na myšlenku hrát s nimi na bicí na party, ale tehdy se jednalo jen o jednorázovou akci. Po pár hraních s Estezem začal zkoušet už v éře klubu Barumba s DJ Allekim bubnovat do techno music, což praktikujeme dodnes. Spojení hry z gramofonů a živých bicích je v technu nejen u nás ojedinělou záležitostí a oba už dokázali roztančit nejeden klub či halu (slyšet jste je mohli i na brněnské Apokalypse). Významná vystoupení: Apokalypsa (Brno), Impact (Olomouc), Revolution (Olomouc) nebo Technostars (Zlín).
Další kapitola se začala psát v červnu 2010, kdy jej DJ Marcus Cooper přesvědčil na společné hraní v tech-house & progressive stylu. Ani za necelý rok stihli odehrát sety v klubech Metro Zlín, Matrix Prievidza, CCX Nové Zámky, Dopler Bratislava a vystoupit na festivalech Trnkobraní, Euphoria (Prievidza, SK) nebo Oxygen (Nitra, SK).
V roce 2011 rozšiřuje svou spolupráci také v oblasti drum'n'bassu a podobných stylů - díky společným setům s DJ Wychitawacsem a Jungling Jayem (v projektu The Jaykobs).

O Chillout stage se postará Downtempo Trip (FoOl) - (trip hop, downtempo, acid jazz, chillout) a který si do své stage pozve ještě RAGGAULTRAS SoundSystem jenž propůjčí celému chilloutu svůj zvuk a vybavení.
Raggaultras vznikli na přelomu let 2006 - 2007, kdy se Luzin rozhodl uspořádat několik raggajunglových večírků pro své známé a kamarády v okolí Nového Bydžova. Rok 2007 byl pro fungování crew zlomovým. Luzin se na jedné akci potkává za gramofony s Bradoshkym a následně se přidává i Jozzka , který začíná s hraním z CD, avšak netrvalo dlouho a i on propadnul kouzlu vinylů (Jozzka však crew na počátku roku 2010 opoustil). V roce 2009 se stává stalým členem Hsk, který opustil freetekno Ilegal sound system...

_________________________________

Jak se k nám dostanete ?
Studnice nemůžete minout, protože jsou přesně uprostřed pomyslného trojuhelníku Náchod - Česká Skalice - Červený Kostelec. Ale i kdyby jste se náhodou chtěli o cestě tam dozvědět více, tak zde je návod jak j nám. Neradi bychom byli, kdyby jste někde bloudili a hudba Vám utíkala pod ušima :)

ČD: Vlakem z Náchoda, Červeného Kostelce, České Skalice nebo Nového města nad Metují do zastávky Starkoč (pak už jen podle značek SDOA z nádraží až na místo).
Z Hradce Králové, Pardubic a z měst v podhůří na přestup !

Autobus:
Náchod > Studnice
Česká Skalice > Studnice
Z Hradce a okolí na přestup !

Autem podle GPS:
Loc: 50°25'2.078"N, 16°5'30.229"E
( směr Náchod, a potom po silnici až do Studnic - parkování v okolí akce je k dispozici ! )

ADZI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CONSPIRA --- 19:58:34 21.5.2011
Jo jooooo a to je prave to ono co me na to laka tesim se i na prirodu kolem proste spinu kozumni nechame za humny :)
ADZI --- 16:55:58 21.5.2011
CONSPIRA: Jo jo je to totální oldschool akcička. Žádná zasraná komerce, vybraný a vytříbený pohodový DJs a ten prostor :)
CONSPIRA --- 7:56:08 20.5.2011
NA tento festak se tesim jako malej kluk :)