Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://www.temadne.cz/JedenSvet.aspx?PageId=67

Jeden svět 2011
V termínu od 21. do 25. března proběhne v Mladé Boleslavi druhý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Jed

Jeden svět 2011
V termínu od 21. do 25. března proběhne v Mladé Boleslavi druhý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Jeden svět je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem v Evropě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci Prahy a celé České republiky, která každoročně zaujme více než 100 000 diváků a divaček v 35 festivalových městech. V Mladé Boleslavi festival navazuje na loňský úspěšný první ročník, kterého se zúčastnilo přes 1800 diváků.

"Letošní ročník se zaměří především na témata občanské angažovanosti, mezigeneračního dialogu a multikulturního soužití," říká Jan Kurka, předseda občanského sdružení Téma dne, které festival v Mladé Boleslavi organizuje. Festival bude probíhat na třech scénách. V Kulturním středisku Svět bude hlavní scéna, která představí nejzajímavější současné dokumentární filmy z celého světa. V Ekocentru Zahrada bude scéna environmentální. V Kavárně literární bude pak scéna pro náročnější diváky. Stejně jako loni, budou i letos probíhat zvláštní projekce pro žáky základních a středních škol, jejichž prostřednictvím se mladí lidé seznamují se základními hodnotami a principy demokratické společnosti a mají možnost o nich diskutovat. Novinkou jsou pak letos projekce pro návštěvníky Univerzity III. věku o environmentálních a sociálních tématech.

Festival krom 13ti filmů nabídne návštěvníkům i bohatý doprovodný program. V Kavárně literární budou pořádány besedy k vybraným tématům a večerní koncerty, na kterých vystoupí mimo jiné hudebník a předseda českého PEN Klubu Jiří Dědeček. V Městském divadle proběhne představení Divadla Vosto5 Košičan 3. Divadlo Vosto5 je generačním souborem spojujícím v sobě poetiku moderního kabaretu vyrůstajícího na text-appealových kořenech, satirických postřezích a především schopnosti tvorby autorských představení založených na nadsázce, improvizaci a mystifikaci. Celý festival bude zakončen v pátek večer v klubu U-Turn koncertem romských kapel s hlavním hostem, jedinečným harmonikářem Máriem Bihárim.

DREAMCASTER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.