Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


THIS LAND IS NOT FOR SALE

V Litoměrících 17/10/2008
Miroslav „Kashmir“ Kaška (*1979)
THIS LAND IS NOT FOR SALE, Nigerie 2008

Soubor unikátních ČB fotografií, jež se M.K. (student UJEP, Fakulta umění a designu, katedra elektronického obrazu, atelier interaktivni média) rozhodl vystavit v knihovně K.H.Máchy vznikl během autorovy intenzivní interakce s místními obyvateli jak ve velkých městech, tak na venkově, kdy s nimi sdílel jejich zvyky, kulturu, jídlo, a mnohdy i postel.
Původní koncept zachytit obyčejné lidí v obyčejných situacích se podařilo naplnit. Avšak viděno prizmatem oka Evropana jde ve finále o neobyčejné lidi v neobyčejných situacích ;) Na fotografiích je vždy zobrazena jedna postava – unikátní, originální, lidská bytost. Zachycena ve svém prostředí je doplněna o informace jako je jméno, věk a povolání pro přiblížení jejího osudu návštěvníkovi výstavy.
Jako kontrast a rozšíření konceptu poskytuje MK divákovi možnost prožít interaktivní formou příběh 94 letého náčelníka, který se tak stává vypravěčem nejen svého osudu, ale pomáhá nalézat skryté významy a souvislosti, jež nejsou na první pohled zřejmé..

Vernisáž proběhne 27.10.2008 v sálku KHM od 19h a bude doplněna o vystoupení okteta bubenic „femaleafrobeat“ hrajících na africké bubny djembe, autorovým vyprávěním a projekcí barevných fotografií a krátkých videoreportáží.
Výstava potrvá do 28/11/2008 aby byla poté přesunuta a v prosinci 2008 vystavena v Praze v multikulturním prostoru „rybanaruby“ a poté opět instalována v Brně na fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, kde bude zrakům veřejnosti nabídnuta do konce března a celé její putování završí jako balík odeslaný do Afriky..Nigerie, Lagos city gallery.

„kde oči učí uši vidět, tam uši učí oči slyšet“ Kontakt: 776367777

KASHMIR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.