Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Bývalý vlivný zaměstnanec farmaceutické firmy, který se rozhodl promluvit o zákulisí tohoto silného byznysu, bude mít v Praze přednášku.

Dr. John Virapen působil 33 let ve farmaceutickém průmyslu na důležitých pozicích. Protože už ale pro farmakoncerny nepracuje a vypršela mu i dohoda o mlčenlivosti, rozhodl se říkat pravdu o tom, jak farmaceutický byznys funguje a jak zneužívá důvěry pacientů.

O svém životním příběhu napsal dokonce knihu, která nedávno vyšla i v českém překladu pod názvem "Nežádoucí účinek: Smrt".

"Farmaceutický průmysl (v anglicky hovořících zemích nazývaný "Big Pharma") kontroluje mnohé stránky našeho života a vytváří ve světě ´kult medicíny´. Hrozná věc je, že intriky jsou hluboko zakořeněné v politice a projevují se ve lžích, skandálech a korupci. Mnoho lidí zodpovědných za kontrolu se v první řadě zaměřuje na peníze místo toho, aby měli na mysli zdraví a blaho svých zákazníků. Díky důmyslným marketingovým praktikám se však všechno zdá být v pořádku a každý se v boji o své zdraví snaží získat nejnovější léky," píše se v anotaci knize.

Virapen nyní míří do Prahy, kde bude mít v pátek 4. března od 17:30 v Městské knihovně na Mariánském náměstí (Velký sál) přednášku na téma očkování.

Informaci redakci Prvnizpravy.cz potvrdila organizátorka přednášky. "Očekáváme velkou účast," řekla Veronika Rážová s tím, že na místě bude možné knihu zakoupit. Přednáška bude tlumočena do češtiny.

HESPELER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KETHAMINA --- 14:14:13 4.3.2011
hoy škoda že tak na poslední chvíli, šla bych hned,ale jsem v práci :(