Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.male-vinohradske.com/index.php/program/brezen/64-masopustni-selmovsky-kousek

Českokrumlovská Commedia dell' Arte.

Výtvarná, jevištní a hudební rekonstrukce hry, která se pravděpodobně inscenovala v polovině 18. století v českokrumlovském zámeckém divadle. Představení s fraškovitou zápletkou je plné slovních a situačních gagů. Herci bravurně využívají technik a stylizace Commedie dell' Arte, aby co nejpřesněji vytvořili charakterové typy a lidské vlastnosti, dodnes nesmrtelné. Představení je po celou dobu rytmicky i hudebně podporováno a doprovázeno hudebníky. Dobová hudba a rekonstrukce kostýmů z maškarního sálu v Č. Krumlově dodávají hře jemný a přesto věrohodný esprit barokního umění.

Příběh je postaven na klasické zápletce, ve které matka domluví sňatek své dcery s váženým, ale nepohledným a hloupým panem Vdolkem z Vdolkova. Milenec dcery se svým důvtipným sluhou Hanswurstem a rozvernou Kolombínou tomu však nehodlají přihlížet a nadcházející maškarní bál dokonale zvrátí ve svůj prospěch.Režie: Václav Martinec

Kostýmy: podle návrhů Sylvy Markové a Pavly Hovorkové vytvořili posluchači 4. ročníku Střední průmyslové školy oděvní v Praze 7 pod odborným vedením paní Aleny Kovářové a paní Jany Novákové.

Hrají: I. Machalová j.h., H. Mathauserová, S. Chmelová, V. Jopek, P. Pochop, D. Veselý j. h.

Hudebníci: A. Bártová, J. Jíra, M. Hodinářová

MADLENKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.