Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://www.csfd.cz/film/270365-room-the/

V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílko si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejV Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílko si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.

Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně.

THE ROOM

Drama / Romantický / Komedie
USA, 2003, 99 min

Režie: Tommy Wiseau
Hrají: Tommy Wiseau, Juliette Danielle, Greg Sestero, Philip Haldiman, Carolyn Minnott, Robyn Paris

IMDb 3.2/10
CSFD 37%

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

★20:00 TJsoixanteneuf
★21:00 THE ROOM (anglicky)
★22:30 Tea Jay Ivo

LŽIČKY S SEBOU!

http://www.youtube.com/watch?v=7S9Ew3TIeVQ

http://www.youtube.com/watch?v=xGiWfezhXjo

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
:: trivia

Ve filmu se často objevuje zasklený rámeček s fotkou polévkové lžíce. Skalní fandové chodí na promítání s hrstí lžiček a pokaždé, když se tato fotka objeví v nějakém záběru, začnou zuřivě házet lžičky na plátno.

Tommy Wiseau se nechal slyšet, že film je špatný záměrně.

Původní verze scénáře obsahovala daleko více materiálu. Jeden z Wiseauových spolupracovníků uvedl, že scénář obsahoval "repliky, které byly prostě nevyslovitelné. Je těžké si představit něco horšího, než se nakonec objevilo ve filmu, ale je to tak."

Greg Sestero přijal roli Marka tři dny před začátkem natáčení.

Kyle Vogt (Peter) opustil natáčení zhruba v polovině. Jeho dialogy převzala postava Stevea, kterou si zahrál Greg Ellery. Tato změna není ve filmu nikde vysvětlena.

Juliette Danielle (Lisa) byla jednou z náhradnic. Roli získala poté, co původní herečka opustila natáčení. Greg Ellery uvádí, že štáb sledoval se zděšením, jak se Wiseau (Johnny) sápe na Danielle při filmování jejich první společné scény - sexu.

Projekce filmu The Room v Los Angeles probíhaly v režii samotného Wiseaua. Ten si za tímto účelem pronajal limuzíny a červený koberec. Podle toho, co tvrdí herecké osazenstvo, se publikum začalo smát během prvních deseti minut filmu a ke konci již šlo do kolen. Wiseauovi takový přístup publika nevadí, naopak diváky nabádá, aby při projekci projevovali emoce. Ti tak skutečně činí - házejí plastové lžíce na plátno, pohazují si s fotbalovým míčem, sborově citují nejabsurdnější repliky a nahlas komentují děj.
VSTUP ZDARMA

CAPITALD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.