Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


O smutku ... setkání na téma architektonická soutě

www.kruh.info

Občanské sdružení KRUH a experimentální prostor Roxy NoD si Vás dovolují pozvat na první z letošního cyklu přednášek o současné architektuře - večer v

Jakou architektonickou formu má mít prostor, kde probíhá pohřební rituál? Jak má dům smutku působit navenek? Nakolik má architektura předem definovat způsob rozloučení se zesnulým v době, kdy pohřeb již nemá pevnou ritualizovanou formu?

Veřejnou architektonickou soutěž na smuteční síň vyhlásilo město Roudnice nad Labem v květnu loňského roku. Soutěž byla vypsána jako projektová a mělo by na ní navázat zadání veřejné zakázky. Soutěžní porota, které předsedal architekt Jan Jehlík, dostala k posouzení 127 návrhů, což je ve srovnání s podobnými soutěžemi vysoké číslo.
Vítězem soutěže se stal návrh pražského ateliéru ADNS, o druhou cenu se rozdělil brněnský architekt Pavel Jura a pražský ateliér Lennox architekti. Třetí cenu pak porota shodně přisoudila týmu Ján Stempel, Jan Tesař, Lucie Vogelová a návrhu architektů Jany Moravcové, Tomáše Novotného, Tomáše Zmeka.

partneři: Ministerstvo kultury ČR, Experimentální prostor Roxy/NoD, Škola architektury AVU Praha / projekt podpořili: Konsepti, Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., Metrostav a. s., Sipral a. s. / mediální partneři: Era 21, Radio 1, www.archiweb.cz, Kulturní čtrnáctideník A2 / info: www.kruh.info

M4DLENKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.