Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://www.glitch.cz/events/lunchmeat-glitch-cz-presents-different-menu-godfathers-of-skweee-bubensk

Lunchmeat & Glitch.CZ presents Different Menu: GODFATHERS OF SKWEEE @ Bubenská 1 (Prague) February 25th, 2011

Jiné menu? Jiná hudba, jiný prostor, jiná party.

SKWEEE je analogové retro a zároveň funkový futurismus, vtipné lo-fi a zároveň experimentování na tisíce synťáků, malá scéna s velkým světovým ohlasem, který tenhle žánr dostal na slavný Sónar do Barceloně nebo po bok jmen jako Brian Eno, Hot Chip, apod. na technologicko-umělecký festival Yota Space v Petrohradu. Dění na skweee scéně se točí především okolo švédského labelu Flogsta Danshall a finského Harmönia, jejichž šéfové PAVAN a MESAK nám přijedou předvést své livesety, stejně jako další severský klasik JOXAREN, jeden z autorů filmu We Call It Skweee, který bude promítán na začátku večera. Zahrají také djs z party Glitch.cz – Noa?, tvprodukt a Denoir.

PAVAN aka LIMONIOUS
Frans Carlqvist je pravým pionýrem tohoto žánru a zakladatelem zásadního labelu Flogsta Danshall, na kterém vydává alba, kompilace i singly. Jeho tvorba živá vystoupení nesou kultovní status a inspirovaly většinu skweee producentů. Loňské album House of Usher (pod pseudonymem Limonious) následuje právě vydané Holy Volt, shrnující jeho syrovou produkci v letech 2003-2006.

MESAK
Finským protějškem Pavana je Tatu Metsätähti, zkušený finský producent, který se po letech úspěšného učinkování v electro projektu Mr. Velcro Fastener soustředil na sólo dráhu pod pseudonymem Mesak založil druhý ze dvou stěžejních skweee labelů – Harmönia. V loňském roce vydal své první skweee LP School of Mesak.

JOXAREN
I David Giese aka Joxaren má za sebou dlouholetou hudební praxi v různých žánrech – punku, dubu, hip hopu nebo electru, když odehral přes 500 živých vystoupení. Vedle hudební skweee tvorby (vydané především na Flogsta Danshall) natočil i dokument We Call It Skweee.

Zahrají také Glitch.cz djs NOA?, TVPRODUKT a DENOIR.

INFO

door open 20:00
film 21:00
party: 22:00

vstup:100 kč

SGNLR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SGNLR --- 18:31:46 26.2.2011
bylo to kurva dobry rutysuty...mam protanceny strevice!a taxikar ma o jeden stativ navic :(
TARKAN --- 18:18:18 22.2.2011
ne tyvole ptam se proc jsou dve pozvanky na jednu akci? mm vipwishlist s ultraallinclusive barem asi ...