Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


úžasná fora v klubu Cross

UFOSS únor 2011

1.3. 19:00
Černorůžový večer na téma Queer prostory v podobě Queeruption a jejich potenciál

8.3. 20:00
Pojďte s námi dělat DIY Karneval 2011 (FNF.cz)

15.03. 18:00
Obraz Palestiny v médiích

22.3. 20:00
Co o nás vědí a co jsme nikdy neměli vědět? (IURE.org)

29.3. 19:00
Povstání v Egyptu - situace, ze které revolta vyrostla (KPK)

1.3. 19:00
Černorůžový večerna téma Queer prostory v podobě Queeruption a jejich potenciál


Queeruption je radikální queer festival, který se uskutečnil v letech 1998 až 2007 v různých zemích světa. Queeruption představují svépomocné nekomerční prostory utvářené na nehierarchických principech za minimální náklady. Jaký má význam vytvářet takovéto radikální queer prostory? Jakou mohou mít podobu? V čem se Queeruption odlišuje od běžných LGBT festivalů? Lze hovořit o queer prostoru jako o bezpečném prostoru? V čem jsou queer prostory v podobě Queeruption podnětné a v čem spočívají jejich limity?

8.3. 20:00
Pojďte s námi dělat DIY Karneval 2011


Bude letos další DIY Karneval? Možná jo, možná ne. Záleží i na vás. Zapojte se do přípravy na prvním karnevalovém workshopu.

Znovuobnovený DIY Karneval připravuje už třetím rokem přibližně stejný tým. Při loňském ročníku jsme pociťovali jistou krizi, jak myšlenkovou (o čem to bude?), tak technicko-organizačně-kapacitní. Zároveň se objevila kritika, že do karnevalu jsou vnášena témata, která s ním nesouvisí či jsou vnášena násilně.
To bychom rádi změnili a proto zveme na první otevřený workshop, který by měl ukázat co obnáší příprava karnevalu, v ideálním případě by měl zapojit další jedince či skupiny, které se chtějí na karnevalu aktivně podílet.
Pokud se nenajdou, je docela dobře možné že letos už žádný karneval nebude, takže neváhejte a doražte!

http://fnf.cz/

15.03. 18:00
Obraz Palestiny v médiích


Další z přednášek týkajících se takzvaného izraelsko-palestinského konfliktu začne filmem Peace, Propaganda and the Promised Land (Mír, propaganda a země zaslíbená, s českými titulky), po kterém bude následovat debata o mediální interpretaci blízkovýchodního konfliktu nejen v českých médiích.

Jakým způsobem využívají mainstreamová média jazyk, rámování („framing“) a kontext tak, aby skutečná podstata izraelská okupace Západního břehu a Gazy zůstala v jejich zpravodajství neodhalena? Proč se izraelská kolonizace okupovaných území jeví spíše jako obranná než útočná? Jak se stali novináři spoluvinnými při přebírání izraelské PR kampaně? Jaký je vztah médií a politiky? Jaké jsou alternativní zdroje médií pro jiné čtení blízkovýchodního konfliktu? Odpovědi na tyto a jiné otázky by měly zaznít z filmu i z debaty.

Promítání: 18:00 / Přednáška: 19:30

http://ism-czech.org/

22.3. 20:00
Co o nás vědí a co jsme nikdy neměli vědět?


Debata o současné komercionalizaci informací a formování nových zákonů internetu, jako je například dohoda ACTA. Diskutujme o přehodnocování moderního pojetí identity, které může vést k omezení našeho práva na soukromí a osobní svobody. Pořádá Iuridicum Remedium, o.s.

Co o nás vědí a co jsme nikdy neměli vědět? (Petr Kučera, IuRe)
Kyberprostor už dávno není svobodnou zónou geeků a nerdů. Vznikají zákony, které mají kyberprostor regulovat (dohoda ACTA, směrnice o "data retention", apod.). Jak uhájit zájmy občanů proti lobby států a korporací? Lze vůbec něco ovlivnit?

Identita a anonymita na internetu (Jan Vobořil, IuRe)
Diskutujme o přehodnocování vztahu identity a anonymity na internetu, které může vést k omezení našich práv a svobod

weby:
http://www.iure.org/
http://www.slidilove.cz/


29.3. 19:00
Povstání v Egyptu


V přednášce a diskusi o aktuálních hnutích zvláště v Egyptě se pokusíme nastínit základní situaci, ze které revolta vyrostla.

Pouliční bouře a stávky zasáhly Egypt, Tunisko a další země s nebývalou silou. Do ulic vyšli nezaměstnaní a pracující ze všech možných sektorů. Mezi jejich hlavní požadavky rozhodně nepatří jen odstranění zkorumpovaných politiků. Bouří se proti nezaměstnanosti, rostoucím cenám potravin, klesajícím mzdám, korupci užírající prostředky z jejich peněženek. (Neznáme to odněkud?) Je předčasné mluvit o revoluci. Tu ostatně výměna politiku nedělá. Přesto si tyto boje zaslouží naší krajní pozornost. V přednášce a diskusi o aktuálních hnutích zvláště v Egyptě se pokusíme nastínit základní situaci, ze které revolta vyrostla. Podíváme se na stávky egyptských dělníků v minulých letech, na společenské a ekonomické souvislosti této revolty a zejména na to, zda během ní formovala dělnická třída jako nezávislý aktér. Nejsme odborníci na dotyčný region, nečekejte akademickou přednášku. Chceme se především kolektivně bavit o tom, jaká je povaha povstání a co si z něj můžeme vzít my ve střední Evropě.

http://protikapitalu.org/

S_TEJK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
S_TEJK --- 20:29:11 1.3.2011
diky za pochvalu, nevim jestli se autor bude chtit predstavit, zeptam se ;)
HANDS_UP --- 19:02:11 1.3.2011
moc se mi libi vizual kdo ho delal?
HANDS_UP --- 19:01:36 1.3.2011
jdu az na DIY ruzo zuzo me moc netankuje ale urcite to bude fajne
CLOWN --- 18:36:38 1.3.2011
super big up za aktivitu... rad bych dosel ale dalka je to pro mne :D
S_TEJK --- 17:07:53 27.2.2011
flyer!