Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


AT ZIJE BOUCHON / Jean Dell & Gérald Sibleyras /

http://www.cinoherniklub.cz/hry.php?id=264

Plzeňský soubor hostuje v pražském činoherním klubu - hra francouzských autorů z roku 2006 .

SOUČASNÁ KOMEDIE - absurdní fraška / satira na EUAbsurdní frašku „Ať žije Bouchon!“ napsala dvojice francouzských autorů Jean Dell a Gérald Sibleyras v roce 2006.

VIDEO AT ZIJE BOUCHONRežie: GABRIELA VAŠKOVÁ / Scénografie: PETR KOLÍNSKÝ, j. h. / Hudba: DALIBOR BÁRTA / Hrají: PAVEL BÁRTA, MARIE MUŠKA CHMELÍKOVÁ, JAKUB KLÍMA, MARKÉTA ŽÁKOVÁ.

Slovo o autorech:
Francouzský herec, filmový scénárista a divadelní autor Jean Dell se narodil roku 1961. Nejprve psal rozhlasové hry a poté se začal věnovat divadlu, filmu a televizi. Často spolupracuje s Géraldem Sibleyrasem, se kterým se seznámil ve francouzské rozhlasové stanici France Inter. Tento francouzský scénárista, spisovatel, autor dialogů a asistent produkce se narodil také roku 1961. Působí v rádiu France Inter a má za sebou mnoho scénářů pro celovečerní filmy.
Společně píší divadelní hry a vedle Yasminy Rezy patří k nejhranějším současným francouzským autorům. Známé jsou jejich hry „Takový malý žertík“, „Půldruhé hodiny zpoždění“ nebo absurdní fraška z roku 2006 „Ať žije Bouchon!“.

Slovo o souboru:
Divadlo JakoHost tuto hru uvedlo 4.dubna 2009 jako českou premiéru, po nich následovaly Divadlo A. Dvořáka Příbram, DS Horšovský Týn a DS Jablonský Jindřichův Hradec. Kromě plzeňských diváků mohlo tuto hru v podání Divadla JakoHost zhlédnout publikum v Sokolově, Horažďovicích nebo Děčíně.

http://www.divadlojakohost.com/repertoar/bouchon/

http://www.divadlojakohost.com

listky mozno objednat zde

113KW
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
113KW --- 15:56:50 7.2.2011
SAKJA_PANDITA: ajoo! ano! brezen...
SAKJA_PANDITA --- 15:50:17 7.2.2011
Kote mas tu spatne datum, hraje se to az v breznu .)